Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3

TEMAT: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach

Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/12/2018 10:13 #31679

O co ta wojna
Od kilku tygodni jesteśmy karmieni informacjami na temat awantury w sprawie wyboru prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach. Mam bardzo jednoznaczne i krytyczne wobec byłej już Rady Nadzorczej Spółdzielni mieszkaniowej zdanie w tej sprawie. Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach liczy 12 osób. Po odejściu prezesa Artura Smoleńskiego, rozpoczęły się „przepychanki” i spory, kto ma go zastąpić. Kilku członków Rady Nadzorczej rozpoczęło kampanię na rzecz kandydatów spoza członków spółdzielni. Członkowie, którzy obserwują życie SM pamiętają, że podobną sytuację mieliśmy 10 lat temu. Wtedy również próbowano przekonać Radę Nadzorczą do wyboru prezesa niebędącego członkiem spółdzielni. Dochodziło do różnego rodzaju nacisków np. ze strony lokalnych polityków. Jako przewodniczący komisji legislacyjnej RN spółdzielni w tamtym czasie, razem z radcą prawnym i innymi członkami RN postanowiliśmy napisać nowy statut spółdzielni, aby uniemożliwić tego typu zapędy. Statut został przyjęty i przez 10 lat nikomu do głowy nie przyszło, aby na fotel prezesa mogła kandydować osoba, która nie jest członkiem spółdzielni.
Wszystko zmieniło się za rządów w Radzie Nadzorczej przewodniczącego Niedużaka. Lista jego grzechów jest bardzo długa.

Po pierwsze, w przedziwny sposób interpretując zapisy statutu, zezwolił na kandydowanie osobom, które nie są członkami Spółdzielni Mieszkaniowej.

Po drugie
, jak wynika z relacji członków RN, wraz z osobą jego zdaniem wybraną na prezesa SM, świadomie wprowadził w błąd RN w listopadzie 2017 roku. Na pytanie do kandydatki na prezesa, Pani Moniki Murańki, czy jest ona członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej, kandydatka odpowiedziała, że tak, w oczywisty sposób mijając się z prawdą, mówiąc wprost okłamując członków Rady Nadzorczej!

I tutaj po trzecie!
Aby ukryć przed mieszkańcami swoje kłamstwa, 3 stycznia 2018 roku, czyli w dniu zaplanowanego wyboru prezesa, Pani Monika Murańka nabyła od Pana Niedużaka udział wynoszący 1/25 w lokalu mieszkalnym. Pan Niedużak zbywający na rzecz Pani Murańki udział w lokalu mieszkalnym to brat innego Pana Niedużaka, do wczoraj przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach. Przy tej całej machinacji Pan Niedużak (były przewodniczący) wykazał się kolejną nieznajomością prawa spółdzielczego, które zostało znowelizowane w poprzednim roku. Powołując się na nowe przepisy, próbował udowodnić, że nabywając udział w lokalu mieszkalnym, Pani Murańka „z automatu” stała się członkiem spółdzielni zapominając, że przepisy na które się powołuje dotyczą wyłącznie małżonków, a z tego co mi jest wiadomo Pani Murańka nie zawarła z Panem Niedużakiem związku małżeńskiego. Reasumując Pani Murańka nie była i nie jest członkiem spółdzielni mieszkaniowej.

Grzech czwarty pana byłego przewodniczącego Niedużaka, równie ciężki jak poprzedni, to wykluczenie z głosowania nad wyborem prezesa trzech członków Rady Nadzorczej! Dlaczego? Po co? Pan były przewodniczący Niedużak miał wcześniej policzone „szable” i wiedział, że jego kandydatka może liczyć na 4 głosy, co przy 12 osobowym składzie rady nie dawało większości. Trzech członków rady również ubiegało się o posadę prezesa więc były przewodniczący Niedużak wykluczył ich z posiedzenia rady i wyprosił z sali. Nie przewidział jednak były przewodniczący, że jeden z kandydatów na prezesa a jednocześnie członek Rady Nadzorczej, Ryszard Bodziacki zrezygnuje z kandydowania. Co w takiej sytuacji miał zrobić Pan Niedużak? Mógł iść w zaparte i ciągnąć tą swoją pokrętną gierkę! Pana Bodziackiego mimo wszystko nie dopuścił do głosowania (z Ryszardem Bodziackim było obecnych 10 członków i większość do wyboru prezesa wynosiła 5 osób), aby zapewnić zwycięstwo swojej kandydatce. Skandal, prawda? Jeśli ktoś myśli, że więcej pan były przewodniczący nie mógł wykombinować to się grubo myli!


