Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Michał marzy o nowym wózku - pomóżmy mu

Osób potrzebujących pomocy jest bardzo wiele. Mimo, że rzadko widzimy ich na co dzień na ulicach, docierają do nich wolontariusze. Ci z Hospicjum Domowego Świętego Wincentego a'Paulo trafili do sparaliżowanego Michała, któremu potrzebny jest nowy wózek. Teraz proszą o pomoc wszystkich mieszkańców.

michal pulchny
Michał Pulchny czeka na naszą pomoc (fot. HTS Słubice)

Michał Pulchny uległ wypadkowi 13 lat temu. W tym nieszczęśliwym zdarzeniu, które miało miejsce jedynie 300 m od jego domu, jego zdrowie zostało zrujnowane. Młody człowiek został sparaliżowany od głowy w dół. Obecnie od kilku lat mieszka w Słubicach, a z wielkim oddaniem opiekuje się nim mama.

Nowy wózek szansą dla Michała

Michał od 12 lat korzysta ze specjalistycznego wózka elektrycznego, sterowanego za pomocą ruchów brody. Urządzenie umożliwia choremu samodzielną zmianę pozycji ciała z siedzącej do stojącej. Jest to bardzo ważne ze względów zdrowotnych – poprawia krążenie krwi i zmniejsza przykurcze mięśniowe.

Niestety, wózek Michała jest już bardzo wysłużony i odmawia posłuszeństwa. Rodziny mężczyzny ani jego samego nie stać na zakup nowego urządzenia, gdyż kosztuje ono aż 25 tysięcy złotych. Na problem zwrócili uwagę wolontariusze Hospicjum Domowego Świętego Wincentego a'Paulo. Do pomysłu zorganizowania zbiórki pieniędzy dla Michała włączyli Fundację Grupy Pomagamy. Jak będzie wyglądać akcja pomocy?

Dla Michała zagra Monika Kuszyńska

Hospicjum postanowiło zorganizować koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na nowy wózek. Impreza odbędzie się 21 kwietnia w Collegium Polonicum. Na scenie nie przez przypadek pojawi się niepełnosprawna Monika Kuszyńska, była wokalistka Varius Manx, które uległa wypadkowi podczas podróży powrotnej z jednego z koncertów. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, ale po jego zakończeniu odbędzie się kwesta dobroczynna. Wkrótce podamy więcej szczegółowych informacji na temat koncertu.

Jak pomóc już teraz?

Jednak nie trzeba czekać do koncertu, aby pomóc choremu mężczyźnie. Każdy, kto chciałby mieć swój udział w zakupie nowego wózka, może wpłacić dobrowolne datki na konto Fundacji Grupy Pomagamy o numerze 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem Michał Pulchny. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota!

- 25 tysięcy zł to dużo pieniędzy, ale słubiczanie już nie raz pokazali, że mają wielkie serca. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy ludzi uda się nam zebrać niezbędną kwotę na zakup nowego wózka. Zachęcam wszystkich do pomocy. Pamiętajcie, dobra powraca – mówi szefowa Fundacji Grupy Pomagamy Aleksandra Kołek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama