Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Urząd Miejski - wydział dowodów osobistych 2018/02/20 15:59 #32168

  • madalina83
  • madalina83 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie.

Mam ogromną prośbę o apel mieszkańców do Pana burmistrza... mam na uwadze kolejkę do dowodów osobistych. To jest jakaś żenada!!!! Odkąd powstał tam system "elektroniczny tzw wydawanie numerkow" dwa dni czekania to za mało. Z tego.co się orientowalam, to jedna pani z dwóch jest na zwolnieniu drugi tydzień. I na początku byly tam trzy panie i jakoś to szło.

Bardzo proszę o zrobienie "czegoś" w tej sprawie
pozdrawiam mama 10 letniej Zosi i 5 miesięcznej Julii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl. Powód: Poprawka w treści i tytule

Odp: Urząd Miejski - wydział dowodów osobistych 2018/02/20 17:49 #32169

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Jak jest chora to trzeba przeczekać bo epidemia grypy teraz jest. Przyjdzie ci taka chora do pracy i zarazi resztę i wtedy będziesz czekać nie 2 dni a tydzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Urząd Miejski - wydział dowodów osobistych 2018/02/24 16:40 #32205

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
No i jest odpowiedź USC na stronie UM. Możemy sobie pojechać załatwić sprawy w urzędach ościennych miejscowości ;). Jak zawsze spychologia, zamiast rozwiązania problemu. To chyba nie jest całkiem logiczne, żeby mieszkaniec Słubic jechał do urzędu w Ośnie, by złożyć wniosek o wydanie dowodu. Z drugiej strony tam mogą sprawić, że nie trzeba się czaić na numerek, u nas na miejscu rozłożyli rączki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Urząd Miejski - wydział dowodów osobistych 2018/02/25 16:57 #32213

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość
Albo ja ślepy jestem, albo w Kostrzynie burmistrz nie wpadł na tak debilny pomysł, żeby swoich mieszkańców odsyłać do innych miast w celu załatwienia nawet najprostszych spraw urzędowych.
Mam więc pytanie do Pana Ciszewicza, czy może nie zechciałby startować w wyborach w najbliżej Słubic znajdujących się ościennych gminach?
To niedaleko:
Ośno Lubuskie 28 km od Słubic
Górzyca 22 km od Słubic
Cybinka 22 km od Słubic
a Rzepin to już tylko 21 km od Słubic.
Teraz czas na Marcina Jabłońskiego z debatą na temat działania Wydziału Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Słubicach.
Chociaż może nie, bo jak patrzę jak działa Wydział Komunikacji w Starostwie, to wygląda na to, że mamy "najlepszych" debeściaków na najwyższych stołkach, zarówno w Gminie, jak i Powiecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Urząd Miejski - wydział dowodów osobistych 2018/02/25 22:02 #32215

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość
Oto przewodnik jak złożyć wniosek o dowód osobisty i olać przynajmniej połowicznie cały ten burdel z numerkami.
Pobieracie stąd wniosek i czytelnie go wypełniacie.
obywatel.gov.pl/documents/10181/0/Wniose...a4-9db8-848613477693
Do wniosku dołączacie kolorową fotografię o wymiarach 35x45mm.
Taki komplet zostawiacie w biurze podawczym urzędu(dowolnego) miasta lub wysyłacie pocztą i czekacie na odpowiedź tegoż urzędu.
Urząd nie ma prawa nie przyjąć lub odrzucić wniosek jeżeli ten jest prawidłowo wypełniony.
To samo dotyczy wniosku o wydanie dowodu dla dziecka, też można go przesłać pocztą.
Pomijam już fakt, że można złożyć wniosek w postaci elektronicznej, bo też jest taka możliwość.

Odebrać dowód już trzeba niestety osobiście w urzędzie, w którym złożyło się wniosek, ale to tylko jedna wizyta a nie dwie.
A jeszcze jak ktoś jest chory, niepełnosprawny lub ma inne obiektywne powody, to urzędnik przyjdzie osobiści do niego, do domu, po wniosek.
Tak, takie mamy prawo! :evil:

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych, Dz.U. 2010 nr 167 poz. 1131
prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20101671131
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 stycznia 2015 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz sposobu i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu, Dz.U. 2015 poz. 212
prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150000212

Panie Ciszewicz, właśnie zmniejszyłem o połowę kolejki w "Pańskim" urzędzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1