Słubice: 27 czerwca 2017   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Weź udział w akcji "Godzina dla Ziemi"

25 marca na całym świecie już po raz jedenasty odbędzie się akcja „Godzina dla Ziemi”. Słubice i Frankfurt w tym roku także przyłączą się do tego największego na świecie wydarzenia na rzecz ochrony klimatu i środowiska. Każdy z nas może wziąć w nim udział.

Godzina dla ziemi
Światła zgasną także przy Collegium Polonicum

Akcja “Godzina dla Ziemi” odbywa się już po raz jedenasty. Zapoczątkowana została w Sydney, a dziś włączają się w nią ludzie ze wszystkich kontynentów. Polega na symbolicznym zgaszeniu światła i odbiorników prądu, co nie tylko daje realną oszczęność, ale ma przypominać o racjonalnym używaniu zasobów naszej planety. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Wspólnie chrońmy klimat" i swym zasięgiem ma objąć około 7 tys. miast w ponad 170 krajach, także Frankfurt nad Odrą i Słubice.

W ramach akcji na godzinę zostanie wyłączone zewnętrzne oświetlenie frankfurckiego ratusza, Kościoła Mariackiego, Collegium Polonicum, Oderturmu, głównego budynku Europejskiego Uniwersytetu Viadrina oraz centrum wynajmu lokali WOWI-Vermietungscenters.

Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji także mieszkańców z obu stron Odry. Można to zrobić poprzez wyłączenie świateł w swoich mieszkaniach i domach. Akcja potrwa od godz. 20.30 do 21.30.

Dodatkowe wydarzenie towarzyszące "Godzinie dla ziemi" zaplanowano w siedzibie stowarzyszenia fforst przy Forststraße 3/4 we Frankfurcie, gdzie od godz. 20.30, przy blasku świec i lampce naftowej, odbędzie się wspólne czytanie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama