Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Rzecz o lokalnej polityce historycznej 2017/11/17 10:58 #31087

  • Piotr Karp
  • Piotr Karp Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 5
Rzeczywiście mieszkam w pobliżu planowanej inwestycji. Nigdy nie czyniłem zresztą z tego żadnej tajemnicy, ale czy to ma być argument przeciwko mnie ? Przecież nie zmienia to w niczym faktu, że Słubice potrzebują po prostu innych inwestycji. Powiem więcej-wznoszenie za cenę kilku milionów złotych wieży na terenie jedynego naturalnego parku w Słubicach oceniam jako pomysł chory i poroniony, by nie powiedzieć dosadniej.

I powtórzę jeszcze raz-nie chodzi o to, że ja chcę atakować stronę niemiecką, że ”jej nie lubię” etc., tylko cały czas chodzi o ten brak symetrii we wzajemnych relacjach. Tak jak pisałem na samym początku- współpracujmy, stawiajmy na dialog i pojednanie, ale niech to wszystko odbywa się na równych zasadach.

Nordstream, czy podejście na naszym gruncie właśnie do kwestii historycznych pokazuje, że tej równości jakby niestety brakuje.

Tematu obozów zagłady też nie przywołałem przypadkowo. Niemieckie media publiczne mają za nic wyroki polskich sądów i w dalszym ciągu nie chcą przeprosić za używanie kłamliwych sformułowań o „polskich obozach zagłady”. Ba! W dalszym ciągu te sformułowania bywają używane i powielane. To nie do przyjęcia.

Naprawdę, szanujmy siebie troszkę…
Słubiczanin, przedstawiciel młodego pokolenia,...
Za tę wiadomość podziękował(a): charlotta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Rzecz o lokalnej polityce historycznej 2017/11/17 13:32 #31089

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Panie Karp i Panie " burmiszcz " , ślepy by zauważył , że Wam nie potrzeba żadnej refleksji nad tą sprawą. Wy już wszystko wiecie od dawna, po co ta rozmowa. Moja wina. niepotrzebnie się odzywałem . W temacie wieży ,wątki " obozy zagłady " , rurociąg " . Żałosne . Naprawdę , myślałem , że stać ., przynajmniej jednego z Panow na więcej.

Na więcej, to znaczy na co? Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, jak Niemcy wszelkimi sposobami kombinują jak tu tylko dobrać się do Polski.
Jakieś trzy tygodnie temu niemiecka ministra wojny nawoływała do rewolucji w naszym kraju, a ostatnio jakaś pindzia w europarlamencie zrobiła szopkę z samospalenia się jakiegoś biedaka, bo podobno podpalił się przez prezesa? Tylko jakoś się paniusi zapomniało, a może jej ktoś nie podpowiedział, że w 2011 też się podpalił człowiek pod kancelarią premiera, obecnego "prezydenta" Europy, i też list zostawił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2