Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Weź udział w akcji "Godzina dla Ziemi"

25 marca na całym świecie już po raz jedenasty odbędzie się akcja „Godzina dla Ziemi”. Słubice i Frankfurt w tym roku także przyłączą się do tego największego na świecie wydarzenia na rzecz ochrony klimatu i środowiska. Każdy z nas może wziąć w nim udział.

Godzina dla ziemi
Światła zgasną także przy Collegium Polonicum

Akcja “Godzina dla Ziemi” odbywa się już po raz jedenasty. Zapoczątkowana została w Sydney, a dziś włączają się w nią ludzie ze wszystkich kontynentów. Polega na symbolicznym zgaszeniu światła i odbiorników prądu, co nie tylko daje realną oszczęność, ale ma przypominać o racjonalnym używaniu zasobów naszej planety. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Wspólnie chrońmy klimat" i swym zasięgiem ma objąć około 7 tys. miast w ponad 170 krajach, także Frankfurt nad Odrą i Słubice.

W ramach akcji na godzinę zostanie wyłączone zewnętrzne oświetlenie frankfurckiego ratusza, Kościoła Mariackiego, Collegium Polonicum, Oderturmu, głównego budynku Europejskiego Uniwersytetu Viadrina oraz centrum wynajmu lokali WOWI-Vermietungscenters.

Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji także mieszkańców z obu stron Odry. Można to zrobić poprzez wyłączenie świateł w swoich mieszkaniach i domach. Akcja potrwa od godz. 20.30 do 21.30.

Dodatkowe wydarzenie towarzyszące "Godzinie dla ziemi" zaplanowano w siedzibie stowarzyszenia fforst przy Forststraße 3/4 we Frankfurcie, gdzie od godz. 20.30, przy blasku świec i lampce naftowej, odbędzie się wspólne czytanie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama