Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Handel zwierzętami na bazarze !!! 2017/06/06 14:11 #28843

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Są już pierwsze reakcje po naszej publikacji. Skontaktowali się z nami przedstawiciele Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, przekazaliśmy dane kontaktowe autorce posta.

Mamy też odpowiedź od komendanta Straży Miejskiej w Słubicach, Wiesława Zackiewicza. Komendant wyjaśnił, że strażnicy - na tyle ile pozwalają im na to przepisy prawa, walczą z tą plagą. We współpracy ze stowarzyszeniem Animals udało się nawet złapać na gorącym uczynku i ukarać jednego z handlarzy. Poniżej cała treść oświadczenia.

---

Handel zwierzętami na słubickim bazarze to plaga z którą staramy się walczyć od lat. Duży popyt na "tanie" zwierzęta u naszych sąsiadów zza Odry powoduje, że nawet wysokie grzywny nie są w stanie odstraszyć nielegalnie handlujących. Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. O ochronie zwierząt w ar. 10a daje służbom możliwości nakładania grzywien w drodze mandatu karnego na osoby które trudnią się tym procederem na podstawie uprawnień zawartych w art. 37a w/w ustawy. Karalne są również współudział i pomocnictwo. Nielegalny handel odbywa się najczęściej w soboty i niedziele w godzinach przedpołudniowych. Straż Miejska w Słubicach patroluje ten rejon miasta z dużą częstotliwością, zwracając szczególną uwagę na w/w zachowania patologiczne. Handlujący jednak w momencie zbliżania się do bazaru radiowozu SM są o tym informowani przez tzw. "czujki", które powiadamiają ich telefonicznie o zbliżaniu się pojazdu SM lub funkcjonariuszy w patrolu pieszym. Powoduje to, że handlujący natychmiast chowają się wraz ze zwierzętami w pojazdach i odjeżdżają, lub wtapiają się w tłum klientów bazaru. W takiej sytuacji działania w umundurowaniu (a tylko takie mogą prowadzić funkcjonariusze SM/) nie przynoszą spodziewanego rezultatu.

Pomimo tych utrudnień w ostatnim okresie czasu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Animals udało się zatrzymać na gorącym uczynku osobę handlującą psami która została ukarana przez funkcjonariuszy SM wysoką grzywna w drodze mandatu karnego. Szczeniakami które posiadała przy sobie ta osoba zajęli się wolontariusze Animals. Pragnę zapewnić, że Straż Miejska w Słubicach pomimo opisanych wyżej utrudnień w działaniu, nadal będzie prowadzić również przy współpracy z organizacjami społecznymi takimi jak Animals, wszystkie dopuszczalne prawnie czynności zmierzające do ograniczenia tego bardzo szkodliwego procederu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Handel zwierzętami na bazarze !!! 2017/06/06 16:34 #28844

  • paula123
  • paula123 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 2
victory79 - STRASZNIE zależy mi na nagłośnieniu tematu :-)
Nie, nie jestem handlarzem, jestem osoba której los zwierząt sprzedawanych na bazarze nie jest obojętny i zrobię wszystko aby o temacie było bardzo głośno i aby pozbyć się tych ochydnych handlarzy z bazaru.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Handel zwierzętami na bazarze !!! 2017/06/06 16:43 #28846

  • paula123
  • paula123 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 2
Slubice24 - dziekuje za ogromnie zaangażowanie i pomoc w w/w sprawie. Każda opinia jest teraz na wagę złota, cieszę się ze straż miejska angażuje się w wyłapywanie handlarzy, ale wlasnie główny problem polega na tym, że maja oni tzw. "czujki" ktore informują handlarzy o nadjeżdżającej straży miejskiej bądź policji - niestety ostatnio sama byłam świadkiem jak policja podjechała radiowozem, Pan Bułgar oraz jedna z Pań w czerwonych włosach szybko się ulotnili w głąb bazaru, w tym jest cały problem trzeba zmienic sposób wyłapywania tych ludzi, musi być większa precyzja, aby działać skutecznie, bo jak widać same mandaty nie działają na tych ludzi. Współpracuje już oczywiście z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Praw Zwierząt, sprawa zaczyna juz nawet interesować się telewizja.
Cieszę sie ogromnie, ze wielu ludzi którzy widzieli jak wyglada handel zwierzętami na bazarze jest takiego samego zdania - CZAS TO PRZERWAĆ. Zwierzęta tez cierpią i czuja, zasługują na godne warunki życia.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Handel zwierzętami na bazarze !!! 2017/06/07 11:48 #28848

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Nie wiem , o kim piszesz , jesli o mnie, to musze cie rozczarowac - nie jestem z Osna ani nie jestem nawet milosnikiem psow. Niemniej jestem zdecydowanym wrogiem kombinatorow , oszustow i przekretow roznaj masci , a w przypadku handlarzy nielegalnie zajmujacych sie sprzedaza zwierzat - szczegolnie jesli priorytetem jest bezczelnie wpychanie Niemcom wszystkiego, co sie da dla paru ojrow , bez zwracania uwagi na warunki tych zwierzakow i bezlitosne ich meczenie , to sam , jakbym mial takie uprawnienia , chodzilbym po bazarze i lal to talatajstwo pala po golych tylkach. Bez zadnego wynagrodzenia !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Handel zwierzętami na bazarze !!! 2017/09/03 16:21 #29877

  • maaarleeenaaa
  • maaarleeenaaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 2
Co nowego w tej sprawie? Handlarze nadal sprzedają biedne szczeniaki. Właśnie dziś tam byłem. Jaki to problem dla Policji? Nie rozumiem.Mamy im dać te osoby na tacy z całym materiałem i zdjęciami handlarzy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2