Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/04/18 12:55 #18974

  • Vubato23
  • Vubato23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moge sie wypowedziec, bo sam jestem uczniem tej klasy. Uwazam, ze beznadziejne jest pisanie takich komentarzy jak wyzej. Jak ktos chce sie uczyc, to sie nauczy tego niemieckiego. Znajomosc jezykow obcych jest dzisiaj konieczna, a znajomosc tylko jednego - angielskiego, na nikim nie robi wrazenia, taka jest prawda. I przy wyborze szkoly sredniej uczeszczanie do klasy Latarnianej brzmi z calym szacunkiem lepiej, niz ukonczenie zwyklej klasy. Jesli chodzi o nauke, jestem zadowolony. Stawia sie nam wymagania, ale to jest dobre. Bardzo dobre. Trzeba sie uczyc i miec ambicje. Co do niemieckiego - są duze efekty i wymagania. Co do nauczycieli - swietni. Jedno, wymowne slowo. - Slowo ucznia. a nie ludzi, ktorzy swoja opinie budują na zaslyszanych plotkach. Bardzo sobie cenie nauczycieli w naszym gimnazjum. Latarnie bardzo polecam - projekty, wspolpraca, praktyka i wspole wycieczki. Jesli ktos sie stara, przyklada i robi cos, zeby cos osiagnac, a nie ma wszystko gdzies- to bedzie zadowolony, tak jak ja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/04/23 12:54 #18983

  • smyk
  • smyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latarnia w szkole numer 2 2017/05/17 20:55 #28741

  • matka55
  • matka55 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moja córka kończy 6 klasę w szkole numer 3 i chciała by chodzić do klasy polskoniemieckiej w szkole numer 2 wiem że do dnia 09-06 trzeba złożyć podanie ale zastanawiam się czy jest sens Znajoma ze szkoły numer 2 powiedziała mi że na zebraniu w szkole dyrektorka powiedziała rodzicom że uczniowie z klasy 6a zostaną zapisani do latarni a ci co nie będą chcieli to zostaną rozdzieleni do innych klas. Mówiła też że pierszeństwo w latarni mają dzieci z dwójki a dla innych szkół jest przewidziane mało miejsc. Powiedzcie mi czy to prawda z tym zebraniem bo ona też chce dać córkę do latarni i może boi się konkurencji i mnie ściemnia z tym brakiem miejsc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latarnia w szkole numer 2 2017/05/18 04:33 #28742

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Z latarnią to jest tak jeżeli nie jest z dwójki to musi mieć dobre oceny i to nie jest pewne bo w klasie jest 20 parę miejsc więc szansa jakaś zawsze jest. A jeżeli cuska ma słabe oceny to nie wiem czy jest sens

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/05/18 08:38 #28744

  • J23
  • J23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
A ja odpowiem w nieco inny sposób. Na zebrania swojego dziecka w szkole podstawowej chodzę coraz rzadziej, bo przerażają mnie rodzice - poziom kultury, postawa roszczeniowa, brak zaangażowania społecznego, itp. Czego zatem spodziewać się po ich dzieciach?! Liczę na to, że w klasie latarnianej spotkam rodziców, którzy stanowią wyjątek od tej reguły i że wspólnie z nauczycielami będziemy wspierać nasze dzieci, wychowywać i pomagać przejść przez trudny okres dojrzewania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez J23.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/05/19 08:42 #28752

  • Optra
  • Optra Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Za moich czasów (obecnie studiuję) głównym czynnikiem dostania się do latarni były oceny na świadectwie. Do podstawówki chodziłam do dwójki, a idąc do latarni prawie nikogo nie znałam, gdyż większość uczniów była właśnie z trójki. Najważniejsze, žeby córka miała dobre oceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/05/22 18:12 #28770

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość
Byłem na tym zebraniu i faktycznie padło tam takie stwierdzenie, że od nowego roku szkolnego "Latarnia" będzie kontynuowana w klasach 7-mych bo gimnazja ulegają likwidacji. Podania do Latarni mogą składać uczniowie klas 6-tych wzsystkich szkół podstawowych ze Słubic i okolicy a decydować ma faktycznie średnia z ocen i zachowania. Klasa 7A będzie w Latarni a wszyscy ci uczniowie ze szkoły nr2 którzy nie dostaną się do niej będą rozdzieleni między pozostałe klasy BiC. No i teraz najlepszy numer, nie przewiduje się 4-tej klasy gdyby z innych szkół niż dwójka liczba chętnych do Latarni była większa i może się okazać, że klasa A będzie liczyła 22-24 uczniów, bo tak chcą niemcy a w klasach BiC będzie ich po 40-tu. Choć pani dyrektor z gimnazjum która ma pilotować temat stweirdziła, że nie będzie robić konkurencji nauczycielom w innych szkołach to znaczy nie będzie zabierać uczniów i preferować będzie uczniów z podstawówki nr2. Nikt apsolutnie nie przejmuje się że dzieciaki które od pierwszej klasy chodziły razem będą traz pomieszane i rozdzielone. Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno wszyscy uczniowie z klasy 6A zapisują się do Latarni bo nie chcą być rozdzieleni od nowego roku szkolnego i jak oni sie dostaną to faktycznie z innych szkół nikt się niedostanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/06/01 18:19 #28799

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Rozumiem, że ZAO wraz z całym naczalstwem w UM przyklepali ten głupi pomysł, ale co na to Kuratorium Oświaty w Gorzowie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2018/08/17 15:08 #33581

  • achuga
  • achuga Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, czy ktoś może ma wiedzę, czy projekt "Latarnia" jest także kontynuowany w SP2 w tym roku szkolnym, czyli 2018/19? Jestem też ciekawa opinii uczniów i rodziców jak to działa w podstawówce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2