Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/08 17:17 #1218

  • onko
  • onko Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Czytam te wasze posty i trochę mi się smiać chce z niektórych. Jeden poleca "garażowców", bo są tani. Jasne, tylko ciekaw jestem, jakiej jakości pracę i gwarancję za taką taniochę dostaniesz? To, że któremus udało się czegoś nie spieprzyć, nie znaczy od razu, że jest z niego fachman.

A skąd biora sie te ich "rewelacyjne" ceny? Ano stąd, że siedzą w nieogrzewanych budach, gdzie diabeł moze nogę złamać, a syf aż zwisa ze ścian. Nie inwestują praktycznie w nic, nie płacą ZUSów i żyją od pierwszego do pierwszego. Jeżdżą do nich zaś najczęsciej ci, którzy pokupili sobie fury, a teraz nie stać ich zapłacić uczciwie uczciwemu mechanikowi, który zapewnia komfort pracy swoim ludziom, opłaca podatki i nie chce życ jak skończony dziad. Jak ktoś się szanuje, to nie ma szans na przeżycie stosując stawki tych wiecznie podpitych panów Mieciów. Ciekaw jestem, czy ci klienci, którzy chwala sobie pracujących za tak dziadowskie stawki, sami chcieliby takie wypłaty dostawać. Narzekanie, że u kogos jest drogo, to zwykłe gadanie bez znajomosci kalkulacji takiego biznesu.

Kto inny poleca młodego chłopaka, ale "doswiadczonego". Nie znam gościa osobiscie, ale pytam się, jak może być doswiadczony młody chłopak? Może być zdolny i sporo umieć, ale do doswiadczenia to mu jeszcze brakuje z 10 lat w zawodzie. Ja juz sie troche naogladałem tych "doświadczonych" i zachwalanych mechaników. Siedzą wiecznie w zatęchłych garażach i wygladają, jakby się nie myli od czasów pierwszej komunii. Wygląd zakładu i mechanika świadczy tez o jego pracy. Nie dajcie sie zwieść.

Każdemu zdarza sie coś spieprzyć. Nie ma ludzi nieomylnych, ale ważne jest, jak zostaniecie potraktowani potem. Jedźcie przede wszystkim tam, gdzie macie gwarancję uczciwości, dostaniecie fakturę (paragon) i zakład sprawia solidne wrażenie. Nie wierzcie w żadne cuda na kiju. Lepiej czasem zapłacić troche wiecej, niz szukać najtańszego. Ciekaw jestem, czy kupujecie najtańsze mięso w sklepach? Chyba tylko psu sąsiada. A samochód ma wam gwarantować komfort i bezpieczeństwo, a nie być traktowany jak dopust boży i łatany za najtańsze pieniadze. Szanujcie swoje zycie. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/09 09:09 #1221

  • onko
  • onko Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Co do zakupu części w internecie. Generalnie nie polecam. Owszem, sprzedający musi udzielić gwarancji, a ceny rzeczywiście są niższe, ale jest pewne duże "ale".

Po pierwsze - kiedy musisz daną część zwrócić, bo zdefektowała na gwarancji, musisz ja wymontować (płacisz mechanikowi) i wysłać do gwaranta, żeby dokonał oględzin (płacisz za paczkę). Inna zupełnie jest gadka z zakładem, gdzie montujesz i kupujesz dana część, niż z kimś za posrednictwem netu. Jest praktycznie pewne, że orzekną, że część była wadliwie zamontowana, albo coś w tym stylu. Przypomne tylko, że w tym czasie samochód stoi unieruchomiony. Nawet, jesli odeślą nową część, to masz na minimum tydzień samochód z głowy. Ale to nie wszystkie koszta, o nie :). Przysłaną część trzeba zamontować na powrót i mechanik znowu kasuje swoje.

Tymczasem, kiedy kupujesz części u mechanika, udziela on gwarancji na całość roboty i klienta nic nie obchodzi, czy to część była wadliwa, czy mechanik źle coś zrobił. Nie ma tu miejsca na dyskusję. A tymczasem, jak jakis mądrala przyjeżdża ze swoim sprzętem, to zaczyna się zwalanie mechanika na częśc, a sklepu na mechanika, a klient zostaje z ręką w nocniku, samochód na parkingu i zostaje tylko kupić części jeszcze raz.

Następna kwestia - niesamowicie często klient ŹLE dobiera części. Najczęściej w danym modelu występują po dwa, trzy, a nawet cztery rodzaje tej samej części. Nawet mając specjalistyczne katalogi, bez wymontowania i porównania części nikt nie jest w stanie stwierdzić, który rodzaj jest właściwy. Internetowym mądralom życzę tutaj powodzenia. Kupią cos o 10 zł taniej, a potem muszą zwracać towar i ponosić koszta przesyłek. A samochód stoi rozkraczony.

I ostatnie - nikt wam tego w oczy nie powie, ale mechanik, jak widzi klienta ze swoimi częściami, dolicza swoje do usługi. Prawda jest taka, że musi z czegoś żyć i stosuje marżę na swoje części. Klient, przyjeżdżając ze swoimi, zabiera mu po prostu chleb. I nie ma co sie oburzac, na te marże, bo mechanicy kupuja części w hurtowniach i maja upusty, których zwykły klient nie dostanie. Ostatecznie mechanik sprzeda części po normalnych, sklepowych cenach i tak to działa.

Reasumując - odradzam bawienie się w kupowanie części po internecie. Owszem, komuś może sie to raz, albo drugi opłacić, i chodzi cały szczęśliwy, że zaoszczędził 100 zł. To tylko do czasu, aż wyjdą jakieś problemy.

PAMIĘTAJCIE:
Jesli chcesz kupić tanio i dobrze, to musisz kupić dwa razy - najpierw tanio, a potem dobrze.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/09 19:09 #1225

  • aaaaa
  • aaaaa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
zgadzam się z onko, ale mam jedno zastrzeżenie jak ktoś jest młodym mechanikiem to może być również doświadczony . Ja stawiam na warsztaty które widzę że się rozwijają

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/11 19:14 #1249

  • slubiczanin
  • slubiczanin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
zgadzam sie z "onko".Bo jezdzicie bmkami,mercedesami,audicami itp.A nie stac was na np. nowe opony a auta chcecie naprawiac tanim kosztem.A co bedzie jezeli na takich garazach cos spieprzy co myslisz ze on ci zwruci siano,z kad on je wezmie.Najpierw pomyslcie gdzie jedziecie.Polecam warsztat kolo dawnego komesu "WULMAR"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/12 22:31 #1257

  • aaaaa
  • aaaaa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
czytam te forum co jakiś czas i widzę ,że pełno tu fanów wulmaru. Nie chcę nikogo krytykować żadnego warsztatu ,bo każdy ma swoich zwolenników i przeciwników, a najczęściej słychać opinie negatywne o warsztatach, ale tu muszę się wypowiedzieć. Moim zdaniem to jest beznadziejny warsztat, a właściciel mnie perfidnie oszukał z uśmiechem na twarzy. Co do ich umiejętności to też mam wątpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/21 17:19 #1292

  • Assss
  • Assss Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A ja poszukuje dobrego blacharza, nie musi być tani ale żeby jego praca była godna zapłaty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/21 22:37 #1296

  • mała_mi
  • mała_mi Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Assss polecam Brandex przy ul. Wojska Polskiegi 133. Robiłam u nich autko i jetem bardzo zadowolona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/01/26 00:07 #1329

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
w serwisie renault jest b.dobry blacharz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/02/11 07:17 #1461

  • ziomal
  • ziomal Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a co nasi szanowni koledzy sądzą o warsztacie na ul.Powstańców Wlkp., na betonówce , S;) ervis Boscha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mechanik w Słubicach 2009/02/11 10:31 #1463

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Pan "inrzynier"?;P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.