Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Sezon na kontuzje
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Sezon na kontuzje

Sezon na kontuzje 11/30/2018 22:31 #34087

  • Brandmed
  • Offline
  • Stały użytkownik
  • Posty: 43
Jesień w tym roku obeszła się z nami łaskawie, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że rozpieściła nas pogodą. Przed nami jednak okres mrozów. I chociaż dzieciom zima kojarzy się z beztroskimi zabawami na śniegu, dorośli nie podchodzą już do niej tak entuzjastycznie. Złe warunki na drogach, śliskie, nieodśnieżone chodniki, zaspy - mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń prowadzących do poważnych problemów zdrowotnych.


street-1209401_640.jpgSilny ból, obrzęk, niemożność poruszania stawem … Czyli co robić, gdy jesteśmy świadkami czyjegoś upadku?

Jeżeli upadek jest na tyle groźny, że osoba nie może się sama poruszać, powinniśmy wezwać pogotowie. Pomoc medyczną bezwzględnie powinniśmy wezwać również wtedy, gdy podejrzewamy, że mogło dojść do urazu głowy. W przypadku urazu kończyn staramy się je unieruchomić, tak by nie były obciążone i transportujemy chorego do najbliższego szpitala.

Jak zapobiegać zimowym urazom?

Starać się mieć wolne ręce - by umożliwić amortyzację upadku, stosować odpowiednie zimowe obuwie. W najgorsze zimowe dni, jeśli nie trzeba, nie spacerować.

Zima to pora roku, która daje nam wiele okazji do aktywnego wypoczynku, ale musimy pamiętać, że to także czas urazów. Sposobem na wyleczenie kontuzji nie są tabletki przeciwbólowe. Jeśli zareagujemy w odpowiednim czasie, zgłosimy się do specjalisty i poddamy rehabilitacji, wówczas po urazie nie będzie śladu. Zimowe urazy, to często urazy, które wymagają szybkiej interwencji ortopedycznej, jaką oferuje m.in. Centrum Medyczne Brandmed w Słubicach.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne
Deutsch-Polnisches Medizinisches Zentrum

+48 95 758 26 49
+49 335 28 00 23 70
+49 176 22 02 42 46

ul. Daszyńskiego 1
69-100 Słubice

www.brandmed.eu
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama