Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/29 17:57 #29817

  • Leszek Bajon
  • Leszek Bajon Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielu moich znajomych oczekuje ode mnie komentarzy społeczno-politycznych. Chętnie komentuje lokalne wydarzenia polityczne i w nich uczestniczę. Ale tym razem chciałbym poruszyć temat interesujący wszystkich mieszkańców. Zanim do tego przejdę, jedna ciekawa uwaga. Ostatnio jeden z portali informacyjnych opublikował badania na temat dziesiątki najgorzej ocenianych profesji. Oczywiści wygrał „zawód” polityka i to mnie wcale nie dziwi. Zdziwiło mnie natomiast, że obok polityka był też ksiądz i adwokat. Ale największym zaskoczeniem dla mnie był brak na tej liście profesji najstarszego zawodu świata. Wnioski? Polityka jest rywalizacją, ale aż tak?



Jak mawia najstarszy felietonista w Polsce – polityką się nie zajmujemy, bo boli głowa. Nie do końca da się od niej uciec. Przykładem mogą być bezpośrednie wybory do Rady Miejskiej w Słubicach. Niby radni są , niby coś ustalają. Ale zapytajcie mieszkańców w czym pomogli swoim wyborcom i burmistrzowi. Okazuje się, że niezależny radny nie ma żadnej siły przebicia i jest podatny na wpływy. Jedyne co chwilowo połączyło kilku radnych to zmuszenie do dymisji prezesa spółki gminnej, który jak na ironię losu jako jedyny miał pozytywne wyniki swojej pracy.

Wspólna praca radych skupionych w jednym klubie lub partii jest siłą. Takim przykładem może być siła radnych poprzednich kadencji. Ta jedność i wspólne działanie dodały swego czasu naszemu miastu nowy przymiotnik – miasto AKADEMICKIE. Jaka musiała być determinacja, siła i pasja tych radnych i ówczesnych władz Słubic, że doprowadziła do tego, aby w miejscu sprzedaży alkoholu i wymiany walut stworzyć od podstaw budynki akademickie. Dzisiaj jesteśmy z tych urzędników i radnych dumni. Dzięki ich uporowi mamy w Słubicach uniwersytet. Jeden z pomysłodawców mawia – trzeba mieć wizję którą zarażamy innych.

Teraz też stajemy przed takim wyzwaniem. Burmistrz Tomasz Ciszewicz ogłosił chęć budowy basenu. Nie jest dla mnie ważne, czy to początek kampanii samorządowej, czy tylko marzenia. Wiem że jest to do zrealizowania. Najważniejsze aby wszyscy samorządowcy pomogli i włączyli się w ten projekt. Słubice to w większości miasto ludzi bardzo zapracowanych. A co do tej pory dostali w zamian za płacone podatki? Byle jaki kort tenisowy, jako takie mini kino, czy marne pseudo ścieżki rowerowe. Przynajmniej orliki są. Sam burmistrz nie zbuduje basenu. Tak więc wszyscy samorządowcy, politycy i działacze społeczni powinni pomóc burmistrzowi w tej, jakże ważnej dla mieszkańców Słubic inicjatywie.

Każdy, kto będzie startował w przyszłych wyborach, musi mieć w programie budowę basenu. Jest to w interesie wszystkich mieszkańców. Bo sport to zdrowie i nie prawdą jest, że „po co nam szpital przecież mamy cmentarz”. Zbudujmy basen dla naszych dzieci i wnuków. I proszę nie krytykujmy tego pomysłu tylko pomóżmy go wspólnie zrealizować. Wszystkie ręce na pokład, totalna wojna wyczerpuje mobilizację i zaangażowanie, a Słubice nie mogą być miastem niespełnionych nadziei.

Pozdrawiam
Leszek Bajon
Leszek Bajon, słubicki przedsiębiorca i polityk,...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leszek Bajon.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/30 10:34 #29824

  • mafefka
  • mafefka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 2
Tak -już dawno o tym mówiono byłemu Burmistrzowi Bodziackiemu o takiej inwestycji.Nie mamy prawdziwego jeziora -wszystko pod tym kierunkiem zaniedbane.Latem na basenie naszym można się upiec.Wśród drzew byłoby przyjemniej ,ale to trzeba mieć wizję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/31 05:09 #29833

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
A nie lepiej przebudować istniejący basen? Postawić ściany, dach itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/31 06:02 #29835

  • SPOŁEM Słubice
  • SPOŁEM Słubice Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie zawsze ale teraz zgadzam się w 100% z Leszkiem, basen powinien być.!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/31 10:09 #29836

  • krowie na rowie
  • krowie na rowie Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1

ja28rek napisał: A nie lepiej przebudować istniejący basen? Postawić ściany, dach itp.


No to spróbuj przekonać do tego konswerwatora zabytków. I podziękuj grupie oszołomów, która walczyła o ten piękny słubicki "zabytek". Teraz nic tam nie można zrobić. Jak chcieli poszerzyć bieżnię, to się pani zza biurka nie zgodziła, bo zabytek zostanie naruszony. W jakim kraju my żyjemy. Niech zdechnie zniszczeje, zaleje się betonem za kilka lat.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pirlo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/31 13:20 #29841

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
Panie Bajon daj Pan spokój z tym basenem?
Realia !!!
Jaki byłby koszt budowy i ile kosztowałaby eksploatacja ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/08/31 22:19 #29845

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jeżeli jest Pan jakimkolwiek włodarzem to ponawiam prośbę o analizy ekonomiczne i proszę Słubice24.Pl o złożenie do Burmistrza zapytania o powyższe. Polityka nie może być oderwana od rzeczywistości. Myślenie "życzeniowe" nie poparte analizami może doprowadzić do zawalenia się Ideałów z pięknym bum. Oczywiście fajnie jest budować, Musimy przeprowadzić wpierw analizy ekonomiczne. Idea musi być, ale na tym etapie pora na konkrety.

Jadzia czego taka awantur nica? Zbastuj lekko. Nerwowa atmosfera od natychmiast.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zamiast polityki budujmy basen 2017/09/01 04:30 #29847

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
A no tak zabytek i to w dodatku obskurny. Znam też jeden blok jako zabytek, a raczek tylko połowa bloku bo połowa jest ocieplona a na drugą nie dali zgody bo uchwalili że to zabytek i nie wolno już ocieplić heh.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1