Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

"Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/07/27 17:06 #29466

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak wygląda podwórko, " plac zabaw " przy ul, Sienkiewicza ! Dzieci nie mają tam za bardzo swojego miejsca, ale za to właściciele samochodów tak i chociaż na około są parkingi to jednak wolą niszczyć już i tak zniszczone podwórko! Dlaczego miasto nie zrobi nic z tym dlaczego nie zrobi placu zabaw takiego jak są inne place żeby maluchy miały gdzie się bawić? I żeby odgrodzić jakoś słupkami żeby nie mogły tam wjeżdżać samochody!



Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/07/27 17:40 #29469

  • niusia_nati
  • niusia_nati Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 1
Potwierdzam! Podwórko wyglada okropnie- brudne i rozjezdzone!!! Skladowisko i parking dla aut, a dzieci nie maja gdzie sie bawic! :(:( :( można ogrodzic by nie wjezdzaly auta i zrobic z tym porządek....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/07/27 18:04 #29470

  • mysz41
  • mysz41 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 1
Popieram w stu procentach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/07/28 20:25 #29490

  • adzix19881
  • adzix19881 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na parkingu wiecznie niema miejsca, poza tym w przeciągu pół roku na parkingu zdązyli spalic jedno auto, dwa razy przebili opony, raz oblali komuś auto śmierdzącą substsncją, i raz farbą inne auto.
Parking potrzebuje monitoringu!!! Ogolnie cala ulica Kilińskiego... tym bardziej ze dzieci chodzą do szkoły tą drogą. To fakt auta powinny być trzymane na parkingach ale jak niema miejsca i jest niebezpiecznie to gdzie maja je stawiac?
Nie dziwie się ludziom ze tam wlasnie stawiają.
Plac zabaw dla dzieci jest ogrodzony a zadnego zakazu wjazdu dla samochodów niema.
Ludzie w Słubicach w gorszych miejscach stawiaja swoje pojazdy. Np na chodnikach gdzie matki z wózkami muszą wchodzic na droge zeby auto ominąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/07/29 12:44 #29499

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
To co Pan opisuje to nie stało się na parkingu tylko pod blokiem od strony ulicy parking jest po drugiej stronie ulicy A podwórko powinno być dla dzieci A nie dla samochodów !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/07/29 14:24 #29501

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Na całej ul. Sienkiewicza w tej części jest tak samo, rozjechane podwórka i samochód na samochodzie w każdym zakątku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/08/01 21:35 #29532

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
To może czas coś z tym zrobić wreszcie, nie dla mnie nie dla Was Ale dla tych małych ludzi, dla dzieci i ich bezpieczeństwa, żeby kiedy biegają po podwórku nie musieli oglądać się za siebie czy nie potrąci ich jakiś samochód czy mogą bezpiecznie się bawić na swoim podwórku bo przecież podwórko to nie PARKING !!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/05 09:29 #29900

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, jak pisałam w lipcu na temat podwórka przy ulicy Sienkiewicza temat ucichł, żadnej reakcji ze strony miasta około dwa lata temu była złożona do burmistrza petycja niestety bez odzewu dziś podwórko wygląda jeszcze gorzej bo nie dość że rozjeżdzone przez auta to dodatkowo zwały śmieci tuż przy piaskownicy proszę w imieniu dzieci chociaż sama mam już dorosłe to nie mogę patrzeć jak biedne nie mają gdzie się spokojnie bawić w załączeniu posyłam nowe fotki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/05 09:41 #29901

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, jak pisałam w lipcu na temat podwórka przy ulicy Sienkiewicza temat ucichł, żadnej reakcji ze strony miasta około dwa lata temu była złożona do burmistrza petycja niestety bez odzewu dziś podwórko wygląda jeszcze gorzej bo nie dość że rozjeżdzone przez auta to dodatkowo zwały śmieci tuż przy piaskownicy proszę w imieniu dzieci chociaż sama mam już dorosłe to nie mogę patrzeć jak biedne nie mają gdzie się spokojnie bawić w załączeniu posyłam nowe fotki


[attachment:2]20170904_152625.jpg[/attachment]

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/05 09:41 #29902

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, jak pisałam w lipcu na temat podwórka przy ulicy Sienkiewicza temat ucichł, żadnej reakcji ze strony miasta około dwa lata temu była złożona do burmistrza petycja niestety bez odzewu dziś podwórko wygląda jeszcze gorzej bo nie dość że rozjeżdzone przez auta to dodatkowo zwały śmieci tuż przy piaskownicy proszę w imieniu dzieci chociaż sama mam już dorosłe to nie mogę patrzeć jak biedne nie mają gdzie się spokojnie bawić w załączeniu posyłam nowe fotki
20170904_152625.jpg

[attachment:2]20170904_152625.jpg[/attachment]

[attachment:4]20170904_152554.jpg[/attachment]

20170904_152625.jpg

[attachment:4]20170904_152554.jpg[/attachment]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/05 09:41 #29903

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, jak pisałam w lipcu na temat podwórka przy ulicy Sienkiewicza temat ucichł, żadnej reakcji ze strony miasta około dwa lata temu była złożona do burmistrza petycja niestety bez odzewu dziś podwórko wygląda jeszcze gorzej bo nie dość że rozjeżdzone przez auta to dodatkowo zwały śmieci tuż przy piaskownicy proszę w imieniu dzieci chociaż sama mam już dorosłe to nie mogę patrzeć jak biedne nie mają gdzie się spokojnie bawić w załączeniu posyłam nowe fotki


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl. Powód: poprawa wyświetlania zdjęć

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/05 10:18 #29905

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
Mamy odpowiedź od Urzędu Miejskiego w Słubicach. Nasz pierwszy monit wysłaliśmy jeszcze pod koniec lipca, ale wreszcie się udało. Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Beata Bielecka, gmina Słubice nie ma środków na remont, a na parkowanie samochodów nie ma wpływu.

Poniżej treść odpowiedzi jaką otrzymaliśmy dzisiaj.

---

Mamy to podwórko na uwadze, bezsprzecznie potrzebny jest tam remont placu zabaw i jest to w planach. W mieście jest wiele takich miejsc i sukcesywnie je modernizujemy. W tym budżecie nie ma pieniędzy na ten cel, ale będziemy je chcieli znaleźć w przyszłości. Jeśli chodzi o parkowanie samochodów to gmina nie ma na to wpływu. To zależy od kultury mieszkańców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/05 10:28 #29906

  • Imposible
  • Imposible Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok, w z przyszłością tylko że to nie jest od dziś to trwa już kilka lat i wciąż ta sama śpiewka " w najbliższej przyszłości " !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/06 05:28 #29916

  • kusy0s9
  • kusy0s9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 71
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zamiast wydawać miliony na Wieżę może lepiej byłoby posprzątać miasto i zbudować dzieciom place zabaw?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Podwórko" przy ul. Sienkiewicza 2017/09/06 08:47 #29917

  • Stelka
  • Stelka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Od czego by tu zacząć? Bo do powiedzenia mam sporo, tym bardziej, że podwórko mam za oknem…
Po kolei… Zacznę od śmietniska, które tam było, jest i najprawdopodobniej będzie. Skąd u mnie to przekonanie graniczące z pewnością? A no z tego, że część społeczeństwa, mieszkańców wspólnot Sienkiewicza i Kilińskiego nigdy nie zmieni swojej mentalności. Do mentalności ludzi wrócę jeszcze później gdy będę chciał poruszyć temat placu zabaw. Kontynuując wątek śmietniska… Mieszkam tu od 5 lat i wciąż jest to samo. To MY, WY drodzy sąsiedzi odpowiadacie za ten bałagan. Widziałem niejednokrotnie jak wieczorami mieszkańcy, szacowni sąsiedzi wiadrami wynosili pod śmietnik stare płytki. I im to nie przeszkadza, że będą zalegać pod ich oknami… No bo przecież same się stamtąd nie wywiozą. Gabaryty, które raz na jakiś czas PUK czy podobne przedsiębiorstwo wywozi na pewno nie nie zabierze pół tony starych pobitych płytek. Czy to na naiwność ludzi czy głupota granicząca z debilizmem??? Kilka dni temu panowie wywożący śmieci połamali kółka w jednym ze śmietników. Zadzwoniłem gdzie trzeba i okazuje się, że to dlatego, że śmietnik przeładowany był gruzem… Dodam, że wspólnoty zostaną obciążone kosztami naprawy śmietnika bądź wymianą na nowy. Brawo mieszkańcy!!!
Dziś wywieźli gabaryty ale wszystkie mniejsze śmieci wciąż walają się po podwórku. Nie mały w tym udział panów złomiarzy, którzy nie odpuszczą najmniejszego kawałka metalu. Rozwalą wszystko żeby wyciągnąć najmniejszy kawałek złomu. Niestety robią przy tym jeszcze większy burdel.
Znieczulica mieszkańców okolicznych budynków jest porażająca… Taka sytuacja. Podjeżdża bus z przyczepką na wspomniane podwórko. Wysiadają panowie i wyrzucają wilka wielkich worków śmieci. Dwa z dużych czarnych śmietników przeładowane. Czy tylko ja to widziałem? Po mojej interwencji mili panowie wsiedli do busa i resztę śmieci pojechali wyrzucić zapewne całkiem niedaleko. Mój przepis na względny porządek? Zacznijmy od siebie.
Właśnie jestem po rozmowie z zarządcą wspólnot na Sienkiewicza. Powstał pomysł, żeby za pieniądze wspólnot postawić wiatę, wiaty. Dodatkowo wspólnoty poniosły by koszty zamontowania kamery i monitorowania placu. Oczywiście na to muszą wyrazić zgodę wszystkie wspólnoty. Wtedy można wnioskować u burmistrza, żeby miasto postawiło tam chociaż jedna lampę, która oświetlała by teren i na której to można by zamontować kamerę. Tyle w temacie śmieci.
Kolejny niemniej burzliwy to temat „placu zabaw”. Wiem, że same środowisko jest mocno podzielone. Jedni by chcieli żeby zrobić i ogrodzić plac zabaw, inni chcą parkować tam auta. Są i tacy, którzy chcą zabronić parkowania aut i postawić szlaban. Problem jak to zazwyczaj bywa zależy od punktu siedzenia, patrzenia. Parking? Zdecydowanie tak. Plac zabaw zdecydowanie nie. Już śpieszę żeby uzasadnić moje zdanie. Najpierw zaznaczę, że jestem posiadaczem samochodu ale także mam dwójkę dzieci w wieku przedszkolnym. Temat więc z obu powodów leży mi na sercu. Parking tak. Dlaczego? Bo samochodów przybywa a miejsc parkingowych nie. Jeśli ktoś tego nie rozumie tzn że nie nadąża za pędem tego Świata. Oczywiście mam tu na myśli kilkanaście miejsc parkingowych na utwardzonym terenie, wkoło obsadzony krzewami, świeża trawka. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to melodia przeszłości. I tu wracam do wspomnianej wcześniej mentalności ludzi. Czyli tak to już jest, że ludzie starsi, którzy samochodów nie posiadają będą zawsze na nie. Sprawa parkingu więc jeszcze długo będzie dzielić. A samochodów będzie przybywać. Kierowcy dalej będą parkować na dziko tak jak do tej pory. Będą rozjeżdżać jeszcze bardziej teren. Zrobią się większe dziury i większe bagno. Oczywiście jeśli zabroni im się tego to będą parkować pod klatkami, na chodnikach jak to już często teraz ma miejsce. Co lepsze? Sami musicie sobie odpowiedzieć. Jedno wiem na pewno. Wkurza mnie jak cholera jak pod samymi oknami ktoś stawia samochód albo jak to ma od jakiegoś czasu miejsce… przyczepę kempingową. Brawo dla tego Pana. Brawo dla tych, którym to nie przeszkadza. Na szczęście to nie moje okna.
Dlaczego nie plac zabawa ktoś zapyta? Odpowiadam pytaniem… a po co kolejny plac zabaw? Wspomniałem, że mam dwójkę przedszkolaków w domu. I chodzimy po okolicznych placach zabaw… a tam pustki. Dawno minęły czasy gdy dzieciakom do zabawy wystarczył trzepak. Placów zabawa w okolicy nie brakuje. Jest w „parku” przy Kościele. Jeszcze bliżej jest przy Kilińskiego 9. To tylko 100m. Następny jest kolejne 100 metrów dalej na Kochanowskiego. Kolejne dwa przy Wandy. Mało? To jest jeszcze jeden na terenie SP nr 2, tuż za płotem. Akurat na temat tego można by napisać nową historię. Zamykany na klucz, w zasadzie wcale nie wykorzystany. Paranoja. Tak czy inaczej w odległości do 5 min spacerkiem od naszego „placu zabaw” jest 5 innych. A na nich pustki. Trzeba z dziećmi chodzić od placu zabaw do placu zabaw żeby miały z kim się pobawić. Bo bardziej niż kolejnego placu zabaw dzieci potrzebują towarzystwa innych dzieci. A te wolą siedzieć przed telewizorami, komputerami, tabletami. W mojej klatce jest dwójka dzieci, w klatce po lewej i prawej w sumie zero! Placy zabw powinno być mniej ale powinny być większe i z większą ilością atrakcji. Rozdrabnianie się na maleńkie place zabaw z jedną huśtawką i piaskownicą jest nieporozumieniem.
Kończąc życzę wszystkim trochę więcej empatii i chęci do działania. Pewnie mi się zaraz oberwie ale cóż… demokracja ;)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1