Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Nowy harmonogram wywozu odpadów

Od 1 kwietnia wchodzą w życie kolejne zmiany dotyczące gospodarki komunalnej na terenie gminy Słubice. Tego dnia zacznie obowiązywać nowy harmonogram wywózki odpadów. Sposób segregacji śmieci pozostaje bez zmian.

urzad miejski_slubice
Urzędnicy przypominają o nowym harmonogramie wywozu odpadów

Zmiany w sposobie segregacji śmieci weszły w życie od 1 lutego. Przypomnijmy, że wszyscy, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów, powinni dzielić je według nowych reguł. Do oddzielnych worków mają trafiać papier, szkło, tworzywa sztuczne (w tym metale i opakowania wielomateriałowe), odpady ulegające biodegradacji (w tym tzw. zielone) oraz zmieszane (niesegregowane). Osobno należy wyrzucać meble i inne odpady wielkogabarytowe, które są odbierane rzadziej niż pozostałe.

Opady powinny być segregowane do worków dostarczanych nieodpłatnie przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Jeśli komuś nie wystarcza ilość, może udać się do siedziby PUK przy ul. Krótkiej 8 i pobrać za darmo więcej worków. Istnieje również możliwość kupienia w PUK pojemników na odpady w cenie 50 zł za sztukę.

Od 1 kwietnia wchodzi w życie nowy harmonogram wywozu śmieci na terenie gminy Słubice, zarówno jeśli chodzi o zabudowę wielorodzinną, jednorodzinną, jak i wioski. Przede wszystkim zwiększy się częstotliwość wywozu odpadów. Szczegółowe informacje wraz z planem można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Słubicach - ZOBACZ.

Urzędnicy przypominają również, że kto nie złożył dotąd deklaracji dotyczącej segragacji odpadów oraz wysokości opłat, jest zobowiązany dokonać tego w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Termin składania takich deklaracji upłynął 31 sierpnia 2016, ale są jeszcze mieszkańcy, którzy nie wywiązali się z tego obowiązku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama