Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/06/01 08:56 #28796

  • SMJJ
  • SMJJ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mieszkancow i przedsiebiorcow z okolic ulicy Mickiewicza 20 spotkala ze strony wlodarzy miasta paskudna nieprzyjemnosc - otoz, znowu wazniejsze od interesu zwyklych ludzi okazaly sie jakies dziwne interesy lokalnych "biznesmanow" - tym razem z , jesli wierzyc plotkom , panem burmistrzem. Obiektem nieoficjalnego jeszcze sporu stal sie miejscowy parking, na ktorym swoje samochody parkowali mieszkancy z ulicy Mickiewicza , jak i Jednosci Robotniczej. Parking ten , jak wiesc gminna niesie , zorganizowany zostal przez Urzad Miasta jakis czas temu , aby rozladowac rosnace napiecie wywolywane kolejnym , wczesniejszym paskudnym zagraniem wlodarzy, a mianowicie przepchnieciem i uchronieniem od nakazu realizacji obowiazku prawnego, polegajacego na zorganizowaniu miejsc parkingowych przyszlym mieszkancom powstajacego na styku ulic Mickiewicza i Dabrowki budynku. Obowiazek ten zostal zlekcewazony, a sygnaly, ktore przekazywane byly do jasnie nam panujacych , probowano przemilczec - do czasu, kiedy nagle okazalo sie, ze udalo sie pozyskac na cele parkingowe wymieniony wczesniej kawalek terenu. Sprawa znowu ucichla , ale teraz okazalo sie , iz wazniejsze od tego aby panowal spokoj i wypelnianie wymogow prawnych , jest to, aby urzednicy slubiccy i co niektorzy biznesmeni mogli sobie wzajemnie robic dziwne przyslugi i prezenty , chocby w zakresie przyslug odnoszacych sie do mozliwych dzierzaw terenow na cele prywatnych dzialalnosci gospodarczych. Nie wiem, jak to wyglada z prawnego punktu widzenia , dla mnie wazniejsze jest , ze znowu zostaly podjete decyzje, w wyniku ktorych zwykli obywatele zostaja pozbawieni mozliwosci korzystania z przyslugujacych im wczesniej praw na rzecz kogos, kto chce sobie nabijac w ten sposob kabze. To jest, niestety , zwykla niegodziwosc i podle potraktowanie ludzi, ktorzy tu zyja, ale i pracuja, bo sprawa dotyczy takze przedstawicieli biznesu, ktorzy sa rozlokowani w okolicy -
restauracje, kawiarnie, sklepy, firmy uslugowe , zyjace w znaczacej czesci dzieki klientom z Niemiec, ktorzy tu mogli za darmo zaparkowac swoje auta. To niegodziwosc w stosunku do tych, ktorzy placa podatki i wypelniaja wszystkie obowiazki, a zostaja w sposob bezwzgledny pozbawieni jednego z przyslugujacych im praw. Wina za to osobiscie obarczam pana burmistrza , bo to podobno na jego wyrazne zyczenie ten teren zostal oddany w dzierzawe i zamieniony na parking platny. Dla mnie jest to wyrazny sygnal, ze wladza , niestety , degeneruje i za dlugo ciagnieta przez jednostke wplywa na jej demoralizacje. Zdaje sobie sprawe, ze jedynym moim realnym wplywem jest moj glos przy wyborach i tak , jak za dwoma poprzednimi razami oddawalem go dla obecnego burmistrza, tak tym razem , chocby z tego jednego powodu , oddam go na rzecz konkurencji . Nie jestescie, panowie wlodarze, jedynym wyborem na swiecie a wystepowanie przeciwko tym, nad ktorymi winniscie sie pochylac, jest waszym najwiekszym bledem i ogromna przewina. I nie zmieni tego to, ze podacie tysiac powodow, dla ktorych zapewne musielisci dopuscic sie tak podlego zagrania - ja wiem , ze nie moge wam dluzej ufac i wlasnie sie od was odwracam. Pomyslcie nad tym, bo latwo jest zaprzepascic wszystko, co sie osiagnelo wczesniej , a co nie jest chyba tego warte...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/06/01 20:56 #28802

