Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/06 11:25 #31337

  • Adam Poholski
  • Adam Poholski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pan mi nie mówi, że jestem antysemitą, bo odrobiłem swoje zadanie domowe i wiem do czego byli i do czego są zdolni żydzi.

Nie, nie, to nie moje słowa. To cytat z jednego ze słubickich forów internetowych. Chciałem wierzyć, że zdanie to było napisane przez pomyłkę. Prześledziłem wpisy, obserwowałem rozwój dyskusji. Kiedy straciłem cierpliwość, włączyłem się. Poruszyliśmy wiele wątków o judaizmie, Słubfurcie, uchodźcach, lokalnych działaczach społecznych i aktywnościach organizacji pozarządowych. Nie odbyło się również bez argumentum ad personam. Po kilku godzinach poddałem się. Moi adwersarze pokonali mnie doświadczeniem.


Nie sądzę, aby autor tytułowego zdania miał kiedykolwiek okazję spotkać się z przedstawicielem narodu żydowskiego, poznać jego kulturę itd. Mocno wierzę, że to przedstawiciel niewielkiej części społeczeństwa, która znalazła naturalnego wroga, winnego wszystkiemu i szuka sposobu jego wyeliminowania. Dużo łatwiej powtarzać bzdury przywołując autorytet kolegi niż krytycznie oceniać uzyskiwane informacje.

W dużym skrócie opisałem jedną z wielu podobnych dyskusji toczących się w świecie równoległym, jakim jest internet. Martwi mnie fakt, że użytkownicy kumulują swoją energię na powtarzaniu utartych schematów, zamiast szukać u źródeł, weryfikować uzyskiwane informacje. Z drugiej strony bardzo się cieszę, ze takie dysputy trwają wyłącznie w sieci i nie rozwijają się w świecie realnym. Przynajmniej nie w Słubicach.

Jan Zamoyski powiedział: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Jako pilot wycieczek mam przyjemność podróżować z grupami młodzieży w różnym wieku. Może to moje szczęście, ale często spotykam uczniów mających szerokie zainteresowania, otwarte głowy i dalekie horyzonty. Wyszukujmy i inwestujmy w nich. Może to właśnie teraz dorastają nasi przyszli tolerancyjni, oświeceni, dobrze wykształceni, oddani sercem ludziom, prawdziwi przywódcy. Czego Państwu i sobie życzę.

Zapraszam do dyskusji i do zobaczenia przy okazji następnych felietonów.
Adam Poholski (1973) – pochodzi z Drezdenka,...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/06 16:36 #31341

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Witam. Znam odpowiedź. Jest prosta. Żydzi byli i są zdolni do wszystkiego tego , do czego zdolni są wszyscy inni ludzie. dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/06 19:55 #31343

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Dobry wieczór Panie Adamie. Na wstępie chcę powiedzieć, że bardzo Pana szanuję i cenię, zwłaszcza za działalność w TWK. Przyznam też, że czekałem na moment kiedy zadebiutuje Pan na łamach tego cyklu. I niestety muszę stwierdzić, że jestem nieco rozczarowany. Dlaczego? Bo wyrwał Pan z kontekstu jedno skrajne zdanie z dłuższej wypowiedzi jednego z młodszych internautów, a następnie uogólnił przyprawiając swój tekst patosem. Mówiąc nieco kolokwialnie-poszedł Pan na łatwiznę.

Z Pana tekstu można też wywnioskować, że istnieje w Słubicach jakaś grupa osób o poglądach wyraźnie antysemickich. Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że przynajmniej wg mojej wiedzy nie jest to prawda. Pomijając jedną wyrwaną z kontekstu wypowiedź nie spotkałem się nigdy z przejawami antysemityzmu ani w sieci, ani tym bardziej w naszych słubickich realiach.

Wydaje mi się, że to raczej osoby z Pańskiego otoczenia (mam tutaj na myśli zwłaszcza działającego bardzo prężnie w przestrzeni publicznej Pana Kurzwelly) szukają tego antysemityzmu wszędzie gdzie się tylko da. Tutaj zresztą najlepszy tego przykład- lubuskie.onet.pl/afera-z-wizerunkiem-zyda-na-lombardzie/bjx2e

A tak swoją drogą, to myślę też, że mimo wszystko stać Pana jednak na większy obiektywizm. Wypomniał Pan niefortunną wypowiedź jednego z forumowiczów. Dlaczego nie wypomni Pan wobec tego obraźliwych wypowiedzi (czasem nawet wulgarnych), których autorem był niejednokrotnie pomysłodawca „Słubfurtu”?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/07 07:22 #31346

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
@Pirlo...
Czy w Słubicach jest grupa osób o poglądach antysemickich? Zdecydowanie jest... Jest spora grupa rasistów. Obrażanie kogoś ze względu na jego kolor skóry czy wyznanie to rasizm w czystej postaci. Możesz zaklinać rzeczywistość co jednak nie zmieni tego smutnego faktu...
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/07 11:46 #31349

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37


Gdyby w naszym mieście roiło się od antysemitów, to z całą pewnością na słubickich murach oglądalibyśmy tego typu zatrważające obrazki.

Na szczęście z niczym takim się nie mamy do czynienia, nie mówiąc już o jakichkolwiek innych formach ataków na mniejszość żydowska, która nawiasem mówiąc nie jest chyba na naszym pograniczu jakoś specjalnie licznie reprezentowana.

Osobiście nie znam też nikogo o takich poglądach i uważam, że Państwo tworzycie wydumane problemy.

Po co ? Ano chyba po to, aby zaistnieć.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/07 13:59 #31350

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Antypolactwa nikt nie zauważył?
Proszę o więcej tolerancji Panowie dla innych niż wasze poglądy. Zdrowy rozsądek, zapobiegliwość i mówienie prawdy to jeszcze nie jest rasizm, faszyzm czy nazizm. Nawet jeśli to modne słowa .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/07 15:36 #31352

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Widzi Pan Panie Adamie , nożyce się odezwały. Tak jest zawsze .
Za tę wiadomość podziękował(a): twk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/07 15:46 #31353

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
No przecież Pan Adam zaprosił do dyskusji. Czy jednak miał to być jedynie monolog ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/08 08:15 #31365

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Dyskusja na temat Pana Adama i Pana Kurzwellego i ich przymiotów charakteru ? tego na co ich stać a na co nie ? O tym miała być dyskusja ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/08 08:47 #31366

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Obydwaj Panowie działają bardzo prężnie w przestrzeni publicznej (Pan Adam m.in w TWK za co należy Mu się olbrzymi szacunek). Mimo to dyskusja nie jest o "przymiotach Ich charakteru", lecz o działaniach obydwu Panów w ramach stowarzyszenia "Słubfurt", a także o urojonym w mojej opinii antysemityzmie . Osobiście uważam, że na naszym gruncie dużo większym zagrożeniem jest prężna działalność stowarzyszeń, których celem jest przenoszenie idei lewicowych, a nie jakieś pojedyncze wyrwane z facebooka i kontekstu wpisy pojedynczych internautów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/08 13:07 #31371

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Podyskutować chyba można. Mnie osobiście się nie podoba, że ludzie opłacani przez rząd niemiecki pouczają nas na każdym kroku, przypinają nam różne łatki. Po Waszej stronie Odry nie ma problemów? A może próbujecie stosować tamtejsze metody? Jak ktoś się wychyli to wyzwać go od faszystów, nazistów ewentualnie sk....synów i po kłopocie. Na nas to nie działa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/08 16:15 #31374

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
To był właśnie głos w dyskusji na temat antysemityzmu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/08 17:52 #31377

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Podyskutować chyba można. Mnie osobiście się nie podoba, że ludzie opłacani przez rząd niemiecki pouczają nas na każdym kroku, przypinają nam różne łatki. Po Waszej stronie Odry nie ma problemów? A może próbujecie stosować tamtejsze metody? Jak ktoś się wychyli to wyzwać go od faszystów, nazistów, antysemitów ewentualnie sk....synów i po kłopocie. Na nas to nie działa
Teraz już ok panie jkn51?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/08 19:22 #31379

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Antysemityzm istnieje - fakt, czy w Słubicach? Wątpliwe. Ciekawe co zaś z antypolonizmem w Niemczech? Roi się od tego na wszelakich stronach od lewa do prawa, typowa rasistowska i szowinistyczna polonofobia, ale też i rusofobia np., ogólnie treści antysłowiańskie o podłożu silnie rasistowskim. Może tym się warto też zająć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lechita.

Odp: Do czego zdolni są Żydzi? 2017/12/09 07:12 #31384

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Najprostszy podział ludzi jaki jest to na mądrych i głupich. Z mądrości wynika np. empatia a z głupoty np. podłość. Szkoda czasu na dyskusje tutaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1