Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

W "Dwójce" pomogli czworonogom (audio)

Za nami kolejna zbiorka karmy dla potrzebujących czworonogów. Tym razem pomagali uczniowie słubickiej "Dwójki". Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało się zebrać ponad 300 kg jedzenia.

zbiorka dwojka_2

Na pomysł zbiórki wpadły na początku lutego dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, szóstoklasistki Oliwia Nowak i Natalia Kiedrowicz. Obie to właścicielki okazałych Berneńczyków, od zawsze kochające zwierzęta, a szczególnie psy. W przeszłości same chętne przekazywały jedzenie w ramach rozmaitych zbiórek organizowanych w Słubicach. Tym razem postanowiły zrobić to samodzielnie.

Ustaliły z dyrekcją szkoły szczegóły zbiórki, własnoręcznie przygotowały plakaty i poprosiły o pomoc niedawno powstałe Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt Animals, które objęło akcję swoim patronatem. O nagłośnienie medialne zadbał portal Słubice24. Animalsi" zadeklarowali, że odbiorą zebrane rzeczy i jedzenie, a następnie dostarczą je potrzebującym zwierzakom.

zbiorka dwojka

Zbiórka trwała blisko miesiąc. W tym czasie każda chętna osoba, mogła do szkolnej świetlicy przynieść karmę dla psów lub kotów oraz potrzebne zwierzakom przedmioty. Młodzież z "Dwójki" pokazała, że jest bardzo wrażliwa na potrzeby czworonogów. Razem zebrano ponad 300 kg karmy.

Radości z efektów akcji nie krył Jerzy Banaszak, jeden z założycieli stowarzyszenia, który zachęca młodzież ze Słubic do podejmowania działań na rzecz potrzebujących czworonogów.Dokąd trafi karma? Animalsi przekażą je tymczasowym opiekunom podopiecznych stowarzyszenia, sporą część otrzymają również osoby, których często nie stać na zakup jedzenia dla swoich pupilów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama