Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Od zdrowia nie ma wakacji !
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Od zdrowia nie ma wakacji !

Od zdrowia nie ma wakacji ! 08/02/2018 12:27 #33462

  • Brandmed
  • Offline
  • Stały użytkownik
  • Posty: 43
Według statystyk na regularne wizyty lekarskie zapisuje ok. 74% Polek i 60% Polaków. Pacjenci, w gabinecie lekarskim zjawiają się wówczas, gdy ich dolegliwości stają się bolesne i uciążliwe. Natomiast na co dzień zachowują się tak, jakby choroby dotyczyły innych ludzi, lecz nie ich samych.


shore-1246656_640.jpgZapiszę się jutro …

Strach przed kitlem i unikanie lekarzy ma wiele przyczyn. Po pierwsze wiele osób wierzy, że choroba ustąpi sama. I rzeczywiście – jeśli chodzi o sprawy błahe np. infekcje, tak najczęściej bywa. Kolejnym powodem jest brak czasu. Nadmiar obowiązków, niemożność zwolnienia się z pracy, długie terminy oczekiwania na wizytę sprawiają, że przekładamy termin z dnia na dzień. Odwlekanie wizyty u lekarza może mieć także przyczyny psychologiczne, chociażby strach przed diagnozą. Często zakładamy, że jeśli choroby nie widać, to jej nie ma. Albo lepiej nie wiedzieć, co nam dolega. Unikamy wiedzy o ewentualnym schorzeniu, niż się upewnić, że jesteśmy zdrowi. Do wizyty zmusza nas dopiero uporczywy, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie ból, krwawienie i inne podobne dolegliwości.

Im szybciej tym lepiej

Dlaczego nie powinnyśmy unikać wizyty u lekarza? Ponieważ większość chorób można z powodzeniem leczyć, pod warunkiem, że zostaną wykryte odpowiednio wcześnie. Zwlekanie z wizytą może znacznie pogorszyć nasz stan zdrowia. Problem pojawia się w momencie, gdy nieleczona choroba atakuje ze zdwojoną siłą, a na leczenie jest po prostu za późno. Dlatego tak ważne jest robienie badań okresowych zarówno przez lekarza specjalistę jak i w laboratorium. Nie powinniśmy lekceważyć wszelkich nietypowych zmian w organizmie, a każda zmiana, czy to w oku, na skórze czy utrzymujący się ból powinny być powodem do zapisania się na wizytę. Kiedy skupimy uwagę na niepokojących objawach, będziemy je odczuwać znacznie mocniej, a im dłużej będziemy odkładać konsultację u specjalisty, nasz lęk będzie coraz silniejszy.

Nie warto odkładać badań na później, ponieważ w przypadku większości schorzeń wczesna diagnoza i ich regularna kontrola (np. cukrzycy, nadciśnienia) są najważniejsze i to od nich zależy powodzenie leczenia.
Jeśli nie masz czasu na oczekiwanie terminu wizyty u specjalisty, Centrum Medyczne Brandmed w Słubicach oferuje konsultacje lekarskie jak i fizjoterapeutyczne odpowiednio szybko i bez długich kolejek.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne
Deutsch-Polnisches Medizinisches Zentrum

+48 95 758 26 49
+49 335 28 00 23 70
+49 176 22 02 42 46

ul. Daszyńskiego 1
69-100 Słubice

www.brandmed.eu
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama