Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/01/17 15:02 #31736

  • KKowalskiJan
  • KKowalskiJan Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak dobrze rozumiem, nie było głośno, póki Rada Nadzorcza wykonywała swoje obowiązki nie łamiąc prawa. Głośno zrobiło się po próbie odstawienia prywaty i obsadzenia stołka "swoim". Z drugiej strony, to brzydzi mnie zabarwienie polityczne tej sprawy. Stanowisko Prezesa SM jest (i powinno być nadal) z definicji apolityczne i próba zawłaszczenia go przez taką czy inną partię, jak też próba zbicia kapitału politycznego przy okazji zawieruchy w SM, jest po prostu odstręczająca. Pana Dybkę osobiście nie bardzo lubię, ale cenię za nagłośnienie tej afery i zaangażowanie w sprawę. Tylko błagam - partie polityczne ręce precz od Spółdzielni!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/01/17 20:29 #31740

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Redakcja Słubice24.pl napisał: Od Bogdana Dybki, organizatora zbiórki podpisów w sprawie niedawnego odwołania rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach, otrzymaliśmy oświadczenie. Poniżej publikujemy jego treść.

Słubice, 13.01.2017 r.

OŚWIADCZENIE

[...]

Zwróciłem się na piśmie do władz partii PIS, aby wykluczyła ze swoich szeregów pana Edwarda Niedużaka, członka Zarządu Powiatowego PIS w Słubicach, bo jest ON niegodny do sprawowania tej funkcji. Godzi w dobre jej imię i dlatego winien być wykluczony z partii. Stawiam ultimatum, jeżeli partia nie rozliczy pana Niedużaka w najbliższym czasie, to ja i moi koledzy złożymy rezygnację z członkostwa w partii. Bo gdyby nie nasze zaangażowanie, to pan Niedużak zostałby szefem powiatowym PIS. Przegrał bowiem trzema głosami z panem Sławomirem Dudzisem. Pan Niedużak został wybrany głosami z Cybinki i to oni odpowiadają za jego poczynania.

Z troską o dobro wspólne,

Bogdan Dybka


Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/01/18 18:18 #31748

  • Danslefischier
  • Danslefischier Avatar
  • Gość
  • Gość
Oj się narobiło .Pan Dybka jest też nie bez winy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/12 11:31 #32091

  • Anonimek
  • Anonimek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
brak słów
Za tę wiadomość podziękował(a): jadziahej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Anonimek.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/12 11:49 #32092

  • Anonimek
  • Anonimek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
brak słów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Anonimek.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/12 15:30 #32093

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
cytat:

Funkcjonariusz krakowskiej SB Marek Szmigielski w filmie "Trzech kumpli" mówił o Maleszce: - To jest jego tragedia, moim zdaniem, ze się w ogóle przyznał i ze się sam zdekonspirował, kiedy nie musiał tego robić . Bezpiekę rozwiązano, ale mechanizm dezinformacji działa nadal...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/12 20:16 #32097

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
DZIAŁ III
Organy Spółdzielni
§ 25
1. Organami Spółdzielni są:
1) Walne Zgromadzenie,
2) Rada Nadzorcza,
3) Zarząd.
2. Wybory do organów Spółdzielni, odbywają się w głosowaniu tajnym.
3. Wybory są dokonywane spośród nieograniczonej liczby kandydatów – członków
Spółdzielni.

Reszta @Anonimek, to są Twoje mało warte wypociny.

Stara Rada Nadzorcza skompromitowała się w procesie wyboru prezesa i dlatego została odwołana ale zrobiła też dobrą rzecz, za którą trzeba ją pochwalić. Nie wybrała Ciebie!

To jest najlepsze :laugh:
cyt. Swoją drogą pobory w granicach 6800 brutto na tak odpowiedzialnym stanowisku dla obsługi prawie 1200 mieszkań, kilkudziesięciu garaży i kilkunastu lokali użytkowych jest rzeczywiście niska." k. cyt
cyt. "Niezrozumiałym dla mnie jest 18 pracowników w tej Waszej Spółdzielni - sądzę, że 12 osób wystarczyłoby w zupełności, może nawet 10" k. cyt

Nadajesz się na tego prezesa :laugh: :laugh: :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez grudzień.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/13 08:31 #32100

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
@Anonimek, odpowiem Ci tak:
1. Nie musisz się ze mną zgadzać. Wystarczy, że przyjmiesz do wiadomości fakty. Dokładne zapisy statutowe przytoczył Ci @grudzień. Członkiem Zarządu Spółdzielni może być jedynie jej członek. Piszę to również jako współautor tych zapisów statutowych.

2. Nie wymaga komentarza? Rozumiem, że się zgadzamy?

3. Jak wyżej

4. Pełna zgoda!

5. Ponownie się zgadzamy :)


6. Mój grzech? Nie zgodzę się... Powieliłem informację powszechnie znaną i powtarzaną publicznie podczas zebrania... Ale skoro ktoś w tej czy innej sprawie zechce się ze mną sądzić o pół miliona… Cóż… podejmę rękawicę

7. No to zakończenie masz obszerne :) Ale po kolei

* „pozbawienie członkostwa”- myślę, że członkowie spółdzielni przytłaczającą większością głosów przyznaliby rację mi, a nie Tobie czy Panu Niedużakowi…

* „pobory prezesa” – toż napisałem, że to mało… Ale dla jasności powtórzę. Pobory rzędu 4,5 tys zł dla prezesa to zbyt niskie wynagrodzenie.

* „ilość pracowników SM”- co to za gierki pod publiczkę? Z jednej strony piszesz, że spółdzielnia ma 1200 mieszkań i prezes musi zarabiać więcej, a z drugiej strony te 1200 mieszkań ma obsługiwać mniejsza liczba pracowników. Myślisz, że wyrzucając z pracy ludzi, którzy mają kilkudziesięcioletni staż pracy w SM przysporzysz sobie głosów? Mylisz się! Stawiam EURO przeciwko PLN, że członkowie SM przyznają rację takiej oto tezie:

do obsługi 1200 mieszkań, placów zabaw, parkingów i terenów zielonych, bardziej przyda się 18 pracowników, w tym sprzątaczki i konserwatorzy, niż dwuosobowy zarząd. Zróbmy wiceprezesa prezesem, zrezygnujmy z zatrudnienia kolejnych członków zarządu i zakończmy tą farsę!

* „publikacja
protokołu”- opublikuj! A jak nie to prześlij mi to opublikuję.

* „bar w budynku spółdzielni”- tym wpisem udowodniłeś jedynie, że nie nadajesz się na prezesa. Większych bredni nie czytałem pod tym wątkiem. Zarząd nie wydaje zgody na otwarcie baru! To czy i jaką działalność prowadził będzie właściciel, zależy jedynie od zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Oczywiście należy spełnić wiele wymogów (SANEPID, kominiarz, p.poż, itd…), ale zgoda zarządu nie jest wymagana. „Mieszkańcy utworzą tzw. Wspólnotę mieszkaniową”? A dlaczego tak zwaną? Zgodnie z definicją zawartą art. 6 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz.1892 ze zmianami) wspólnotę mieszkaniową tworzy ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości. I w tym miejscu wychodzi kompletny brak Twojej znajomości wyżej cytowanej ustawy oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Aby utworzyć wspólnotę mieszkaniową potrzebna jest zgoda właścicieli ponad 50% udziałów w nieruchomości wspólnej. A wiesz ile udziałów w nieruchomości wspólnej posiada spółdzielnia a ile mieszkańcy (mowa oczywiście o budynku w którym jest bar)? Spółdzielnia posiada 100% udziałów w tym budynku. Tak dobrze liczysz „niedoszły prezesie”, mieszkańcy posiadają 0% udziałów ponieważ wszystkie mieszkania i lokale w tym budynku to spółdzielcze własnościowe prawa do lokali a nie własność odrębna. Nie chcę zanudzać czytelników portalu tłumaczeniem czym to się różni i dlaczego, ale kandydat na prezesa powinien to znać jak tabliczkę mnożenia.

W tym punkcie przeszedłeś samego siebie! Chcesz wmówić czytelnikom, że zarząd spółdzielni mieszkaniowej może rozwiązać umowę najmu, zawartą między WŁAŚCICIELEM lokalu a najemcą prowadzącym bar? Ja rozumiem, że miłościwie nam panujący potrafią w nocy zmienić ustrój Państwa, ale ten tydzień zaczął się spokojnie i póki co własność prywatna nie jest jeszcze zagrożona.

Jednym słowem panie kandydacie: BREDNIE!

* „reprezentowanie rady nadzorczej”- RN reprezentuje najczęściej jej przewodniczący. W uchwale o wyborze prezesa, określającej również wysokość wynagrodzenia i inne warunki pracy i płacy, jako ostatni paragraf powinien znaleźć się zapis: „wykonanie uchwały powierza się przewodniczącemu RN”. Sęk w tym, że takiej uchwały nie podjęto. Za wyborem Pani Moniki głosowało 4 z 9 członków RN obecnych na posiedzeniu.

* „zdziwienie kandydata na prezesa”- „Rada Nadzorcza we współpracy z Zarządem mogłaby dokonać wyboru Prezesa”? Zarząd (jego członkowie w tym prezes) są wybierani przez Radę Nadzorczą i nie mogą brać udziału w wyborze samych siebie!

Co do ilości zwoływanych walnych to powiem tak… Nikt nie mógł przewidzieć, że zostaną odwołani wszyscy członkowie RN (jedna osoba została odwołana przewagą JEDNEGO głosu), i że osoby, które wchodzą w miejsce odwołanych członków RN odmówią objęcia tych funkcji.

Zarzut pierwszy co do mojej osoby, że chcę zbić kapitał polityczny… Jak mam na to odpowiedzieć? Że absolutnie nie? Czy może troszeczkę tak?
Co to znaczy zbijanie kapitału politycznego? Czy jest to np. głoszenie tez, że należy zwolnić kilku pracowników spółdzielni aby dać oszczędności jej członkom? Taką tezę można wyciągnąć z wpisów @Anonimka. Czy głosząc inne populistyczne brednie o pozbyciu się baru z budynku spółdzielni?

Jeśli zbijaniem kapitału politycznego ma być głoszenie tez i obrona swoich argumentów, jeśli to ma być próba obrony spółdzielni przed zawłaszczeniem jej przez grupę nieodpowiedzialnych osób, to tak, zbijam w ten sposób kapitał polityczny… „Kapitał polityczny” jak to nazywa @Anonimek powinno się „zbijać” swoją codzienną postawą a nie chwilę przed wyborami.
Niestety dla niektórych jest już za późno.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/13 09:39 #32101

  • Anonimek
  • Anonimek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
brak słów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Anonimek.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/13 14:37 #32105

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
Cyt. "2. Co do pracowników - proponuję zawarcie umowy jednemu z dotychczasowych hydraulików i jednemu z dotychczasowych technicznych na zasadzie firma - firma. Daję kazdemu po 10.000 brutto (wystawiaja mi fakturę) i temat z głowy. :lol:

Aleś zaoszczędził :lol: Kto będzie sprzątał, kosił itp, hydraulik, czy ten 1 techniczny? Za dyszkę brutto obskoczą nieruchomości, place, trawniki ;) z 1200 mieszkaniami?
Aż dziw bierze, że tak przedsiębiorczy człowiek jak Ty nie otworzy swojej firmy, a pcha się na prezesa SM :ohmy:

Ps. Wleć do spółdzielni i spytaj się technicznych ile zarabiają. Możesz coś zrozumiesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/16 07:00 #32125

  • kris4g
  • kris4g Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
bardzo to jest dziwne jak to wszystko przeczytałem i aż mnie przeraża

________________________________________
strony internetowe gdańsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/16 09:41 #32128

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość

kris4g napisał: bardzo to jest dziwne jak to wszystko przeczytałem i aż mnie przeraża

________________________________________
strony internetowe gdańsk


Co tu jest dziwnego? W spółdzielni jest duża kasa do wzięcia, olbrzymi majątek (niezabudowane działki w centrum) to i różni tacy się pchają.
Była tam rada nadzorcza opanowana przez opcję "lepszego sortu" i byłoby cicho ale wybuchła wojna w rodzinie. Pobili się o stanowisko prezesa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 2018/02/26 08:46 #32219

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wszystkich członków spółdzielni zapraszam na walne zebranie, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 w Collegium Polonicum.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2