Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Skrzyżowanie obok sklepu Piotr i Pawel 2017/07/28 08:44 #29477

  • Rex86
  • Rex86 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam was,

Chciałbym poruszyć dyskusję pewnego skrzyżowania w Słubicach. Chodzi mi o skrzyżowanie dróg Piłsudzkiego/Chopina/Wojska Polskiego(Obok sklepu Piotr i Paweł). Skrzyżowanie pojawiało się już nie raz na łamach portalu słubice24. Wiadomo, że kierowcy mają problem z poprawnym przejechaniem przez nie co skutkuje częstymi stłuczkami.
Głównie problem polega na tym, że ulice Chopina/Piłsudzkiego nie przebiegają w linii prostej przez skrzyżowanie co wprowadza niektórych w błąd i jadąc z Chopina na Piłsudzkiego, potrafią migać kierunkowskazami lewo/prawo <- To dopiero wprowadza w błąd.

Mnie natomiast interesuje zakaz wjazdu na ulicę Chopina z tego skrzyżowania.

Pytanie: Jaki jest powód wspomnianego zakazu?

Rozumiem, że w momencie gdzie jeszcze funkcjonował w tamtym miejscu "dworzec" Słubicki, miało to swoje uzasadnienie. Ciągły ruch, dużych, nie wygodnych pojazdów. Mało miejsca i trudności z tym idące.

Jednak w tym momencie? Dworzec został przeniesiony, przejeżdża tam jedynie Autobus miejski, który już nie wywołuje kłopotów więc nie ma wpływu.

Trochę narzekań:

-Jadąc do Lidl-a, trzeba pokonać "na około" kilka dodatkowych skrzyżowań. Gdzie można by się dostać, przejeżdżając przez to skrzyżowanie około 150 metrów.

-Niekonsekwencją w takim wypadku jest możliwość wyjechania z parkingu Lidla w kierunku ulicy Kopernika.

-Można wyjechać z posesji graniczącej z urzędem skarbowym w kierunku ulicy Kopernika (to jakieś 50 metrów od zakazu jazdy w tym kierunku).

-mieszkańcy ulicy Kopernika/Chopina, skarżą się również na to, że muszą jeździć na około.

-Zwiększa to czas dostawy "jedzenia"

Reasumując, zakaz ten wymusza przejazd na okrętkę w wielu sytuacjach i zabiera:

-czas
-pieniądze
-wygodę

Doga jest szeroka i moim zdaniem zdolna znieść ruch obustronny (co tak naprawdę się dzieje). Dodatkowo, wystarczy stanąć tam na 30 minut i można zaobserwować jak ludzie swobodnie ten zakaz pokonują. Oczywiście wiąże się to z mandatem, moim zdaniem zupełnie nie potrzebnym.(Prawomocny, jako, że znak tam stoi)

Zatem drugie pytanie: Jaki jest sens tego zakazu i czy nie moglibyśmy czegoś zrobić aby go znieść?

Proszę o dyskusję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rex86.

Odp: Skrzyżowanie obok Piotr i Pawel 2017/07/28 08:52 #29478

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Dziękujemy za poruszenie tego tematu. Zapytamy odpowiednie służby co sądzą na ten temat i czy byłaby w ogóle możliwość wprowadzenia takich zmian.

A przy okazji dla tych co mają kłopot z poruszeniem się po tym skrzyżowaniu, przypominamy artykuł przygotowany we współpracy z naczelnikiem słubickiej drogówki.

www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/...y-urzedzie-skarbowym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Skrzyżowanie obok Piotr i Pawel 2017/08/01 09:31 #29523

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Zapewniam, że większość kierowców chciało by aby tam nie było zakazu skrętu bo już nie jest potrzebny. Na pewno Niemcy nie będą nagminnie łamać zakazu skrętu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1