Grzech piąty
, chyba najcięższy! W dniu 10 stycznia, przed zaplanowanym na wieczór walnym zebraniem członków spółdzielni, były przewodniczący Niedużak, podpisał umowę o pracę z Panią Murańka, zapewniając jej wynagrodzenie w wysokości 6800 zł brutto i sześciomiesięczny okres wypowiedzenia. Wysokość wynagrodzenia oraz inne warunki pracy ustala dla prezesa Rada Nadzorcza, która nie zajęła się tym tematem a bezprawnie uczynił to Pan Niedużak. Ta sprawa z pewnością znajdzie swój finał w prokuraturze a następnie w sądzie.

O co ta wojna? O około 4800 zł na rękę miesięcznie? Dla większości z nas to nieosiągalna kwota miesięcznych poborów, ale w mojej ocenie relatywnie niska jak na pensję prezesa spółdzielni. Myślę, że te mimo wszystko niskie pobory doprowadziły do odejścia bardzo dobrego prezesa Artura Smoleńskiego.,

Na szczęście przygniatającą przewagą, stosunkiem głosów 131 do 2, były przewodniczący Niedużak został pozbawiony swojej funkcji a ja osobiście będę domagał się jego wykluczenia spośród członków spółdzielni, za działania na szkodę SM.

Co do Pani Murańki, to życzę jej powodzenia w życiu zawodowym, lecz nie na fotelu prezesa spółdzielni. Ludzie na to nie pozwolą, aby ich pieniędzmi zarządzała osoba wybrana w taki sposób. Znam Panią Monikę, razem pracowaliśmy w społecznej komisji mieszkaniowej, cenię sobie tą współpracę i wiem, że znajdzie zatrudnienie adekwatne do jej kompetencji i doświadczenia.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany ze swoim miastem. Doskonale zorientowany w lokalnych problemach i bolączkach mieszkańców. Były samorządowiec, urzędnik, obecnie przedsiębiorca z branży nieruchomości. Społecznik z zamiłowania, zaangażowany także politycznie. Szef powiatowych struktur Nowoczesnej. Prywatnie spełniony mąż i ojciec, pasjonat jazdy na nartach, w wolnych chwilach uwielbia słuchać polskiego rocka.
Ostatnio zmieniany: 01/12/2018 10:18 przez Mariusz Dubacki.
Za tę wiadomość podziękował(a): jadziahej

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/12/2018 11:38 #31681

 • jadziahej
 • Offline
 • Forumowy mądrala
 • Posty: 123
Panie Mariuszu z całym szacunkiem ale... śmiech na sali

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/12/2018 21:33 #31687

 • kreplas
 • Offline
 • Forumowy mądrala
 • Posty: 155
Bo są dwa rodzaje prawa: prawo ustanowione przes Sejm i prawo Pana N...
Nosił wilk razy kilka....

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/12/2018 22:16 #31688

 • Danslefischier
Krótko -Niech rzuci ten kamieniem -co jest bez winy. A kogo chcecie wybrać jak zwykle swojego.A ja myślę,że kobieta byłaby najlepsza -bo chłopy wszędzie się pchają.Panie Dubacki ,a Pana wszędzie pełno.Plusów Pan nie zbierze u wyborców .NOWOCZESNA JUŻ NIE MA PIENIĘDZY -A MOŻE KTOŚ Z NOWOCZESNEJ NA PREZESA.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/13/2018 02:35 #31689

 • burmiszcz
 • Offline
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 178
Że tak spytam, a czy Pan jest członkiem tej spółdzielni?
A jeżeli tak, to czy miesza Pan tam jako obywatel Mariusz Dubacki czy przedstawiciel struktur partii na .N?

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/13/2018 08:25 #31692

Odpowiadając moim wiernym adwersarzom, informuję moi drodzy, że jestem członkiem spółdzielni a z przewodniczenie obradom moje członkostwo w Nowoczesnej nie ma nic wspólnego. Tak się składa, że na przewodniczącego zebrania zgłoszono dwie kandydatury. Członka PiSu i Nowoczesnej. Przepraszam @burmiszcz, że dostałem 99% głosów i sprawiłem Ci tym przykrość. Pewnie w imieniu Nowoczesnej powinienem przeprosić za to, że członkowie PiSu zdominowali RN i doprowadzili do tej całej sytuacji. Na koniec zaskoczę Cię @burmiszcz... Nowoczesna nie tylko nie ma zamiaru typować nikogo na prezesa spółdzielni. Tak się składa, że dotychczasowy prezes Artur Smoleński to członek Nowoczesnej
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany ze swoim miastem. Doskonale zorientowany w lokalnych problemach i bolączkach mieszkańców. Były samorządowiec, urzędnik, obecnie przedsiębiorca z branży nieruchomości. Społecznik z zamiłowania, zaangażowany także politycznie. Szef powiatowych struktur Nowoczesnej. Prywatnie spełniony mąż i ojciec, pasjonat jazdy na nartach, w wolnych chwilach uwielbia słuchać polskiego rocka.

