Słubice: 15 grudnia 2019   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie?
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie?

Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie? 10/16/2017 12:48 #30568

Podejmując pierwszą pracę zawodową stajemy przed decyzją, czy przystąpić do ubezpieczenia grupowego. O tym, co to za ubezpieczenie, czy warto z niego korzystać i jakie zalety niesie za sobą przystąpienie do niego pracowników, ale też pracodawcy przeczytacie w poniższym artykule.


grupowe.pngGrupowe ubezpieczenia na życie to najczęściej wybierane przez nas ubezpieczenia zaraz po obowiązkowych ubezpieczeniach pojazdów.
Mamy z nimi styczność przy podjęciu nowej pracy. Dedykowane są pracownikom danej firmy, ale też małżonkom i dorosłym dzieciom pracowników. Grupa może liczyć, co najmniej 3 osoby( np. Pracodawca i dwóch pracowników), aby ubezpieczenie mogło być zawarte.

Czy warto zawierać takie ubezpieczenie?

Główną zaletą ubezpieczenia na życie jest ochrona oraz zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym w sytuacji, w której może nas zabraknąć. Świadczenie z tego ubezpieczenia ma pomóc naszej rodzinie przystosować się do nowej sytuacji.

Atutem takiej polisy jest niewątpliwie wysokość składki, a ta kształtuje się w granicy 40-60zł. Jest ona często odciągana od poborów pracownika.

Zawsze mamy pewność, że składka zostanie opłacona, a my nie musimy pilnować dat i terminów.

Innym plusem tej formy ubezpieczenia jest brak ankiet medycznych i badan lekarskich. Do ubezpieczenia przystępuje się „ z miejsca” i już od pierwszego dnia jesteśmy objęci ochroną.

Świadczenia z grupowego ubezpieczenia na życie.

Podstawową funkcją, jak sama nazwa wskazuje jest ubezpieczenie życia pracownika.

Świadczenia obejmują również inne zdarzenia ubezpieczeniowe. Do najczęstszych zaliczają się uszczerbki na zdrowiu, śmierć rodziców, czy urodzenie dziecka.

Świadczenia z tytułu tych zdarzeń nie są wysokie, ale wszystkie mogą wystąpić i dlatego warto posiadać ubezpieczenie. Szczególnie, że ubezpieczenie indywidualne nie przewiduje wypłaty świadczeń za te zdarzenia.

Ubezpieczenie działa 24 godziny na dobę. Dzięki temu ochronę mamy zapewnioną nie tylko w miejscu pracy, ale w każdej chwili naszego codziennego życia.

Ubezpieczenie w imieniu pracowników podpisuje pracodawca, a my deklarujemy chęć przystąpienia do niego. Zdarzają się sytuacje, gdy szef nie chce zawracać sobie głowy dodatkowymi sprawami, lub brak zainteresowania argumentuje innymi, bliżej nieokreślonymi wymówkami.

Korzyści dla pracodawcy.

Jest jednak sytuacja, która może zachęcić właściciela firmy do podpisania umowy ubezpieczenia, a nawet opłacenia części składki za pracowników. A tą sytuacją jest chwila gdy przyjdzie mu wypłacić ODPRAWĘ POŚMIERTNĄ.

Odprawa pośmiertna to świadczenie wypłacane osobom bliskim zmarłego pracownika, a obowiązek jej wypłaty spoczywa na pracodawcy.

Wysokość odprawy pośmiertnej.

Wysokość odprawy pośmiertnej jest uzależniona od okresu zatrudnienia pracownika u danego pracodawcy.

W przypadku gdy pracownik był zatrudniony:
* krócej niż 10 lat, wysokość odprawy odpowiada jednomiesięcznemu wynagrodzeniu,
* powyżej 10 lat - trzymiesięcznemu wynagrodzeniu,
* powyżej 15 lat - sześciomiesięcznemu wynagrodzeniu.

Natomiast zgodnie z regulacją zawartą w art. 93§7 K.p. pracodawca ma możliwość zwolnienia się z obowiązku wypłaty odprawy. Dzieje się to, gdy pracodawca wykupi pracownikom ubezpieczenie na życie i z własnych pieniędzy(pieniędzy firmy) opłaci odpowiednią część składki ubezpieczeniowej.
Wartość tej składki można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.
Suma ubezpieczenia dla pracowników musi być równa wartości odprawy, aby właściciel został w pełni zwolniony z obowiązku jej wypłaty. Pracodawca będzie zobowiązany do wyrównania roszczeń, jeżeli ubezpieczenie w całości nie pokryje wysokości odprawy.

Podstawa prawna:
Art. 93 kp


Innym argumentem będzie uatrakcyjnienie firmy w oczach potencjalnych pracowników. Wtedy firma będzie postrzegana, jako ta, która dba o swoich pracowników( sprawdźcie jak wyglądają oferty pracy marketów typu Lidl, Biedronka).

Podsumowując.

Ubezpieczenie grupowe jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla pracodawcy i pracownika. Jeden buduje wizerunek opiekuńczej firmy, a drugi otrzymuje optymalną ochronę życia i zdrowia za niewielką składkę.

A wy jakie zdanie macie na temat ubezpieczeń na życie? Warto je posiadać?
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA
ul. Kopernika 13, 69-100 Słubice
tel: 609 592 016
www.ubezpieczeniaslubice.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ostatnio zmieniany: 10/16/2017 12:51 przez Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA. Powód: błąd ortograficzny

Odp: Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie? 11/27/2017 06:09 #31198

 • ankowa78
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 8
Może zainteresuje Was ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym - http://www.viennalife.pl/download/oferta/Skandia_Future.pdf według mnie to bardzo dobre rozwiązanie, bo zgromadzone ze składek pieniądze są inwestowane w fundusze. Szczerze mówiąc długi czas nie wiedziałam, że takie produkty w ogóle istnieją.

Odp: Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie? 06/16/2018 10:29 #33097

 • janusza
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 12
Wydaje mi się, że lepsze warunki możemy dostać jeśli zdecydujemy się na wykup indywidualnego ubezpieczenia na życie. Jest wiele firm ale dla mnie najciekawsza jest ta oferowana przez PKO Ubezpieczenia: http://pkoubezpieczenia.pl/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie Najważniejsze to dokładnie zapoznać się z umową ubezpieczenia nie tylko z wysokością składki miesięcznej czy sumą ubezpieczenia. Zacznijmy od ogólnych warunków ubezpieczenia to tam zawsze są wszystkie informacje dotyczące polisy ubezpieczeniowej. Na pewno musimy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia i katalog sytuacji w przypadku których wystąpienia nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Istotny jest okres karencji, kiedy ochrona nie obowiązuje.

Odp: Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie? 09/26/2018 11:03 #33807

po ostatnich wydarzeniach w moim życiu zaczęłam zastanawiać się nad zmianą ubezpieczyciela...

Odp: Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie? 10/02/2018 15:04 #33829

 • Lampii
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 5
ja tak samo! Same cyrki........

Odp: Co musisz wiedzieć, o grupowych ubezpieczeniach na życie? 12/29/2018 19:58 #34175

 • n0wa
 • Offline
 • Początkujący
 • Posty: 3
O jakich konkretnie ubezpieczycielach mowa?
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama