Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/26 17:33 #28630

  • @$o$@
  • @$o$@ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
W Słubicach możemy spotkać kierowców i właścicieli ciężarówek których oczywiste przepisy prawa drogowego nie dotyczą.
Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
...
2. Zabrania się postoju:
...
5) na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.
Od wielu miesięcy na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa - Geoportal
mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
zgłaszany jest fakt nagminnego parkowania na ulicy Wojska Polskiego (zatoka przy byłym zakładzie odzieżowym Komesie) ciężarówek z różnymi niebezpiecznymi towarami. Ciężarówki te bez ochrony stoją tam niekiedy całe weekendy, a niektóre tygodnie. Policja nie reaguje, a tylko wykasowuje ze swojej mapy zgłoszenie zagrożenia.
Drogówka w tym mieście nie istnieje.
Jest to ewidentny fakt łamania przepisów o ruchu drogowym. Czy musi wydążyć się w Słubicach taki sam incydent z ciężarówką jak w Berlinie, aby ktoś ze służb zobaczył zagrożenie? Czy nie lepiej zapobiegać, niż później się tłumaczyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/27 10:24 #28634

  • belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
"ciężarówek z różnymi niebezpiecznymi towarami" haha padłem ze śmichu co najwyżej pustą euro paletę możesz w takim aucie znaleźć i parę pasów...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/27 14:30 #28636

  • @$o$@
  • @$o$@ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1

belinis napisał: "ciężarówek z różnymi niebezpiecznymi towarami" haha padłem ze śmichu co najwyżej pustą euro paletę możesz w takim aucie znaleźć i parę pasów...


Mamy pierwszego właściciela ignoranta "belinis". Właśnie przed chwilą wracając z pracy Wojska Polskiego widać było parkującą tam cysternę z paliwem z DMC ponad 40 ton i kilka innych kwiatków z pewnej firmy w Kunowicach.

Śmiej się orle, mam nadzieję że zostaniesz właściwie ukarany za parkowanie w miejscu niedozwolonym.
Za parking się płaci, a nie robi się to na koszt innych z pominięciem prawa art. 49.

I taki wpis jest dostatecznym dowodem na to aby skontrolować co tak naprawdę jest na tych ciężarówkach, i jaką kontrabandę się tam przeładowuje wieczorami, pod naszymi oknami!
Za tę wiadomość podziękował(a): FemShep

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/28 06:53 #28641

  • Brendon
  • Brendon Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam jestem mieszkańcem Słubic, który mieszka nie daleko tego miejsca.

Zacznijmy od początku, po pierwsze na wstępie prosiłbym o dowiedzenie się znaczenia słowa TIR.
Bo auto ciężarowe a TIR to dwie różne rzeczy. Zapraszam do lektury: pl.wikipedia.org/wiki/TIR


Ewidentnie po Pańskiej wypowiedzi wiemy, że jest Pan mieszkańcem tamtejszych bloków. Widziałem ciężarówki, które stoją na parkingu obok. Nie mniej jednak nie jest to Pański teren, ani nie należy do bloków znajdujących się (w mojej ocenie w bezproblemowej bezpiecznej odległości od bloków- ponieważ tuż obok parkingu znajduje się stacja paliw) tuż przy starym komesie.

Powołując się na Art. 49.01 zanim zacznie Pan publikować takie rzeczy, radziłbym skonsultować to wcześniej z prawnikiem. Ludziom na podwórko własnych domów obok bloków też będzie Pan zaglądać i zgłaszać interwencje na policję? Bo się Panu coś nie podoba? Albo może każdy jeździ autem osobowym a sąsiad ma busa i jest to mienie stwarzające zagrożenie? Ma Pan chyba wyjątkowo dużo czasu na pisanie takich rzeczy skoro porusza Pan taki temat na Forum Słubickim.
Radziłbym zająć się moim zdaniem ważniejszymi rzeczami. Bo jest masa ważniejszych rzeczy niż parking na, którym stoją auta. Nie dziwię się, że Policja ani nikt inny nie reaguje na takie zgłoszenia. Każdy ceni czas swojej pracy i nie ma zamiaru poświęcać go na głupoty.

Kolejna sprawa, kto Panu powiedział, że auta stoją bez ochrony? Takie pojazdy są wyposażone w systemy GPS oraz inne zabezpieczenia, o których za pewne Pan nawet nie wiedział. Może również kierowcy tych aut mieszkają w blokach obok?


Pisze Pan: Jest to ewidentny fakt łamania przepisów o ruchu drogowym. To radzę pierw do edukować się na temat przepisów drogowych bo jak widać nie są Panu bliskie.

"Czy musi wydążyć się w Słubicach taki sam incydent z ciężarówką jak w Berlinie" no większej głupoty nie słyszałem. Teraz w takim razie każda ciężarówka na świecie to jeżdżące niebezpieczeństwo i w każdej siedzi przestępca. Raczej większe prawdopodobieństwo jest, że ktoś ukradnie Panu auto i potrąci kogoś uciekając nim. Więc może o takie bezpieczeństwo by Pan zadbał.

Powołując się na kolejny Pański wpis: Właśnie przed chwilą wracając z pracy Wojska Polskiego widać było parkującą tam cysternę z paliwem z DMC ponad 40 ton i kilka innych kwiatków z pewnej firmy w Kunowicach.

Zaglądał pan do środka, że wie Pan o tym, że auto była załadowane jakiś niebezpiecznym towarem? Za pewne nie wie Pan, że cysterny służą nie tylko do przewozu paliw i gazów ale również innych rzeczy takich jak: mleko, śmietanę, koncentraty, soki i wile innych.

Nikt nie jest na tyle głupi by zostawić na tym parkingu auto które gdyby było zapełnione paliwem jest warte ponad mln zł. Więc za pewne stała tam cysterna ale pusta. I za pewne tabliczek znamionowych na cysternach też pan nie odczytuje aby dowiedzieć się co jest w takiej cysternie transportowane. Nikt z drogim towarem nie zostawi tam auta. Ponieważ jest to miejsce gdzie, gdzie w koło pełno osób kradnie.

"Za parking się płaci, a nie robi się to na koszt innych z pominięciem prawa art. 49. "
chciałbym zobaczyć jak Pan dokonuje takich opłat za swój pojazd.
Kontrabanda? również radzę dowiedzieć się znaczenia tego słowa.

Nie długo powstanie tam ogromne osiedle. Na pewno będzie ograniczona ilość miejsc parkingowych w co do ilości mieszkańców. I na pewno zaczną ludzie parkować autami Panu pod oknem. Ciekawe co będzie Pan z tym robić? Codziennie telefon na policję?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/28 12:03 #28642

  • belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
Do @$o$@ nazywasz Mnie właścicielem ignorantem... ? lool. To że jestem Orłem jest ok dość dobrze a nawet powiedział bym bardzo dobrze znam się na branży TSL. Zajmuj się czymś pożytecznym a nie wypisywaniem głupot na temat kilku ciężarówek..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/29 13:58 #28652

  • @$o$@
  • @$o$@ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
belinis piszesz „To że jestem Orłem” niestety nie jesteś orłem nawet takim bez korony.
Postaw sobie ten śmierdzący ropą traktor z naczepą TIR czy PGR pod swoim oknem na osiedlu świerkowym jak to dotychczas robiłeś na swojej wsi.
Nie dojedziesz, ograniczają cię tam w koło drogi o nośności do 10 ton?
Więc dlaczego my mamy go oglądać, wstydzisz się reakcji swoich sąsiadów?
A czy są tam pasy czy europalety? Tak samo się świetnie palą.
Dodatkowo belinis piszesz „bardzo dobrze znam się na branży TSL” Rozszyfrujmy TSL – transport, spedycja, logistyka… natomiast przepisy ruchu drogowego już nie!
Dlatego to ci wytłumaczę, jednocześnie mam nadzieję, że nie jesteś kierowcą zawodowym bo to świadczyło by o twoim braku kompetencji.

kodeks-drogowy.org/ruch-drogowy/porzadek...zatrzymanie-i-postoj

Według ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. regulującej przepisy prawa o ruchu drogowym i zgodnie z jej art. 49 § 2 „zabrania się postoju na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16t lub o długości przekraczającej 12m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami”.

W związku z tym:

- miejsce w którym stoją te pojazdy nie jest oznaczone żadnym znakiem więc nie jest to parking, a tym bardziej dla pojazdów o takiej nośności.
- pojazdy tam zaparkowane mają DMC ponad 16 ton (i nieważne czy to pojazd pusty czy pełny wpis F2 dowodu rejestracyjnego) i długość przekraczającą 12 metrów (sama naczepa ma 13,6m).
- teren ten jest terenem zabudowanym, oznaczony tablicami D-42 i znajduje się w pasie drogowym drogi krajowej DK31.

I na zakończenie dyskusji tu masz lekturę dotyczącą tego uciążliwego problemu i nie zakładaj kolejnych nowych kont do dyskusji samemu z sobą, gdyż jest to żałosne.

www.google.pl/search?q=parkowanie+tir%C3...j0i131k1.02zkt6Kcqb8

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nielegalny parking TIR w Słubicach!!! 2017/04/30 06:36 #28657

  • Brendon
  • Brendon Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
W związku z tym:
Nadal nie masz prawa decydować co ma stać na tym terenie a co nie. Nadal to nie jest twój teren. I nadal nie możesz się nim rozrządzać. Na to już nie ma ustawy zacny kawalerze. Poza tym, droga wjazdowa do tej działki przystosowana jest do DMC 40T (przejeżdżają tamtędy nawet dużo cięższe maszyny, które budują tam nowe osiedle. Jedna duża koparka jest w stanie mieć DMC 60T) więc właściciel swojego terenu może robić sobie ze swoją działką co zechce. Jeśli zniszczy sobie tym drogę to jego sprawa. Nie Twoja. A drogi nie da rady tam zniszczyć.

Zacznij powoływać się na rzeczywiste dane a nie ściągnięte i znalezione w internecie.


Zmień sobie mieszkanie, bo jesteś jedynym mieszkańcem, który ma z tym problem. Śmierdzi Ci ropą? Jak kupowałeś mieszkanie za pewne stacja paliw była już na miejscu. Jest to jakieś 70-80m dalej. Więc przestań pisać takie głupoty, że nagle śmierdzi Ci ropą pod oknem.
Wystarczy otworzyć mapy google i sprawdzić odległość rogu budynku od parkingu gdzie znajdują się miejsca parkingowe. Jest to 85m. Do stacji od budynku jest 140m. Także jest większe prawdopodobieństwo, że bardziej śmierdzi Ci pod oknem ze śmietnika niż ze szczelnie zamkniętego auta lub stacji paliw.

Pasy i euro palety też się tak dobrze palą jak np twoje auto lub mieszkanie. Jakbyś zajął się ciekawszymi rzeczami wiedziałbyś, że w Słubicach było więcej pożarów mieszkań, domów i aut osobowych niż spalonych ciężarówek lub ataków terrorystycznych na terenie Słubic o których tak wspominasz.

I na zakończenie dyskusji radzę wziąć się do prac jakieś bo widzę nadmiar wolnego czasu. Nikt nie zakłada tu nowych kont, jest to moja pierwsza wypowiedź w ogóle na tej stronie. I nie mogłem się niestety powstrzymać przed takim niepotrzebnym tematem jak ten. I żałosne jest to, że prawda jest taka, ze nie podoba Ci się wygląd aut koło bloków , sam fakt że tam stoi a nie wypisujesz jakieś idiotyczne przykłady ataków terrorystycznych.

Tego Pana na wieś trzeba wysłać może przestanie marudzić non stop. Zamknijmy ten temat bo nikogo te wpisy raczej nie interesują.

Miłej majówki wszystkim :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Brendon.
  • Strona:
  • 1