Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pomnik czynu żołnierzy ŚOW
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Pomnik czynu żołnierzy ŚOW

Pomnik czynu żołnierzy ŚOW 07/14/2019 21:13 #34746

Witam mieszkańców Słubic i użytkowników forum słubice24.pl.
Kilka razy do roku odwiedzam Wasze miasto. Moje pytanie. Co się stało z tablicą na "Pomniku czynu żołnierzy Śląskiego Okręgu Wojskowego", który znajduje się przy ul. Kościuszki ?
Czy to tzw dekomunizacja, czy renowacja?

Odp: Pomnik czynu żołnierzy ŚOW 07/15/2019 22:11 #34750

 • Pirlo
 • Offline
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 264
Została zdjęta na mocy tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku mocno dyskusyjna decyzja. Pozdrawiam

Odp: Pomnik czynu żołnierzy ŚOW 07/16/2019 20:48 #34754

Dziękuję Pirlo za odpowiedź. Tak myślałem, że zadziałała ta dziwna ustawa. Mam jednak nadzieję, że historia i mieszkańcy po latach pozytywnie ocenią okres stacjonowania jednostek wojskowych ŚOW w Słubicach i okolicy. Choć niektóre zdarzenia z tym związane były tragiczne.

Odp: Pomnik czynu żołnierzy ŚOW 07/19/2019 17:15 #34763

 • Zibowski
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 19
Dekomunizacja w tym przypadku nie powinna mieć zastosowania. Przed zlotem młodzieży bodajże w 1977 roku Słubice były wielkim placem budowy. Własnie żołnierze ŚOW mieli duży udział w modernizacji centrum Słubic. To właśnie wtedy w ekspresowym tempie powstała dwupasmówka bez której trudno wyobrażić sobie dziesiejsze Słubice. Jeżeli ta tablica jest zachowana powinna wróćić na swoje miejsce. Należy sie to tym młodym żołnierzom !!
Za tę wiadomość podziękował(a): PUK

Odp: Pomnik czynu żołnierzy ŚOW 07/22/2019 14:14 #34765

Też tak uważam
Po przebytej dolegliwości lub urazie każdego chorego czeka bardzo ważny i rozległy cykl, jakim jest nawrót do standardowego istnienia i straconej sprawności. Choć rzadko kiedy to w całości się kończy powodzeniem, nawet wtedy warto rozpoczynać działania mające na myśli poprawienie jakości bytu oraz osłabienie choroby. Ponieważ wiemy, jak mnóstwo wsparcia trzeba każdemu niezdrowemu na tej drodze, otworzyliśmy punkt, w którym każdy potrzebujący dostanie gruntowną poradę – Centrum Rehabilitacji Kompleksowej.
Nasz cel to użyczanie porady w trybie całościowym. Zgłaszająca się do nas jednostka po zakupieniu abonamentu uzyskuje komplet usług, który pozwala przeprowadzić ją przez pełny okres od diagnozy, aż po właściwe usługi. Zawsze pierwszym krokiem, przez jaki przechodzi kuracjusz, jest zrobienie odpowiednich badań, tak, aby dysponować pełnym obrazem jego zapotrzebowań. Później wysyłamy Pacjenta do rzetelnego lekarza, który już w czasie odrębnej porady naznacza późniejszy sposób postępowania. Każdy Pacjent na rozporządzenie lekarza może mieć wykonane wszelakie wymagane pomiary z obszaru interpretacji szczegółowej, a także badania RTG, USG, USG Doppler; a także inne analizy diagnostyczne, takie jak spirometria.
Abonament obejmuje dodatkowo nieograniczone wybrane zabiegi rehabilitacyjne, 5 odwiedzin rehabilitanta w czterech kątach podopiecznego, zabiegi kinezyterapii w liczbie 20 oraz nielimitowane użyczanie osprzętu do zabiegów w mieszkaniu. Jest to nowatorskie nastawienie do warunków użytkownika, który w użyteczny tryb, uiszczając kwotę abonamentową, otrzymuje prawo do aż 28 specjalistów oraz dużej ilości gatunków badań i rehabilitacji. Działający w ośrodku medycy to wszechstronnie przeszkoleni specjaliści, którzy wykorzystują nabyte umiejętności, aby skierować pełnym sekwencją wrócenia do zdrowia oraz polepszenia poziomu bytu Polaków po przebytych infekcjach i obrażeniach. Ludzie używający z naszych świadczeń nie mają powodu by denerwować się kolejkami do specjalistów, ani szukaniem fizjoterapeuty na własną rękę, ponieważ lekki prawo do opieki terapeutycznej zapewnia z własnej strony ośrodka.
Powstanie naszej spółki na rynku to odzew na wzięcie na świadczenia rehabilitacyjne. Jesteśmy firmą w pełni nieurzędową, dzięki czemu możemy zaręczyć szybki przystęp do ogólnie pracujących u nas specjalistów. Ciągle się doskonalimy, aby służyć usługi na najlepszym stopniu i otaczać przystępujących do nas Pacjentów kompleksową opieką.
Nasz abonament to kompleksowa forma zabezpieczenia sobie przystępu do lekarzy, fizjoterapeutów, a także wypożyczalni sprzętu do rehabilitacji. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza prosta do przywrócenia możliwości ruchowej oraz radości dla wszystkich zmagających się z niepełnosprawnością. Przekonaj się więc sam, ile może Ci dać wizyta w Centrum Rehabilitacji Kompleksowej.
centrumrk.pl
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama