Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

"Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/21 13:43 #18808

  • ewaya
  • ewaya Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam serdecznie.
Proszę o informacje praktyczne, opinie osób (rodzice, uczniowie), które mają jakąś wiedzę nt. Projektu "Latarnia" w Gimnazjum nr 2. Chodzi mi o wskazówki, czy ciężko tam się dostać i czy warto posyłać tam dziecko. Tyle opinii ilu ludzi..:)
z góry dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/23 21:08 #18819

  • tomek3221
  • tomek3221 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jeżeli dziecko mam iść tam po to żeby iść to dać sobie spokój... Jeżeli dziecko a raczej rodzice mają ambicje na "studiowanie" w kochanej Polsce to dać go do normalnej klasy. Latarnia to jakiś początek z praktyką języka niemieckiego, później by wypadało żeby poszedł już do niemieckiej szkoły do liceum , ale jeżeli planów na niemieckie studia czy też inne kierunki nie ma to po prostu szkoda żeby dziecko tym językiem sobie głowy zawracało, lepiej dać na angielski który i tak się nie przyda. Więc tu kwestia wasza rodziców jaki macie "PLAN" bo dziecko jeszcze nie podejmie samo decyzji w tej sprawie. Ale jak już mówię Latarnia to początek czegoś co mogło by być przyszłością w niemczech czyt. LATARNIA>LICEUM NIEMCY>Dalsze plany na niemcy. Większość rodziców i dzieci robią tak że niemiecki, latarnia, liceum niemieckie a dziecko wraca na obsrane studia do poznania po których, jeżeli nie ma sie rodziny albo znajomego darmozjada to się pracy nie znajdzie. Więc decyzja należy do pani. Zaraz będzie pewnie lawina komentarzy co jak tak neguję kochana ojczyznę. A to że większość społeczeństwa żyje z dnia na dzień za minimalne 1400 czy nawet mniej bo 1400 to i tak już dobra stawka. Więc pomyślcie logicznie i otwórzcie oczy, bo granica otwarta stoi i to szeroko .....
Za tę wiadomość podziękował(a): ewaya

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/24 22:34 #18823

  • zmarek
  • zmarek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 2
Znajomej córka uczęszczała do tej szkoły i do tego projektu.WYMAGANIA największe..Nauczycielka od niemieckiego wypisuje uwagi za byle co...Nauczycielka od matematyki chamska.Sam zagaduje uczniów a potem wpisuje uwagę za rozmowy na lekcji...Dziewczyna nie wyrabiała psychicznie i poszła do Szkoły Gimnazjalnej numer 1... ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): kubas987, ewaya

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/25 11:11 #18827

  • kotek
  • kotek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 5
Moja córka chodziła do LATARNI.Kompletnie nic z tego nie wynika.Przerost formy nad treścią!
Jakiś wydumany projekt,który kompletnie nie wpływa na wyższy poziom edukacji.W moim odczuciu ktoś stworzył mit wokół tej klasy.Zdecydowanie nie polecam,bo po co się męczyc jeżeli nie widać roznicy?Jeżeli ktoś liczy na ,to że dziecko podłuczy się języka niemieckiego ,to chyba raczej na korepetycjach w Polsce.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewaya

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/25 17:28 #18829

  • ilmarab
  • ilmarab Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 4
Popieram poprzednika. Również moja córka uczęszczała do tej klasy.... I co? I nic. Zwykła klasa!!! To tylko krążący mit, ża sa tam najlepsi. Prawda jest taka, że dostają się wszyscy. To nie ta Latarnia, która była wiele lat temu, kiedy o przyjęciu do tej klasy decydował wynik na świadectwie i egzamin wstępny. W tym roku przyjęli wszystkich chętnych - 24 osoby.... Tylko dzieciakom się w głowach przewraca... myślą, ze jak są w Latarni to są lepsze.... guzik prawda! Klasa jak klasa. Najzwyklejsza w świecie.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewaya

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/26 15:34 #18837

  • Mystery
  • Mystery Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
:) Mam chyba najbardziej potwierdzone informacje na temat latarni, ponieważ sama jestem uczniem i członkiem tego projektu. Ta klasa na prawdę bardziej przykłada się do nauki niż inne, a średnie wyników zwykle też są sporo wyższe ( nie licząc znaczących osiągnięć uczniów z latarni). Kiedy ja składałam podanie ( miałam średnią chyba coś koło 5.1) to się dostałam bez większego problemu ale podobno przyjmowali wtedy od 4.8. Już od początku spotykaliśmy się z naszą partnerską klasą z Niemiec. Mamy z nimi naprawdę dobry kontakt, a dzięki temu że mamy sporo Niemieckiego w szkole możemy się z nimi porozumieć. Szczególnie miło wspominam wyjazd na 4 dni z Niemcami. Wtedy mieliśmy szansę aby się lepiej poznać, a nawet zaprzyjaźnić. Na początku też byłam sceptycznie nastawiona do tej klasy ( latarni ), ale teraz nie żałuję decyzji. W tej klasie są większe możliwości, a poza tym jest na prawdę świetnie. :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewaya

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/26 19:40 #18840

  • smyk
  • smyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1

kotek napisał: Moja córka chodziła do LATARNI.Kompletnie nic z tego nie wynika.Przerost formy nad treścią!
Jakiś wydumany projekt,który kompletnie nie wpływa na wyższy poziom edukacji.W moim odczuciu ktoś stworzył mit wokół tej klasy.Zdecydowanie nie polecam,bo po co się męczyc jeżeli nie widać roznicy?Jeżeli ktoś liczy na ,to że dziecko podłuczy się języka niemieckiego ,to chyba raczej na korepetycjach w Polsce.



ha ha ha ha .... "podłuczy". I taki ktoś wypowiada się o edukacji i jej poziomie. ha ha ha ha ....
Trzeba było się w szkole "łuczyć" ha ha ha ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/27 19:03 #18845

  • ewaya
  • ewaya Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dziękuję za informacje, niemniej zupełnie nie rozwiały naszych wątpliwości co do wyboru klasy dla dziecka, które też nie ma pojęcia. Być może wyszłam ze złego pkt. pytając o "Latarnię" i tym samym sugerując Gim. nr 2. Zapytam przekornie, a które Gimnazjum wg. Was i dlaczego byście wybrali dla Waszej pociechy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/27 20:18 #18846

  • smyk
  • smyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1

ewaya napisał: Dziękuję za informacje, niemniej zupełnie nie rozwiały naszych wątpliwości co do wyboru klasy dla dziecka, które też nie ma pojęcia. Być może wyszłam ze złego pkt. pytając o "Latarnię" i tym samym sugerując Gim. nr 2. Zapytam przekornie, a które Gimnazjum wg. Was i dlaczego byście wybrali dla Waszej pociechy?



Wyniki egzaminów gimnazjalnych mówią same za siebie i to właśnie one są obiektywnym wskaźnikiem oceny pracy szkoły. Takie gadanie, że czyjeś dziecko nie odniosło w którejś ze szkół sukcesu i że szkoła nic mu nie dała , wywołuje u mnie zapytanie, czy może ono nie ma takich talentów j, o których mówią ich rodzice. Jeśli w domu się "podłucza" , a opanowanie europejskiego języka nic nie daje, to kogo tu pytać o zdanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/03/27 22:26 #18847

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Problem w tym, że wyniki nie mówią o niczym.
Gdy ja chodziłem do szkoły, to program w całej Polsce był jednakowy, na poziomie szkoły podstawowej, zawodowej i średniej, nawet książki były w zasadzie jednakowe. Wtedy nie było żadnych testów na koniec podstawówki ale były egzaminy wstępne do szkół średnich, a nawet bywało że i do zawodówek. Każdy startował z podobnego pułapu a wyniki na egzaminie wstępnym z grubsza wykazywały wiedzę ucznia.
Dziś każda szkoła realizuje swój program, bywa że w danej szkole jeden rocznik leci różnymi programami, ciężko więc tak na prawdę tą wiedzę jednoznacznie ocenić. Ale największy problem, to to, że dziś nie uczy się dzieciaków samodzielnego myślenia a tylko rozwiązywania testów. Ostatnie roczniki w podstawówkach i gimnazjach są przygotowywane do rozwiązywania testów. Bo w rankingach liczy się dziś zdawalność testów a nie faktyczna wiedza i tym chwalą się dyrektorzy szkół.
A już prawdziwym kuriozum są obecnie różnego rodzaju korepetycje. Gdy ja chodziłem do szkoły ćwierć wieku temu to korepetycje były prowadzone dla uczniów odbiegających dosyć mocno z poziomem wiedzy. I prowadzili je normalnie w szkole, po godzinach lekcyjnych ci sami nauczyciele, którzy uczyli danego przedmiotu. Dla tych zdolniejszych uczniów były różnego rodzaju kółka zainteresowań, które poszerzały wiedzę szkolną i przygotowywały do różnego rodzaju konkursów.
Dziś wystarczy spojrzeć na ogłoszenia, nawet na tym portalu i wychodzi, że każdy uczeń potrzebuje korepetycji, żeby wiedzę posiąść, a każdy nauczyciel żeby dorobić pieniądze.

Więc droga 'ewayu', poślij dziecko do tego gimnazjum, do którego ma najbliżej albo do tego do którego pójdzie najwięcej dzieciaków z jego klasy czy szkoły, przynajmniej oszczędzisz mu traumy ze zmianą środowiska. No chyba, że właśnie na zmianie środowiska Ci najbardziej zależy. Poziom nauczania jest praktycznie wszędzie taki sam, w jednej szkole trafi się histeryczka historyczka a w drugiej nawiedzona polonistka. Każda szkoła ma jakieś tam osiągnięcia na różnego rodzaju zawodach i konkursach.
Cudów się nie ma i tak co spodziewać bo społeczeństwo nam z roku na rok coraz bardziej debileje i nie ma co się oglądać na Niemcy bo u nich mimo, że system kształcenia jest odmienny, to jego poziom spada na łeb podobnie jak w Polsce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/04/18 12:55 #18974

  • Vubato23
  • Vubato23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moge sie wypowedziec, bo sam jestem uczniem tej klasy. Uwazam, ze beznadziejne jest pisanie takich komentarzy jak wyzej. Jak ktos chce sie uczyc, to sie nauczy tego niemieckiego. Znajomosc jezykow obcych jest dzisiaj konieczna, a znajomosc tylko jednego - angielskiego, na nikim nie robi wrazenia, taka jest prawda. I przy wyborze szkoly sredniej uczeszczanie do klasy Latarnianej brzmi z calym szacunkiem lepiej, niz ukonczenie zwyklej klasy. Jesli chodzi o nauke, jestem zadowolony. Stawia sie nam wymagania, ale to jest dobre. Bardzo dobre. Trzeba sie uczyc i miec ambicje. Co do niemieckiego - są duze efekty i wymagania. Co do nauczycieli - swietni. Jedno, wymowne slowo. - Slowo ucznia. a nie ludzi, ktorzy swoja opinie budują na zaslyszanych plotkach. Bardzo sobie cenie nauczycieli w naszym gimnazjum. Latarnie bardzo polecam - projekty, wspolpraca, praktyka i wspole wycieczki. Jesli ktos sie stara, przyklada i robi cos, zeby cos osiagnac, a nie ma wszystko gdzies- to bedzie zadowolony, tak jak ja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2014/04/23 12:54 #18983

  • smyk
  • smyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latarnia w szkole numer 2 2017/05/17 20:55 #28741

  • matka55
  • matka55 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moja córka kończy 6 klasę w szkole numer 3 i chciała by chodzić do klasy polskoniemieckiej w szkole numer 2 wiem że do dnia 09-06 trzeba złożyć podanie ale zastanawiam się czy jest sens Znajoma ze szkoły numer 2 powiedziała mi że na zebraniu w szkole dyrektorka powiedziała rodzicom że uczniowie z klasy 6a zostaną zapisani do latarni a ci co nie będą chcieli to zostaną rozdzieleni do innych klas. Mówiła też że pierszeństwo w latarni mają dzieci z dwójki a dla innych szkół jest przewidziane mało miejsc. Powiedzcie mi czy to prawda z tym zebraniem bo ona też chce dać córkę do latarni i może boi się konkurencji i mnie ściemnia z tym brakiem miejsc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Latarnia w szkole numer 2 2017/05/18 04:33 #28742

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Z latarnią to jest tak jeżeli nie jest z dwójki to musi mieć dobre oceny i to nie jest pewne bo w klasie jest 20 parę miejsc więc szansa jakaś zawsze jest. A jeżeli cuska ma słabe oceny to nie wiem czy jest sens

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/05/18 08:38 #28744

  • J23
  • J23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
A ja odpowiem w nieco inny sposób. Na zebrania swojego dziecka w szkole podstawowej chodzę coraz rzadziej, bo przerażają mnie rodzice - poziom kultury, postawa roszczeniowa, brak zaangażowania społecznego, itp. Czego zatem spodziewać się po ich dzieciach?! Liczę na to, że w klasie latarnianej spotkam rodziców, którzy stanowią wyjątek od tej reguły i że wspólnie z nauczycielami będziemy wspierać nasze dzieci, wychowywać i pomagać przejść przez trudny okres dojrzewania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez J23.
  • Strona:
  • 1
  • 2