Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20

Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 06/01/2017 10:56 #28796

 • SMJJ
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 3
Mieszkancow i przedsiebiorcow z okolic ulicy Mickiewicza 20 spotkala ze strony wlodarzy miasta paskudna nieprzyjemnosc - otoz, znowu wazniejsze od interesu zwyklych ludzi okazaly sie jakies dziwne interesy lokalnych "biznesmanow" - tym razem z , jesli wierzyc plotkom , panem burmistrzem. Obiektem nieoficjalnego jeszcze sporu stal sie miejscowy parking, na ktorym swoje samochody parkowali mieszkancy z ulicy Mickiewicza , jak i Jednosci Robotniczej. Parking ten , jak wiesc gminna niesie , zorganizowany zostal przez Urzad Miasta jakis czas temu , aby rozladowac rosnace napiecie wywolywane kolejnym , wczesniejszym paskudnym zagraniem wlodarzy, a mianowicie przepchnieciem i uchronieniem od nakazu realizacji obowiazku prawnego, polegajacego na zorganizowaniu miejsc parkingowych przyszlym mieszkancom powstajacego na styku ulic Mickiewicza i Dabrowki budynku. Obowiazek ten zostal zlekcewazony, a sygnaly, ktore przekazywane byly do jasnie nam panujacych , probowano przemilczec - do czasu, kiedy nagle okazalo sie, ze udalo sie pozyskac na cele parkingowe wymieniony wczesniej kawalek terenu. Sprawa znowu ucichla , ale teraz okazalo sie , iz wazniejsze od tego aby panowal spokoj i wypelnianie wymogow prawnych , jest to, aby urzednicy slubiccy i co niektorzy biznesmeni mogli sobie wzajemnie robic dziwne przyslugi i prezenty , chocby w zakresie przyslug odnoszacych sie do mozliwych dzierzaw terenow na cele prywatnych dzialalnosci gospodarczych. Nie wiem, jak to wyglada z prawnego punktu widzenia , dla mnie wazniejsze jest , ze znowu zostaly podjete decyzje, w wyniku ktorych zwykli obywatele zostaja pozbawieni mozliwosci korzystania z przyslugujacych im wczesniej praw na rzecz kogos, kto chce sobie nabijac w ten sposob kabze. To jest, niestety , zwykla niegodziwosc i podle potraktowanie ludzi, ktorzy tu zyja, ale i pracuja, bo sprawa dotyczy takze przedstawicieli biznesu, ktorzy sa rozlokowani w okolicy -
restauracje, kawiarnie, sklepy, firmy uslugowe , zyjace w znaczacej czesci dzieki klientom z Niemiec, ktorzy tu mogli za darmo zaparkowac swoje auta. To niegodziwosc w stosunku do tych, ktorzy placa podatki i wypelniaja wszystkie obowiazki, a zostaja w sposob bezwzgledny pozbawieni jednego z przyslugujacych im praw. Wina za to osobiscie obarczam pana burmistrza , bo to podobno na jego wyrazne zyczenie ten teren zostal oddany w dzierzawe i zamieniony na parking platny. Dla mnie jest to wyrazny sygnal, ze wladza , niestety , degeneruje i za dlugo ciagnieta przez jednostke wplywa na jej demoralizacje. Zdaje sobie sprawe, ze jedynym moim realnym wplywem jest moj glos przy wyborach i tak , jak za dwoma poprzednimi razami oddawalem go dla obecnego burmistrza, tak tym razem , chocby z tego jednego powodu , oddam go na rzecz konkurencji . Nie jestescie, panowie wlodarze, jedynym wyborem na swiecie a wystepowanie przeciwko tym, nad ktorymi winniscie sie pochylac, jest waszym najwiekszym bledem i ogromna przewina. I nie zmieni tego to, ze podacie tysiac powodow, dla ktorych zapewne musielisci dopuscic sie tak podlego zagrania - ja wiem , ze nie moge wam dluzej ufac i wlasnie sie od was odwracam. Pomyslcie nad tym, bo latwo jest zaprzepascic wszystko, co sie osiagnelo wczesniej , a co nie jest chyba tego warte...

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 06/01/2017 22:56 #28802

 • Rob
 • Offline
 • Forumowy mądrala
 • Posty: 144
Zgadzam się z przedmówcą, że zaparkowanie przy ulicy Mickiewicza graniczy z cudem. Jest to wyjątkowo zagęszczone miejsce, dużo budynków mieszkalnych, sklepów, restauracji. Mieszkańcom tego miejsca współczuję. I urządzenie w takim miejscu nieprofesjonalnego parkingu ( wysypany żwir i nic więcej ) z parkingowym czyhającym na każdy podjeżdżający samochód jest co najmniej dziwne. Cieszy mnie widok przybywających miejsc parkingowych na wielu ulicach w Słubicach, ale w miejscach o wyjątkowym zagęszczeniu należy tez myśleć o mieszkańcach i pracownikach tego miejsca. Chyba trzeba coś z tym zrobić, bo obecna sytuacja jest nie do przyjęcia.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 06/05/2017 19:22 #28832

 • yon
 • Offline
 • Jest tu od zawsze
 • Posty: 490
Jak widać - sposobem naszej władzy jest , jak zwykle, problem zignorować to w końcu się rozmyje , a wszystkie uciążliwości , jakich doznają w międzyczasie okoliczni mieszkańcy , wszystkim oficjelom są najzupełniej obojetne. W zasadzie to te nasze władze sprawiają wrażenie, jakby to nasze nieszczęśliwe społeczeństwo w ogóle jej tylko przeszkadzało - bez niego było by fajnie , nikt by się nie czepiał i można by sobie rządzić tak , jak się chce , a tu ciągle tylko pretensje i problemy. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście , że w ostatnich wyborach tacy jak wy dostali w podzięce za takie właśnie postawy - odpowiedznie od społeczności podziękowanie !!! Chyba zostaje nam , maluczkim , tego wam , wielkim tego świata , życzyć...

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/26/2017 19:49 #30741

Z tego co mi wiadomo to ten parking naprzeciwko Douane powstał nielegalnie tj. Niezgodnie z prawem i wiedzą o tym i urzędnicy i pewnie niektórzy radni którzy to wyrazili zgodę na dzierżawę tego terenu pod parking. Na terenie tym obowiązuje przestrzenny plan zagospodarowania terenu dla centrum Słubic z 2001 roku który nie zezwala tam na powstanie samodzielnego parkingu. Parking taki może powstać na podstawie zgłoszenia Zamiaru wykonania robót budowlanych i braku sprzeciwu starostwach na te prace. Ponieważ. Gdyby ktoś chciał zgłosić wykonanie parkingu na tym terenie starostwo powinno się sprzeciwić w sytuacji ewidentnej sprzeczności z planem zagospodarowania. Jeśli jakimś cudem starostwo nie wniosło by sprzeciwu to powiatowy inspektor nadzoru budowlanego powinien wszcząć procedurę samowoli budowlanej i nakazać doprowadzenie terenu do stanu zgodnego z prawem.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/27/2017 11:24 #30751

Mówiłem, pisałem, ostrzegałem. Niezrozumiała decyzja, wbrew mieszkańcom, wbrew logice, wbrew zasadom ekonomii, wbrew zdrowemu rozsądkowi. Pytanie brzmi po co? Zainteresowanym radzę dotarcie do dokumentów. Włosy się jeżą.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany ze swoim miastem. Doskonale zorientowany w lokalnych problemach i bolączkach mieszkańców. Były samorządowiec, urzędnik, obecnie przedsiębiorca z branży nieruchomości. Społecznik z zamiłowania, zaangażowany także politycznie. Szef powiatowych struktur Nowoczesnej. Prywatnie spełniony mąż i ojciec, pasjonat jazdy na nartach, w wolnych chwilach uwielbia słuchać polskiego rocka.
Ostatnio zmieniany: 10/27/2017 11:40 przez Mariusz Dubacki.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/27/2017 15:17 #30760

Gość który teraz jest inspektorem, zarzucił mi kiedyś przy odbiorze domu że schodymają trochęinny kształt niż w projekcie i miałam do wyboru zmianę do projektu albo skucie, No to stary skuł. Nie wierzę że nie wie o tym parkingu skoro tylu urzędników wie. Zresztą takich kwiatków powstających w naszym mieście niezgodnie z planem zagospodarowania lub bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia jest wiele np. Większość różnego rodzaju wiat czy może nazwać je altanami przy restauracjach czy punktach usługowych, niektóre ogródki restauracyjne które ciężko zakwalifikować jako małą architekturę, nawet ten naprzeciwko tego parkingu. hitem dla mnie jest sklep który powstał po barze Zuzanna i ogródka restauracyjnego. Centrum Słubic i takie jaja. Wszystko Ok dopóki komuś się coś nie stanie. Wkurza mnie to że zwykłych ludzi męczą za bzdury przy domkach jednorodzinny (inspektor jak jeszcze nim nie był bardzo lubił przyczpić się że np drzwi otwierają nie na tą stronę co w projekcie lub są większe mniejsze) a tu oślepł i nie widzi kilkusetmetrowego parkingu zrobionego na lewo. Drzwi nikogo nie zabiją ale jak auto wyjeżdżając z tego parkingu kohoś potrąci to się jaja skończą. Tam nawet żadnego znaku drogowego nie ma , ostrzegającego o wyjeździe.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/27/2017 17:08 #30765

 • burmiszcz
 • Offline
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 178
Mariusz Dubacki napisał:
Zainteresowanym radzę dotarcie do dokumentów. Włosy się jeżą.
A Pan nie był zainteresowany i nie dotarł do dokumentów, czy włosy się nie zjeżyły?

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/28/2017 15:27 #30775

burmiszcz napisał:
Mariusz Dubacki napisał:
Zainteresowanym radzę dotarcie do dokumentów. Włosy się jeżą.
A Pan nie był zainteresowany i nie dotarł do dokumentów, czy włosy się nie zjeżyły?


Interesowałem się. Nie musiałem docierać do dokumentów bo inni to zrobili. Myślę, że niebawem zostaną upublicznione.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany ze swoim miastem. Doskonale zorientowany w lokalnych problemach i bolączkach mieszkańców. Były samorządowiec, urzędnik, obecnie przedsiębiorca z branży nieruchomości. Społecznik z zamiłowania, zaangażowany także politycznie. Szef powiatowych struktur Nowoczesnej. Prywatnie spełniony mąż i ojciec, pasjonat jazdy na nartach, w wolnych chwilach uwielbia słuchać polskiego rocka.
Ostatnio zmieniany: 10/28/2017 15:28 przez Mariusz Dubacki.

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/28/2017 16:20 #30776

 • burmiszcz
 • Offline
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 178
Mariusz Dubacki napisał:
Interesowałem się. Nie musiałem docierać do dokumentów bo inni to zrobili. Myślę, że niebawem zostaną upublicznione.
Czyli klasyka:


Rozumiem, że z ujawnieniem dokumentów musimy poczekać do najbliższych wyborów?

Odp: Parking platny - okolice ulicy Mickiewicza 20 10/28/2017 16:56 #30778

 • Mustafa
 • Offline
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 181
@Mariusz nie dyskutuj z gościem o komunistycznych poglądach, który uważa, że ludzi trzeba obrzucać łajnem i nawet jak się umyją, to smród pozostaje. Szkoda czasu.
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama