Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/02/16 12:29 #32130

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Wywiad z szefem GDDKiA na bardzo gorący ostatnio temat

Jak Tomasz Ciszewicz chciał rozwiązać problem braku obwodnicy? Kto tak naprawdę załatwił pieniądze na studium dla słubickiej objazdówki? I kiedy realnie może powstać najbardziej wyczekiwana w mieście droga?

O tym wszystkim mówi mi Marek Langer, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Zapraszam do lektury :)

pograniczelubuskie.pl/2018/02/rozmowa-sz...ddkia-mowi-otwarcie/

pozdrawiam serdecznie

Robert Włodek
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...
Za tę wiadomość podziękował(a): Pirlo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/25 20:44 #34841

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Komu jest potrzebna obwodnica? Dlaczego nikt z włodarzy miasta nic nie robi? Plan krajowy nie obejmuje słubickiej obwodnicy do 2030 roku. Dla mnie prosto zablokować drogi krajowe 29 i 31 przy wjazdach do miasta i niech Generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad się martwi. Wszyscy podnoszą uwagę na to że tereny pod obwodnicę są wykupione i właściciele chcą za odkupienie kupę kasy. Co to mnie obchodzi zająć i dać inne lub rekompensatę zgodnie z wyceną czyli 200 zł za metr a nie kilka tyś
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/26 14:08 #34845

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

mkwitowski napisał: ...Wszyscy podnoszą uwagę na to że tereny pod obwodnicę są wykupione i właściciele chcą za odkupienie kupę kasy. Co to mnie obchodzi zająć i dać inne lub rekompensatę zgodnie z wyceną czyli 200 zł za metr a nie kilka tyś


Jeśli mnie pamięć nie myli, to tereny pod obwodnicę (według planu jaki znamy) były wyznaczone jeszcze na początku lat 90., czyli jeszcze, kiedy były to tereny wojskowe. Jestem ciekaw jakim prawem ktoś sprzedawał tereny przeznaczone pod obwodnicę. Natomiast ci co kupili, to też ich problem, wiedzieli jakie kupują tereny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/26 20:48 #34846

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Pytacie komu potrzebna jest obwodnica?

Śmiem twierdzić, że bez niej korki, które obserwowaliśmy przez kilka ostatnich poniedziałków będziemy wspominać z rozrzewnieniem. Za chwilę pełną parą ruszy baza Grabowskiego za Kunowicami, już niedługo rozpocznie się kompleksowy remont mostu w Kostrzynie, do tego dołożymy znane nam już problemy w postaci robót po niemieckiej stronie, świąt dodatkowych, itd. Obawiam się, że dramat to się dopiero zacznie.

Niestety światełka w tunelu, póki co nie widzę... :(

Z dyrektorem lubuskiego oddziału GDDKiA rozmawiałem wielokrotnie. Warto w tym miejscu przypomnieć wywiad z Markiem Langerem:

pograniczelubuskie.pl/2018/02/rozmowa-sz...ddkia-mowi-otwarcie/

i jeden cytat:

"Sytuacja jest taka. Dziś, jeśli chodzi o obwodnicę Słubic, nie mamy kompletnie nic, żadnych materiałów.Nie wiemy, którędy ma przebiegać, nie wiemy ile będzie kosztowała, ani kiedy powstanie. Trudno więc podejmować na tą chwilę jakiekolwiek rozmowy dotyczące finansowania budowy, bo nie mamy pojęcia, jakich pieniędzy będziemy potrzebować".

tak mówił szef GDDKiA dokładnie 1,5 roku temu.

Mieliśmy też zapewnienia Elżbiety Rafalskiej i gminnych urzędników o środkach na przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz informacje o czekającym na zatwierdzenie programie inwestycyjnym dla słubickiej obwodnicy.

Nie chcę być tu złośliwy. Mimo, że słucham tych zapewnień od lat długich, to cały czas wierzę, że w końcu się uda. Trzymam też bardzo mocno kciuki za obecne władze miasta.

Niestety starostwo powiatowe niewiele może w tym temacie zrobić. Ale nie zamierzamy siedzieć z założonymi rękoma. Jeszcze we wrześniu zorganizujemy spotkanie w sprawie problemów komunikacyjnych miasta i gminy.

Chcemy porozmawiać nie tylko o pomysłach na rozwiązanie problemu braku obwodnicy Słubic, ale także np. Kunowic (choćby w kontekście funkcjonowania obok bazy Grabowskiego, o której pisałem kilka linijek wyżej).

Na spotkanie zaprosimy przedstawicieli gminy Słubice, jednostek powiatowych (takich jak Zarząd Dróg Powiatowych), ale także władz wojewódzkich: urzędu marszałkowskiego i lubuskiego urzędu wojewódzkiego. Mam nadzieję, że na nasze zaproszenie odpowiedzą przedstawiciele lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chciałbym by to spotkanie było otwarte dla wszystkich mieszkańców. Kończymy opracowywać ostateczna listę zaproszonych gości.

Mam nadzieję, że efektem tego spotkania będzie konkretny plan działań, który w efekcie doprowadzi do wymarzonego przez nas wszystkich celu.

O szczegółach będziemy oczywiście informować.

pozdrawiam serdecznie
Robert Włodek
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/26 22:19 #34847

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Rozmowa ? Fajnie ale co z rozmów dopóki nie zobaczę podpisanego przetargu, jedynym możliwym rozwiązaniem jest blokada wjazdu pojazdów ciężarowych które nie wiozą zaopatrzenia do miasta, dodatkowo w sytuacjach skrajnych blokować polską stronę mostu i skierować wyjazd w stronę Kunowice czyt. wjazd na autostradę w Rzepinie bądź na kostrzyn. Wiem to dosyć radykalne rozwiązanie ale według mnie jedyne. No chyba że ktoś zna lepsze i efektywniejsze rozwiązanie ? Panie @wlodek ? @olejniczakburmistrzslubic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/27 04:29 #34848

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Obwodnicy nigdy nie będzie, bo po pierwsze: zaszkodzi tam to bogatym ludziom mieszkającym w pobliżu a po drugie to nie ma już na to miejsca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/27 07:26 #34849

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Oj miejsce jest tylko brak chęci od kogokolwiek z władz. To że mówią że chcą pomóc to g..wno warte bo bez twardych sił nacisku nic nie zrobią. Poza tym dlaczego redakcja przeniosła post pod litanię pana włodka. Nic do niego nie mam ale zamiast wypowiadać się pod postem do obwodnicy piszę do posta pana włodka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Obwodnica Słubic bo komu to potrzebne 2019/08/27 08:34 #34850

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
@mkwitowski

Ujednoliciliśmy wątek poświęcony obwodnicy Słubic w taki sposób, aby dyskusje toczone na ten temat były w jednym miejscu, chronologicznie ułożone. Wtedy każdy z czytających / dyskutujących ma pełniejszy obraz sytuacji.

Jeśli chcesz wypowiadać się pod konkretnym postem, to możesz użyć funkcji "cytuj".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2019/08/27 08:40 #34851

  • dżagata
  • dżagata Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na Zielonych wzgórzach mieszka cała śmietanka Słubicka i nie jest im tam potrzebna obwodnica . Dopóki nasi '' włodarze'' ci mieszkający obok powstania obwodnicy będą piastować ważne stanowiska o obwodnicy można tylko pomarzyć........

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2019/09/19 21:32 #34899

  • Graendail
  • Graendail Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
Przypomnę artykuł sprzed 11 lat, gdzie pisze się, że budowa ruszy i zakończy się w 2011 roku:

gazetalubuska.pl/slubice-nie-dla-obwodni...od-oknami/ar/7736909

Co ciekawe, dzisiaj niemal w ogóle nie wspomina się o tym, że odbyły się wówczas konsultacje społeczne, podczas których w przytłaczającej większości mieszkańcy opowiedzieli się za przebiegiem obwodnicy przez osiedle Zielone Wzgórza i łąki w kierunku Drzecina. Na planach miejscowych do tej pory wyznaczony jest przebieg planowanej obwodnicy i wydzielone są w tym celu działki. Przebieg obwodnicy czytelnie pokazany jest również w Studium Kierunków i Uwarunkowań Zagospodarowania Przestrzennego. Co ciekawe, pokazane jest w nim również połączenie z planowaną i uwidocznioną na rysunku obwodnicą Kunowic. W załącznikach zaznaczyłem ich przebieg czerwonymi liniami.

Nad czym tu jeszcze debatować, sporządzać od nowa plany etc., tak jak gdyby wszystko to co dotychczas zrobiono w celu budowy obwodnicy nie miało miejsca... Czy to jakiś sen, z którego niektórzy obecni aktorzy sceny politycznej obudzili się i dopiero dzisiaj rozpoczynają działania od nowa, od rozeznania problemu, jakby przed nimi niczego nie było? Przecież istnieją przytoczone przeze mnie oficjalne dokumenty planistyczne z tamtego okresu i muszę przyznać, że jestem niezmiernie zadziwiony takim stawianiem sprawy, kiedy mówi się, że trzeba sporządzać plany i analizy od nowa, a niektóre inne osoby z wojewódzkiego szczebla samorządu zachowują się tak, jakby wszystkie poprzednie ustalenia i konsultacje z mieszkańcami nie znaczyły nic, i jakby ich w ogóle nie było. Naprawdę zadziwiające.





Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Graendail.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3