Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ubezpieczenie nagrobków i grobowców?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ubezpieczenie nagrobków i grobowców?

Ubezpieczenie nagrobków i grobowców? 10/31/2017 12:27 #30805

31 października, cmentarne parkingi pełne samochodów a to oznacza, że kończymy porządkowanie grobów naszych bliskich. Jutro spotkamy się z rodziną i razem odwiedzimy zmarłych, zapalimy znicze.
1 listopada to dla wielu jedyna okazja, aby zadbać o groby, sprawdzić ich stan i ewentualnie podreperować.


Projektbeztytuu1.pngDziś - z okazji nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych - kilka słów dla tych, którym opieka nad grobami bliskich zaprząta myśli nie tylko, na początku listopada.

Jak zabezpieczyć nagrobek?

Poza ubezpieczeniem altany ogrodowej, garażu, czy piwnicy coraz więcej firm wraz z ubezpieczeniem mieszkania oferuje dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia nagrobka.

Z reguły warunkiem ubezpieczenia nagrobka jest podstawowe ubezpieczenie mieszkania. Jeśli się nie mylę, to tylko PZU daje możliwość osobnego ubezpieczenia nagrobka.

Mało kto wie o możliwości ubezpieczenia nagrobka a i niektórzy doradcy nie zawsze wiedzą, że takie ubezpieczenie istnieje.

Jakie ryzyka obejmuje polisa nagrobka?

Ochrona obejmuje skutki dewastacji, „ tajemnicze zniknięcia mosiężnych liter”.
Szkody wyrządzone przez naturę, czyli zniszczenie nagrobka przez huragan, powódź, śnieg, pożar, grad, a nawet upadek statku powietrznego.

Kiedy nie otrzymamy odszkodowania?

Ochroną objęte są elementy na stałe związane z płytą nagrobną. Natomiast elementy dekoracyjne, które w żaden sposób połączone nie są( kwiaty, wieńce, znicze, wazony, rośliny) tej ochrony mieć nie będą.

Za szkody wyrządzone, przez powalone drzewo odpowiada zarządca cmentarza( powinien być od tego ubezpieczony).

Szkody spowodowane przez kamieniarza, przez starzenie się grobu, wylany wosk, sadza, dym, osuwanie się, bądź zapadanie ziemi są również wyłączone z odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie nagrobka?

Składka zależna jest od Sumy Ubezpieczenia i tak za ubezpieczenie nagrobka na 10 000 zł w PZU zapłacimy 198zł.

Czy to się opłaca? Będąc obiektywnym jest to niemała kwota, skoro za ubezpieczenie murów mieszkania o wartości 200 000 zł zapłacimy 250-300zł rocznie.

Niemniej, jeśli stać nas na wykupienie takiej polisy, to warto to zrobić, ponieważ znamy sytuacje gdzie z grobami działy się „dziwne rzeczy”, a koszty z tym związane ponosili bliscy osoby zmarłej…
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA
ul. Kopernika 13, 69-100 Słubice
tel: 609 592 016
www.ubezpieczeniaslubice.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama