Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/01/14 10:41 #21298

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

kotek napisał: xy37!!Napisałam tylko,ze tak się kiedyś żyło.Dzisiaj takich praktyk się na szczęście nie stosuje i jest na to tez wytłumaczenie.Po pierwsze świat zrozumiał,że dziecko jest też człowiekiem,który czuje .


To ja się Ciebie "Kotek" spytam. Czy dziś w oświacie pracują ludzie, którzy w latach 80-tych nie zdawali sobie jeszcze sprawy z tego, że dziecko to człowiek i czuje ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/01/20 20:36 #21376

  • viktor78
  • viktor78 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
W SP nr 2 ten od ZPT też miał niezłą lalę do bicia :laugh: To pokolenie samo wychowało się na takich metodach wychowawczych. Więc nie dziwmy się. I proszę tylko o jedno ludzie!!! Nie mieszajcie "bezstresowego wychowania" z biciem!!! Tak się składa, że jestem po Pedagogice i "bezstresowe wychowywanie" to nie znaczy, że nie bijemy dzieci!!!!! Jeśli używamy tego sformułowanie to proszę najpierw po czytać drogie dzieci co to jest!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/01/21 12:09 #21389

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

viktor78 napisał: W SP nr 2 ten od ZPT też miał niezłą lalę do bicia :laugh: To pokolenie samo wychowało się na takich metodach wychowawczych. Więc nie dziwmy się. I proszę tylko o jedno ludzie!!! Nie mieszajcie "bezstresowego wychowania" z biciem!!! Tak się składa, że jestem po Pedagogice i "bezstresowe wychowywanie" to nie znaczy, że nie bijemy dzieci!!!!! Jeśli używamy tego sformułowanie to proszę najpierw po czytać drogie dzieci co to jest!!!!

Proszę napisz, że jaja sobie robisz.
Bo pale się nie mieści, że jakaś uczelnia może wytworzyć takiego pedagoga.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/03/24 10:20 #21938

  • kp.Żbik
  • kp.Żbik Avatar
  • Gość
  • Gość

arczi123 napisał: Najlepiej głaskać i udawać, że wszystko ok! - to jest wasze "bezstresowe wychowanie", a później będzie płacz, bo mamusia z tatusiem popuścili, za bardzo głaskali i kochane dzieciątko w nocy ich zarżnęło! Albo "pod wpływem..." nie wyrobiło na zakręcie i zmiotło z chodnika kilka osób!

Dzieci młodzież należy traktować indywidualnie. Wiadomo że są bardziej chłonni uczniowie i mniej chłonni. Tymczasem edukacja w naszym mieście to jeszcze wiek 19. Problem tkwi w kadrze zarządzającej tutejszą oświatą. De facto klany zajmują się edukacją dobór kadry nauczycielskiej po znajomości a nie wg. rzeczywistych umiejętności czy kompetencji. Nie pomogą najlepsze programy jeśli ludzie którzy je wdrażają mentalnie bardzo silnie tkwią w 19 w. Dziś są bardziej wyrafinowane sposoby znęcania się nad uczniami polegają one na zawyżaniu wymagań wobec dzieci. Pozornie wszystko jest ok nauczyciel jest wymagający a realnie niszczy osobowość dziecka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kp.Żbik.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/03/25 06:27 #21944

  • kp.Żbik
  • kp.Żbik Avatar
  • Gość
  • Gość

Dar699 napisał: I te mordobicia powinny wrócić.Wtedy człowiek wiedział że jak przegnie to nauczyciel mordę oklepie a w domu ojciec poprawi.

Cytuję powyżej pedagoga bo takimi kategoriami myślą ludzie zarządzający dziś oświatą odpowiedzialni na edukację naszych pociech.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/03/25 11:39 #21949

  • por.borewiczz
  • por.borewiczz Avatar
  • Gość
  • Gość

kp.Żbik napisał:

Dar699 napisał: I te mordobicia powinny wrócić.Wtedy człowiek wiedział że jak przegnie to nauczyciel mordę oklepie a w domu ojciec poprawi.

Cytuję powyżej pedagoga bo takimi kategoriami myślą ludzie zarządzający dziś oświatą odpowiedzialni na edukację naszych pociech.


Oni traktują młodzież jak stado bydła. To jest nie do przyjęcia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/03/30 06:05 #21981

  • cleoo
  • cleoo Avatar
  • Gość
  • Gość

por.borewiczz napisał:

kp.Żbik napisał:

Dar699 napisał: I te mordobicia powinny wrócić.Wtedy człowiek wiedział że jak przegnie to nauczyciel mordę oklepie a w domu ojciec poprawi.

Cytuję powyżej pedagoga bo takimi kategoriami myślą ludzie zarządzający dziś oświatą odpowiedzialni na edukację naszych pociech.


Oni traktują młodzież jak stado bydła. To jest nie do przyjęcia!

Zwracam się do rodziców z apelem niech ich pociechy nagrywają filmują nauczycieli stosujących presję przemoc! Dość przemocy! Dość indoktrynacji dość prania mózgów naszych dzieci w szkołach! Materiały obciążajce nauczycieli należy kierować do prokuratury. To na dzień dzisiejszy jedyny znany mi sposób walki z tą patologią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cleoo.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/06/18 07:37 #22513

  • cleoo
  • cleoo Avatar
  • Gość
  • Gość

cleoo napisał:

por.borewiczz napisał:

kp.Żbik napisał:

Dar699 napisał: I te mordobicia powinny wrócić.Wtedy człowiek wiedział że jak przegnie to nauczyciel mordę oklepie a w domu ojciec poprawi.

Cytuję powyżej pedagoga bo takimi kategoriami myślą ludzie zarządzający dziś oświatą odpowiedzialni na edukację naszych pociech.


Oni traktują młodzież jak stado bydła. To jest nie do przyjęcia!

Zwracam się do rodziców z apelem niech ich pociechy nagrywają filmują nauczycieli stosujących presję przemoc! Dość przemocy! Dość indoktrynacji dość prania mózgów naszych dzieci w szkołach! Materiały obciążajce nauczycieli należy kierować do prokuratury. To na dzień dzisiejszy jedyny znany mi sposób walki z tą patologią.


Popieram.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/06/18 16:05 #22516

  • cleoo
  • cleoo Avatar
  • Gość
  • Gość

lidia napisał: Jako uczeń tejże szkoły byłem świadkiem maltretowania 12 letniego chłopca. Chłopiec miał na nazwisko Rubinek. Pamiętam wyjątkową brutalność starszych chłopców którzy się nad nim pastwili oprócz wyzwisk był bity regularnie co przerwę przez okres kilkunastu miesięcy po głowie pięściami! Za pełną aprobatą dyrekcji dyrektorem wtedy był p. Drozdowski , pedagogiem szkolnym była p. Wanda Suchacka. Drastyczność tych wydarzeń utkwiła mi do dziś w pamięci i postanowiłem już jako dorosły człowiek przeprowadzić śledztwo w tej sprawie. Otóż chłopiec był bity na zlecenie! Podżegaczami chłopców były osoby dorosłe rolą dyrekcji ,wychowawców szkoły była milcząca aprobata. Ojciec chłopca był związany ze środowiskiem przestępczym miasteczka z którym szkoła ,,dobrze żyła,, Maltretowanie dzieci w tym środowisku było metodą wychowawczą a szkoła była miejscem które to środowisko kontrolowało! Dzieci de facto nie były wychowywane a demoralizowane.! Uczona nas milczącej aprobaty dla bestialstwa i przemocy! Zastanawiające jest to jak silna była wśród tych ludzi wiara w bezkarność jak silna była wiara w bezkarność dyrekcji szkoły która do dziś pewnie żyje w świadomości że nie poniesie odpowiedzialności za tamte wydarzenia.
Ci którzy przyzwalali na maltretowanie dzieci bądź też podżegali do maltretowania, muszą stanąć przed sądem to jest tak bulwersująca sprawa że głowa boli!
A z tego co wiem Suchacka, Drozdowski są ,,zasłużonymi,, , ,,pedagogami,, Rozmawiałam kiedyś z szanowanym słubickim ,,pedagogiem,, na pytanie jak dyscyplinować dzieci aby nie przeszkadzały na lekcji odpowiedział mi cytuję : wp*** , wp*** trzeba spuścić aby im się odechciało rozrabiać!!!?????
Dzicz barbarzyńska dzicz! to jest poziom merytoryczno dydaktyczny tych tzw. pedagogów!


Mam pytanie lidia czy pamiętasz nazwiska oprawców tego chłopca? I czy możesz je podać na forum względnie nas PW? Personalia sprawców brutalnych przestępstw należy podawać do publicznej wiadimości ku przestrodze dla innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maltretowanie uczniów w słubickich szkołach w latach osiemdziesiątych! 2015/09/04 06:30 #22933

  • ola1
  • ola1 Avatar
  • Gość
  • Gość
Czy wiadomo jaki jest dalszy bieg tych spraw? Co robić z patologią w słubickiej oświacie? Czy władze mają już jakiś plan? Chodzi przecież o nasze dzieci?!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.