Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Gabriela Ceranowicz najlepszą lubuską położną

Słubiczanka Gabriela Ceranowicz została najlepszą położną województwa lubuskiego w 2016 roku w kampanii "Położna na medal". Ten zaszczytny tytuł przypadł jej w udziale dzięki głosom zadowolonych pacjentek.

01

Pani Gabriela na co dzień jest położną w Szpitalu Powiatowym w Słubicach. Młodymi mamami, ale również ich partnerami, opiekuje się od 12 lat. Jak sama podkreśla, chce dawać im poczucie bezpieczeństwa i wiarę we własne siły.

- Chciałabym zmniejszać lęk przed porodem i macierzyństwem, sprawić, że rodzice będą pewni, że dla swojego dziecka są najlepsi jacy mogą być – opowiada 39-letnia położna.

Przez młode mamy jest uważana za osobę bardzo serdeczną, energiczną, w pełni oddaną swojej pracy, miłą i zawsze uśmiechniętą. Dzięki swoim pacjentkom została wyróżniona tytułem "miastoczułej" i znalazła się na styczniowej karcie czwartej edycji kalendarza, dołączając do grona osób najaktywniej działających na terenie Słubic.

Kampania „Położna na medal”, do której zgłoszono Gabrielę Ceranowicz, organizowana jest przez Akademię Malucha Alantan już od 3 lat. Ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Częścią kampanii jest konkurs na najlepszą położną w skali kraju i w każdym województwie. Kandydatki można było zgłaszać od kwietnia do lipca 2016, a głosowanie internetowe trwało do 31 grudnia. 17 marca odbyła się uroczysta gala na której ogłoszono wyniki i wręczono wyróżnienia.

Na słubicką położną oddano 343 głosy, co dało jej pierwsze miejsce w województwie lubuskim. Pierwsze miejsce w Polsce zajęła 40-letnia Anna Sapiejewska z Radzymina, która otrzymała 3655 głosów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama