Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:20 #293

  • drago
  • drago Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Co sądzicie o stworzeniu sieci bezprzewodowej (płatnej), która obejmowała by Słubice oraz okolice Drzecin, Kunowice itd. Szybkość kilka mb/s oraz przystępna cena? Miało by prawo zaistnienia na naszym rynku?v

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:21 #294

  • jozek
  • jozek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
No to jaka jest ta Twoja przystępna cena i jakie w tej cenie byłby prędkości down i up?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:21 #295

  • drago
  • drago Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Pytam czysto teoretyczni, bo wiadomo żeby w praktyce takie coś założyć trzeba ponieść pewne koszta. Ale jak już miałbym ustalać cenę to pewnie zbliżoną do kablówki... Tak więc nie była by wygórowana i można by się podłączyć do niej \"za grosze\" mieszkając nawet po za zasięgiem tanich operatorów bo wiadomo tpsa się ceni. Co ciekawsze wszyscy operatorzy dają max 6mb/s prawda? a taka sieć aby przyciągnąć klienta mogła by zaoferować trochę wyższe prędkości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:21 #296

  • jozek
  • jozek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Te 6 Mbit/s to nie bierze się znikąd, w przypadku DSL prędkość bardzo zależy od odległości i jakości linii, czym dalej tym prędkość maleje. W kablówce odległość nie robi już różnicy, ale za to na prędkość wpływa ilość użytkowników, jak jest ich dużo to prędkości spadają. Prędkość 4-8 Mbit/s wydaje się być najlepszym kompromisem w obu tych technologiach jeżeli chodzi o koszty i zapewnienie jakości usług.
Bezprzewodowy internet o którym piszesz ma niestety wady obu powyższych technologii, im większe odległości i więcej abonentów tym prędkości mniejsze a opóźnienia większe i ciężko mi sobie wyobrazić konkurencyjne cenowo łącze o prędkości większej niż 6 Mbit w technologi bezprzewodowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:21 #297

  • drago
  • drago Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Na pewno w większości masz rację, aczkolwiek weź pod uwagę to, że tylko Polska jest zacofanym krajem i u nas są tylko tak mocne ograniczenia i problemy z technologią. Wystarczy spojrzeć na naszych sąsiadów. Czy tam są ograniczenia (Frankfurt/o 40e za 16mb/s)? a nie wspomnę o Szwecji (20+mb/s na standardzie za 30e). Przy dobrym wykorzystaniu okazji tego, że mieszkamy obok Frankfurtu/o można wiele zaczerpnąć od nich....
A zresztą cały czas wgłębiasz się w technologię, a ja pytam się o racje bytu takiej sieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:22 #298

  • jozek
  • jozek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
W Japonii operatorzy oferują łącza po 100Mbit/s jeszcze taniej niż w Niemczech czy Szwecji, tylko co z tego, mieszkamy w Polsce gdzie zarabia się mniej niż w tych krajach a na wszystko wydaje się więcej pieniędzy.

Ale nie da się tego zrobić bez wgłębiania się w technologię, w krajach bardziej rozwiniętych technologicznie żaden poważny operator nie oferuje łącz przez partyzanckie rozwiązania bezprzewodowe.

Pytasz o rację bytu takiej sieci, więc napisz czy chcesz żebyśmy z Tobą taką sieć zbudowali czy masz zamiar sam ją stworzyć i szukasz potencjalnych klientów?
Jak odpowiesz mi na pytanie, które zadałem na początku - jaka będzie cena za te 6Mbit/s to ja Ci napisze czy skuszę się na Twoją propozycje i będę brał internet od Ciebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/04/28 19:22 #299

  • drago
  • drago Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
JA NIE PROPONUJE, JA PYTAM. A to duża różnica. Więc nie będę tutaj podawał cen z 'kosmosu', z czystej ciekawości zapytałem a ty drążysz temat jak bym miał zakładać sieć. Jeśli bym miał fundusze i ludzi z którymi mógłbym to założyć to pewnie już by była. Więc na razie skupmy się na teorii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/22 18:37 #600

  • sky99
  • sky99 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Drago a ty masz pojęcie o sieciach bezprzewodowych?
Dokładnie poczytaj o parametrach standardu 802.11 we wszystkich jego odmianach.
Nie za bardzo nadaje się on na sieci rozległe.
I najważniejsze wszyscy oferują 6 Mbps ale nikt nie oferuje pasma gwarantowanego, a to duża różnica podobnie jak żywiec.
TP oferuje łącze nawet 14 Mbps w cenie 608,78zł czyli tylko 43,50zł za 1Mbps. Ale dolicz do tego cenę profesjonalnego AP dobrą antenę (anteny) sektorową plus serwis amortyzację, koszty prądu, dzierżawa masztu i okazuje się że nie jesteś najtańszy. I najważniejsze aby świadczyć takie usługi należy posiadać KONCESJĘ kolejny dość dotkliwy wydatek i troszkę zachodu. Nie proponuję również odsprzedawania (dzielenia łącza TP innym klientom) za taki występek niezgodny z umową łącza grozi dotkliwa kara.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/22 20:46 #601

  • jozek
  • jozek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
O jakiej KONCESJI piszesz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/22 23:44 #605

  • mateusz
  • mateusz Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
jozek: na swiadczenie tego typu usług.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/23 13:54 #621

  • kacper
  • kacper Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
sky99 napisał:
Nie proponuję również odsprzedawania (dzielenia łącza TP innym klientom) za taki występek niezgodny z umową łącza grozi dotkliwa kara.
[/quote]


gdzie to wyczytałeś? No chyba, że masz na myśli Neostradę :) DSL'a można dzielić i to nie tylko w obrębie lokalu, nie mówiąc już o polpaku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kacper.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/24 13:18 #643

  • błażej
  • błażej Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Z tego co ja wiem to potrzebna jest koncesja telekomunikacyjna (moge sie mylic) ale chyba od tak to sobie internetu nie mozna rozpowrzechniać. ale tak jak napisałem, mogę się mylić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/27 04:15 #651

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam.

Na przełomie września/października 2008 w sześciu najwyższych punktach Słubic zostaną zainstalowane nadajniki sieci WiFi.
W Słubicach powstała firma, która będzie sie tym zajmowała, łącza będą z TK Telekom, prędkości gwarantowane i ceny konkurencyjne nawet dla kablówki. Np. cena za 1Mbps/512kbps 40 zł, koszt przyłączenia do sieci 99zł i umowa na czas nieokreślony.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/27 11:14 #654

  • Mariusz
  • Mariusz Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
No to brzmi zachęcająco, Tomasz masz więcej info o tej firmie? Tzn o tym co będą oferować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Internet - Słubice - Bezprzewodowy 2008/07/27 14:09 #655

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Osobiście cieszy mnie kolejny dostwaca internetu w Słubicach, bo jak jest konkurencja to polepsza się jakośc usług i ceny spadają, tylko że 40zł za 1.,0/0,5Mbit/s to jak narazie nie konkurencja dla kablówki. Już od dawna mają prędkość 1,4Mbit/s za 49zł, a i do paru miesięcy widzę, ze upload też się zwiększył do około 0,5Mbit/s, na innych pakietach pewnie podobnie to wyglada.
Niby cena nowego dostawcy o ile faktycznie powstanie jest o 9zł tańsza przy prawie porównywalnej prędkości, tylko jest jedno ale, jak to ma być sieć WiFi to raczej poboże życzenia żeby dało się takie prędkości zagwarantować, a w szczycie to pingi bedą skakać do bardzo wysokich poziomów.
No chyba, że to jakas duża poważna firma, która ma dużą kase na do wyłożenia na początek.
Tak czy tak, życze nowej firmie powodzenia a jej abonentom wysokich transferów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3