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/13/2018 13:48 #31693

 • burmiszcz
 • Offline
 • Wszystko wiedzący
 • Posty: 178
Mariusz Dubacki napisał:
Odpowiadając moim wiernym adwersarzom, informuję moi drodzy, że jestem członkiem spółdzielni a z przewodniczenie obradom moje członkostwo w Nowoczesnej nie ma nic wspólnego.
No jak to nie? W pierwszym artykule o odwołaniu RN nie w ma wzmianki, że jest Pan członkiem spółdzielni, za to jest wyeksponowany fakt, że jest Pan szefem partii w powiecie:
"Ogłoszenie wyników cała sala przyjęła z dużym aplauzem. - To jeszcze nie koniec. Teraz czas na prokuraturę i sądy – skomentował sytuację Mariusz Dubacki, szef Nowoczesnej w powiecie słubickim, który prowadził zebranie." Jak do tej pory nikt tego nie sprostował.
Pisze Pan swój felieton i w nim też nie ma wzmianki o Pańskim członkostwie w spółdzielni, za to w stopce powiela się informacja o Nowoczesnej. Trzeba się zdecydować, czy komentuje Pan sytuację w Spółdzielni jako jej członek czy przedstawiciel jakiejś partii.

Tak się składa, że na przewodniczącego zebrania zgłoszono dwie kandydatury. Członka PiSu i Nowoczesnej. Przepraszam @burmiszcz, że dostałem 99% głosów i sprawiłem Ci tym przykrość.
Zwisa mi i powiewa ileś dostał Pan głosów, pytanie czy przynależność do partii powinno mieć znaczenie dla funkcjonowania Spółdzielni? Bo jak widzę ma olbrzymie. A może te 99%, to taki przedsmak do potencjalnego prezesowania w Spółdzielni?

Pewnie w imieniu Nowoczesnej powinienem przeprosić za to, że członkowie PiSu zdominowali RN i doprowadzili do tej całej sytuacji. Na koniec zaskoczę Cię @burmiszcz...Nowoczesna nie tylko nie ma zamiaru typować nikogo na prezesa spółdzielni.
A oni ją zdominowali w zeszłym miesiącu, że dopiero teraz Pan się obudził? Bo wcześniej jakoś Pan na tę Radę Nadzorczą nie narzekał.

Tak się składa, że dotychczasowy prezes Artur Smoleński to członek Nowoczesnej
A to nie ma za bardzo czym się chwalić, bo wychodzi na to, że dopóki w Radzie Nadzorczej Spółdzielni był PiS a prezesem był ktoś od NAS, to wszystko było OK, teraz nagle, to komuś przeszkadza.

Nadal Pan uważa, że Pańskie członkostwo w Spółdzielni i przewodniczenie zebrani oraz członkostwo Nowoczesnej nie mają nic wspólnego?
Ciekawe czy inni też podzielają Pańskie zdanie?

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/13/2018 15:53 #31694

 • grudzień
 • Offline
 • Forumowy mądrala
 • Posty: 107
Ty @burmiszcz. Jak wpływ na redakcję miał Pan Dubacki, że ta podała jego przynależność partyjną?
Na walnym na prowadzącego wybrano osobę najbardziej kompetentną. Przynależność partyjna nie miała żadnego znaczenia. Wybrano członka spółdzielni, a nie przewodniczącego Nowoczesnej. 99% za Panem Dubackim powinna zrobić na tobie wrażenie. Nie robi? Trudno.
Jakie są kulisy wyboru prezesa zarządu przez Radę Nadzorczą? Po prostu wojna w rodzinie, w PiS-ej rodzinie. Pierwotnie RN zaakceptowała regulamin wyboru Prezesa, który pozwalał pisowskim miernotom bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia na zostanie prezesem. Zaskrzypiało, zazgrzytało, bo tych miernot było kilku. No i skoczyli sobie do gardła i się wyrżnęli nawzajem

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/13/2018 16:32 #31695

 • mafefka
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 18
Bo ludzie jakby wiedzieli ,że jest z Nowoczesnej -to by inaczej głosowali.Dużo ludzi nie przyszło ,którzy nie popierają Nowoczesnej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mariusz Dubacki

Odp: Kilka słów o Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach 01/13/2018 16:42 #31696

 • grudzień
 • Offline
 • Forumowy mądrala
 • Posty: 107
mafefka napisał:
Bo ludzie jakby wiedzieli ,że jest z Nowoczesnej -to by inaczej głosowali.Dużo ludzi nie przyszło ,którzy nie popierają Nowoczesnej.
Co ta wspólnego ze sprawnym poprowadzeniem Walnego?
Ostatnio zmieniany: 01/13/2018 16:42 przez grudzień.
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama