Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Byłam na spacerze 2017/08/07 08:58 #29584

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Poza tym mam jeszcze problem innego rodzaju jeśli idzie o uczestniczenie w takim wydarzeniu jak to w Słubicach . Wie Pani byłem na spacerze 10 lipca w Warszawie i pojechałem tam specjalnie po to. Tam byłem w kwestii spaceru przeciwko ustanawianiu praw o zgromadzeniach cyklicznych co kontekst ma jednoznaczny i trzeba by być ślepcem , żeby nie widzieć, że to jest prawo ustanowione dla " miesięcznic smoleńskich ". Byłem tam w śród tysięcy ludzi od których obecna władza odgrodziła się tysiącami policjantów . Wśród ludzi różnych , w żaden sposób nie związanych z aktywnością polityczną i nikt mi nie wmówi , że to ubeckie dzieci. Tam miałem ten komfort , że stałem właśnie wśród zwykłych obywateli . Tutaj pójść nie mogłem. Tutaj musiał bym stać obok Panów starosty , czy Pana " redaktora " czy też Pań radnych ,które nagle okazały się niezbędnymi i wykwalifikowanymi pracownicami zarządu lokalnych dróg. Musiał bym stać obok "wygrywających "konkursy na stanowiska samorządowe , obok lokalnych polityków których program sprowadza się do tego , że jak zostanę burmistrzem zwolnię z roboty w urzędzie tego czy tamtego bo mi nie załatwił roboty dla kogoś z rodziny a była okazja. Nie stanę obok nich , bo proszę Panią to miał byś spacer w obronie prawa . PRAWA szeroko rozumianego , również jako zbiór zasad moralnych i etycznych.. Może Pani uznaje że z nimi można. Ja nie.
Stefan Kisielewski powiedział kiedyś , że nie jest najgorsze iż jesteśmy " w czarnej d..ie" , najgorsze jest to , że zaczynamy się tam urządzać. Wie Pani sam nie wiem jak wykrzesać jeszcze w sobie zapal do przeciwstawiania się temu co dzieje się teraz , bo wokół widzę zwykłą wszechogarniającą głupotę i podłość a czasem tylko iskierkę nadziei. Jeśli Pani ma , to niech Pani walczy. Trzymam kciuki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jkn51.
  • Strona:
  • 1
  • 2