Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/05/31 15:34 #25934

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
A może ja też tam wpłaciłem, ale wykazuję się większym rozsądkiem i zrozumieniem zagadnienia? Nie brałeś tego pod uwagę? Uważam, że pozycja roszczeniowa niewiele tu zmieni, a może jedynie pogorszyć sytuację tych, którzy cierpliwie czekają. Bo budowa choć z oporami, ale idzie do przodu. Natomiast zerwanie umów przez kilku pieniaczy może dopiero doprowadzić do prawdziwego problemu skutkującego tym, że ani oni nie odzyskają kasy (a przynajmniej nieprędko), ani ci czekający nie doczekają się na odbiór mieszkań, bo budowa rzeczywiście stanie. Osobiście zalecałbym więc nieco cierpliwości, ale oczywiście każdy zrobi jak uważa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 08:33 #25938

  • belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jakie zrozumienie dla dewelopera heh Jak on od pół roku kłamie, nawet bank nie może się z nim skontaktować w żaden sposób... Za każdy dzień zwłoki z odebraniem mieszkania deweloper zgodnie z umową musi zapłacić odszkodowanie 0,05 % w późniejszych aktach notarialnych deweloper zmienił to na 0,01%. Jak by nie patrzeć to są już pieniądze kupującego mieszkanie które deweloper musi zwrócić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 08:50 #25939

  • belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jeszcze jedno kolego Stefek to że w twoim budynku numer V Panowie coś tam robią powoli ale do przodu nic nie znaczy. W budynku number IV mieszkania były niektóre pokończone w zeszył roku albo w 98% z początkiem roku. Sam budynek nie miał odbioru i nie wiadomo kiedy będzie nie jestem pewien czy któryś właściciel miał odbiór mieszkania a na pewno nie odebrał aktu notarialnego. Także nie ciesz się za bardzo bo będziesz jeszcze 100 razy wydzwaniał do elektryka czemu nie jest skończone i do kierownika budowy czemu parapety są krzywe he Już nie wspomnę o tym że będziesz bankowi spłacać kredyt a mieszkania dalej nie będzie widać..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 10:43 #25940

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przecież od początku czyli od momentu postawienia pierwszego budynku wiadomo było, że są opóźnienia. Można więc złośliwie powiedzieć, że widziały gały co brały. Jeśli komuś zależało na dopiętych na ostatni guzik terminach, to mógł w takiej sytuacji nie decydować się na zakup wcale. Oczywiście nie bronię dewelopera i rozumiem zdenerwowanie ludzi.
Jednak co proponujesz kolego belinis w tym wypadku? Uważasz, że zrywając umowę z deweloperem sprawisz, że zwróci Ci on natychmiastowo pieniądze? Bo ja sądzę, że prędzej skończy tę nieszczęsną budowę niż zwróci kasę osobie, która jednak zerwie umowę.
I z tego właśnie powodu uważam, że lepiej uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości niż ciągać po sądach. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz. Podejrzewam, że mieszkanie, z którego zrezygnujesz i tak szybko zostanie sprzedane, bo w zasadzie wszystkie rozeszły się bardzo szybko (nawet w budynku, który jeszcze nie jest wystawiony na sprzedaż).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stefek.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 11:26 #25941

  • belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
Piszesz "Można więc złośliwie powiedzieć, że widziały gały co brały." Ciebie jak i dewelopera obowiązuje umowa pod która są podpisy. I mało by Mnie obchodziło że deweloper ma tak duże opóźnienia bo to są z jego winy a nie przyczyn niezależnych.Pisząc tego posta chciałem wam przekazać parę informacji i mało Mnie obchodzi czy ktoś chce zerwać umowę. Ale za tak duże opóźnienia deweloper powinien zapłacić kary umowne pod którymi się podpisał. Ciebie i innych właścicieli deweloper by nie oszczędził.
Druga sprawa nie wydaje mi się żeby mieszkania były wszystkie sprzedane ponieważ pieniądze są przelewane w kilku transzach deweloperowi a z tego co słyszałem banki wstrzymują transze ponieważ mieszkania budynki nie mają odbiorów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 11:50 #25942

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pożyjemy, zobaczymy. Dla tych osób, które jednak cierpliwie czekają (bo chcą czy mogą) taki obrót sprawy nie musi być od razu końcem świata. Dodatkowe okno w cenie czy lepsze ocieplenie poddasza w ramach rekompensaty za opóźnienie może stać się faktem. A na ewentualne zrywanie umów zawsze jest czas. No chyba, że kogoś naprawdę czas nagli, bo mieszkać nie ma gdzie, to już rzeczywiście może być problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 12:45 #25943

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Stefek napisał: Dodatkowe okno w cenie czy lepsze ocieplenie poddasza w ramach rekompensaty za opóźnienie może stać się faktem.

Ciekawe rzeczy piszesz.
To oni już nie budują tych budynków zgodnie z projektem budowlanym?
A co znaczy lepsze ocieplenie? Dają lepszą wełnę, grubszą warstwę, czy po porostu przykładają się bardziej do roboty, bo normalnie, to fuszerki tam odpieprzają?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 14:53 #25944

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Lepsze ocieplenie znaczy tyle, że w standardzie dają wełnę.
Jednak za dopłatą proponują ocieplenie pianką, która ponoć parametrami bije wełnę pod każdym względem.
Podobnie dla mieszkań 2-poziomowych umowa przewiduje na poddaszu 3 okna połaciowe (dachowe). Jednak większość ludzi za dopłatą decydowała się na wstawienie czwartego okna (bądź nawet więcej). Opóźnienie, o którym piszemy stwarza więc pole do negocjacji z deweloperem i możliwość rekompensaty w postaci wspomnianych "bonusów" bez dopłaty. Na chwilę obecną uważam takie negocjacje za rozsądniejsze wyjście niż ciąganie się po sądach. Bo wiadomo jak to jest z sądami - sprawy ciągną się latami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/01 23:08 #25949

  • Paprotnik
  • Paprotnik Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jakimi latami ? Zakładasz sprawę i jednocześnie wnosisz o zabezpieczenie powództwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Osiedle Świerkowe 2016/06/02 10:13 #25950

  • Stefek
  • Stefek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co nie zmienia faktu, że sprawa może ciągnąć się miesiącami.
Notabene, budynek nr 5 ma na razie tylko miesiąc opóźnienia, bo w umowach deweloper zastrzegł, że może mieć 120 dni poślizgu. Termin ten upłynął wprawdzie z końcem kwietnia i oczywiście co bardziej niecierpliwi mogą już straszyć dewelopera zerwaniem umowy. Jednak chyba nie o to chodzi. Bo skoro ludzie zdecydowali się na zakup, to nie po to żeby ciągać się teraz po sądach, tylko żeby nawet z opóźnieniem, ale otrzymać swoje mieszkania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.