Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wyjeżdżasz na narty?Sprawdź, jak dzięki polisie turystycznej uniknąć niepotrzebnych kosztów?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wyjeżdżasz na narty?Sprawdź, jak dzięki polisie turystycznej uniknąć niepotrzebnych kosztów?

Wyjeżdżasz na narty?Sprawdź, jak dzięki polisie turystycznej uniknąć niepotrzebnych kosztów? 01/02/2018 13:13 #31524

81307-OGQGWP-77.jpg


Zaczął się sezon zimowy, więc większość z nas myśli o spędzeniu kilku dni na stoku. Decydując się na zimowy wyjazd Polacy najczęściej wybierają Słowację, Austrię i Włochy.
Widać wyraźny wzrost zainteresowania i świadomości dotyczącej ubezpieczeń. Mimo to narciarze wyjeżdżający za granicę powinni zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej polisy.


Mam kartę EKUZ, czy mogę czuć się bezpieczny?

Posiadając kartę EKUZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego) jesteś uprawniony do korzystania z publicznej służby zdrowia dostępnej w Państwie, w którym przebywasz. Co za tym idzie refundowane będą tylko podstawowe świadczenia. Koszty transportu do Polski, lub akcji ratowniczej pokrywa sam poszkodowany, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Koszty związane z transportem karetką, lub helikopterem mogą wyglądać następująco:
● z Włoch – 40 tys. zł,
● z Norwegii – 37 tys. zł,
● z Austrii – 25 tys. zł,
● Francja – 22 tys. zł,
● Słowenia – 11 tys. zł.
(dane Mondial Assistance, przygotowany dla rankomat.pl.)

Przyznasz, że taki rachunek nie byłby najlepszą pamiątką z urlopu, lub wycieczki.
Dlatego należy pomyśleć o ubezpieczeniu, które pokryje wszystkie koszty ratownictwa, leczenia i pełną ochronę podczas naszego pobytu za granicą.

Polisa turystyczna.

Odpowiednia polisa turystyczna powinna zabezpieczyć nas przed każdą ewentualnością. Co powinna zawierać?Pokrycie kosztów leczenia.

Karta EKUZ nie zagwarantuje opieki w każdej sytuacji. Dlatego ważne jest aby posiadać ubezpieczenie kosztów leczenia na co najmniej 30 tys. Euro. W przeciwnym wypadku złamana noga oznaczać będzie nie tylko koniec urlopu, ale też gigantyczny rachunek do zapłaty.

koszty ratownictwa

Jak pisałem wyżej, ratownictwo nie jest refinansowane przez kartę EKUZ. Tu pomoże tylko i wyłącznie zakupienie polisy z kosztami ratownictwa z Sumą Ubezpieczenia na co najmniej 10 tys. Euro.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Na stoku również może dojść do wypadku. Wyrządzenie szkody innemu narciarzowi może być bardzo odczuwalne dla Twojej kieszeni. Jeżeli nie chcesz inwestować swoich pieniędzy w odszkodowanie, to OC powinno znaleźć się na polisie.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli posiadasz już ubezpieczenie NNW w innym ubezpieczeniu np. w ubezpieczeniu grupowym w pracy, to to będzie zbędne. A jeśli nie masz żadnego, to warto rozważyć jego zakup.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Uprawianie sportów zimowych określane jest często przez firmy ubezpieczeniowe, jako sporty wysokiego ryzyka. W Twojej intencji jest, aby przed wyborem polisy sprawdzić odpowiednie zapisy w OWU. Ta informacja może zawarzyć o możliwości skorzystania przez Ciebie z ubezpieczenia bądź nie.

I na koniec, ile może kosztować polisa w podstawowym zakresie?

7 zł. Tyle wyniesie składka dla jednej osoby za każdy dzień trwania ubezpieczenia. Na rynku można znaleźć tańsze i droższe oferty. A czy to dużo? Biorąc pod uwagę, jakie koszty poniesiesz za pomoc medyczną, lub za szkodę wyrządzoną innej osobie, to polisa turystyczna warta jest swojej ceny.


Na facebooku prowadzę profil Granica Ubezpieczeń. Jeżeli podobają się Tobie artykuły, które piszę, to daj tam lajka Będzie mi bardzo miło. Granica Ubezpieczeń
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA
ul. Kopernika 13, 69-100 Słubice
tel: 609 592 016
www.ubezpieczeniaslubice.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.12 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama