Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Karta parkingowa we Frankfurcie na polskie blachy 2017/05/16 10:31 #28730

  • andzia999
  • andzia999 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, czy ktoś może składał wniosek we Frankfurcie o kartę parkingową (dla mieszkańca, w strefie gdzie wszystkie parkingi w okolicy są płatne) dla samochodu zarejestrowanego w Polsce? Z tego co wiem to ma się rok czasu po zameldowaniu w Niemczech na przerejestrowanie samochodu więc teoretycznie powinni taką kartę wydać ale w praktyce to różnie bywa :unsure: Jeżeli ktoś to załatwiał to bardzo proszę o odzew, z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Karta parkingowa we Frankfurcie na polskie blachy 2017/05/17 07:12 #28735

  • ruras
  • ruras Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie,
Pytanie dotyczy ubiegania się o kartę parkingową po upływie roku od zameldowania w Niemczech. Według prawa jesteśmy wtedy zobowiązani do przemeldowania auta na niemieckie tablice rejestracyjne a urząd może nam odmówić wydania takiej karty. Można jednak tego uniknąć i jest na to jeden trick, który sam byłem zmuszony zrobić. Urząd nie zmusi nas do przerejestrowania, jeśli auto posiada dwóch właścicieli (lub właściciela i współwłaściciela), z których jeden ma stałe zamieszkanie poza granicami Niemiec (w moim przypadku w Polsce). Ja przekazałem część samochodu, a dokładnie 10% wartości samochodu, mojej mamie. Uczynimy to udając się do wydziału komunikacji i pokazując umowę darowizny. Załatwimy to od ręki w parę minut. Nie pamiętam jaki jest koszt ale jest niewielki. Umowy dostępne w niektórych urzędach lub internecie. (Należy pamiętać, że darowiznę również trzeba zgłosić w urzędzie skarbowym. Są tam regulacje ile darowizn można przekazać w konkretnych latach i jak wysoka może być ich suma aby nie płacić podatku od darowizny. Niestety nie pamiętam szczegółów więc proszę najpierw dopytać w urzędzie skarbowym. Bodajże maksymalnie dwie darowizny na 5 lat nie przekraczające kwoty 9 tysięcy złotych. Ale nie jestem pewien). Auta nie można przerejestrować wtedy na niemieckie tablice gdyż druga osoba, mieszkająca poza granicami Niemiec ma prawo do używania pojazdu. Takim sposobem dostaję karty parkingowe na każde auto mieszkając już kilkanaście lat w Niemczech. Można? Można  

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1