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Zgadzam się z przedmówcą, że zaparkowanie przy ulicy Mickiewicza graniczy z cudem. Jest to wyjątkowo zagęszczone miejsce, dużo budynków mieszkalnych, sklepów, restauracji. Mieszkańcom tego miejsca współczuję. I urządzenie w takim miejscu nieprofesjonalnego parkingu ( wysypany żwir i nic więcej ) z parkingowym czyhającym na każdy podjeżdżający samochód jest co najmniej dziwne. Cieszy mnie widok przybywających miejsc parkingowych na wielu ulicach w Słubicach, ale w miejscach o wyjątkowym zagęszczeniu należy tez myśleć o mieszkańcach i pracownikach tego miejsca. Chyba trzeba coś z tym zrobić, bo obecna sytuacja jest nie do przyjęcia. :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/06/05 17:22 #28832

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Jak widać - sposobem naszej władzy jest , jak zwykle, problem zignorować to w końcu się rozmyje , a wszystkie uciążliwości , jakich doznają w międzyczasie okoliczni mieszkańcy , wszystkim oficjelom są najzupełniej obojetne. W zasadzie to te nasze władze sprawiają wrażenie, jakby to nasze nieszczęśliwe społeczeństwo w ogóle jej tylko przeszkadzało - bez niego było by fajnie , nikt by się nie czepiał i można by sobie rządzić tak , jak się chce , a tu ciągle tylko pretensje i problemy. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście , że w ostatnich wyborach tacy jak wy dostali w podzięce za takie właśnie postawy - odpowiedznie od społeczności podziękowanie !!! Chyba zostaje nam , maluczkim , tego wam , wielkim tego świata , życzyć...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/26 17:49 #30741

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Z tego co mi wiadomo to ten parking naprzeciwko Douane powstał nielegalnie tj. Niezgodnie z prawem i wiedzą o tym i urzędnicy i pewnie niektórzy radni którzy to wyrazili zgodę na dzierżawę tego terenu pod parking. Na terenie tym obowiązuje przestrzenny plan zagospodarowania terenu dla centrum Słubic z 2001 roku który nie zezwala tam na powstanie samodzielnego parkingu. Parking taki może powstać na podstawie zgłoszenia Zamiaru wykonania robót budowlanych i braku sprzeciwu starostwach na te prace. Ponieważ. Gdyby ktoś chciał zgłosić wykonanie parkingu na tym terenie starostwo powinno się sprzeciwić w sytuacji ewidentnej sprzeczności z planem zagospodarowania. Jeśli jakimś cudem starostwo nie wniosło by sprzeciwu to powiatowy inspektor nadzoru budowlanego powinien wszcząć procedurę samowoli budowlanej i nakazać doprowadzenie terenu do stanu zgodnego z prawem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/27 09:24 #30751

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Mówiłem, pisałem, ostrzegałem. Niezrozumiała decyzja, wbrew mieszkańcom, wbrew logice, wbrew zasadom ekonomii, wbrew zdrowemu rozsądkowi. Pytanie brzmi po co? Zainteresowanym radzę dotarcie do dokumentów. Włosy się jeżą.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/27 13:17 #30760

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Gość który teraz jest inspektorem, zarzucił mi kiedyś przy odbiorze domu że schodymają trochęinny kształt niż w projekcie i miałam do wyboru zmianę do projektu albo skucie, No to stary skuł. Nie wierzę że nie wie o tym parkingu skoro tylu urzędników wie. Zresztą takich kwiatków powstających w naszym mieście niezgodnie z planem zagospodarowania lub bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia jest wiele np. Większość różnego rodzaju wiat czy może nazwać je altanami przy restauracjach czy punktach usługowych, niektóre ogródki restauracyjne które ciężko zakwalifikować jako małą architekturę, nawet ten naprzeciwko tego parkingu. hitem dla mnie jest sklep który powstał po barze Zuzanna i ogródka restauracyjnego. Centrum Słubic i takie jaja. Wszystko Ok dopóki komuś się coś nie stanie. Wkurza mnie to że zwykłych ludzi męczą za bzdury przy domkach jednorodzinny (inspektor jak jeszcze nim nie był bardzo lubił przyczpić się że np drzwi otwierają nie na tą stronę co w projekcie lub są większe mniejsze) a tu oślepł i nie widzi kilkusetmetrowego parkingu zrobionego na lewo. Drzwi nikogo nie zabiją ale jak auto wyjeżdżając z tego parkingu kohoś potrąci to się jaja skończą. Tam nawet żadnego znaku drogowego nie ma , ostrzegającego o wyjeździe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/27 15:08 #30765

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Zainteresowanym radzę dotarcie do dokumentów. Włosy się jeżą.

A Pan nie był zainteresowany i nie dotarł do dokumentów, czy włosy się nie zjeżyły?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/28 13:27 #30775

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5

burmiszcz napisał:

Mariusz Dubacki napisał: Zainteresowanym radzę dotarcie do dokumentów. Włosy się jeżą.

A Pan nie był zainteresowany i nie dotarł do dokumentów, czy włosy się nie zjeżyły?


Interesowałem się. Nie musiałem docierać do dokumentów bo inni to zrobili. Myślę, że niebawem zostaną upublicznione.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/28 14:20 #30776

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Interesowałem się. Nie musiałem docierać do dokumentów bo inni to zrobili. Myślę, że niebawem zostaną upublicznione.

Czyli klasyka:


Rozumiem, że z ujawnieniem dokumentów musimy poczekać do najbliższych wyborów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/28 14:56 #30778

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
@Mariusz nie dyskutuj z gościem o komunistycznych poglądach, który uważa, że ludzi trzeba obrzucać łajnem i nawet jak się umyją, to smród pozostaje. Szkoda czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/30 10:44 #30794

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Mustafa napisał: @Mariusz nie dyskutuj z gościem o komunistycznych poglądach, który uważa, że ludzi trzeba obrzucać łajnem i nawet jak się umyją, to smród pozostaje. Szkoda czasu.

You talking to me?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/31 11:11 #30806

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
@burmiszcz...
Odsyłam Cię na Słubickie Forum Polityczne, prowadzone na Faceboku. Znajdziesz materiały ale nie sądzę, żebyś przyznał mi rację co do kiepściutkiej inwestycji naszego miasta.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/10/31 20:06 #30823

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: @burmiszcz...
Odsyłam Cię na Słubickie Forum Polityczne, prowadzone na Faceboku. Znajdziesz materiały ale nie sądzę, żebyś przyznał mi rację co do kiepściutkiej inwestycji naszego miasta.

Jak inwestycja będzie kiepściutka, to dlaczego nie mam Panu przyznać racji? Tyle tylko, że ja facebooka nie używam, nie mam tam konta i nie zamierzam mieć tylko po to żeby zapoznać się z jakimiś materiałami.
Skoro tu zabrał Pan głos w sprawie jakich nieprawidłowości i podobno są jakieś papiery, to trzeba było tu wrzucić kilka dokumentów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/11/01 00:29 #30827

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Na co inne dokumenty. Wystarczy ogólnie dostępny MPZT dla centrum Słubic. Ten plan nie przewiduje na tym terenie parkingu. Urzędasy o tym wiedzą(inspektorat budowlany ). Dlaczego nie reagują ??? Można się tylko domyślać!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 2017/11/02 17:24 #30842

  • Kacprzak
  • Kacprzak Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy oprócz takich kwiatków jak sławetne Mickiewcza, można znaleźć także coś ciekawego?
Widocznie ktoś mógł coś komuś odpalić, wejść z kimś w układ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.