Słubice: 23 czerwca 2017   |   Imieniny: Wanda, Józef, Albin
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!

Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 04/25/2017 09:21 #28619

To skandal!!! jak można tak robić dlaczego NIEMIECKIE prawo na to pozwala?? ten pan podobno miał auspiracje polityczne.

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slubice-ma...o-do-niemiec/w5lwkz7

DZIEKUJE REDAKCJI FAKTU ZA NAGŁOŚNIENIE SPRAWY
panie Aneto - trzymamy kciuki oby Wercia jak najyszbciej wrociła do domu

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 04/25/2017 09:30 #28620

• dziunia31
  • Stały użytkownik
Dzieciaki cierpią najbardziej

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 04/25/2017 11:22 #28621

• Office
  • Forumowy mądrala
Warto też aby gazeta lubuska i posrtal slubice24 nagłośniły sprawę. SWOJĄ DROGĄ JEŚLI CZYTASZ TO OJCZULKU OD SIEDMIU BOLEŚCI. KIM TY JESTEŚ ŻE NARAŻASZ WŁASNE DZIECKO.Oddać niemcom dziecko? Ja prdle. to brzmi jak tragikomedia ,tyle tylko że wcale nie jest tu do śmiechu. Gdybym była na miejscu tej kobiety już by było po Tobie
Ostatnio zmieniany: 04/25/2017 11:36 przez Office.

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 04/25/2017 23:28 #28627

Moze cos rzeczowego bez emocji na ten temat:
Odebranie praw rodzicielskich matce lub ojcu uregulowane jest w Niemczech w kodeksie cywilnym w Art. 1666, 1666a. Tylko sąd może wydać odpowiednią decyzje. Sąd może wydać decyzję tymczasową aż do pełnego rozpatrzenia sprawy i podjęcia ostatecznej decyzji po przesłuchaniu dziecka i rodziców oraz po rozpatrzeniu wniesionych argumentów stron. Jeżeli sprawa dotyczy dzieci od 14 lat, wtedy decydującą rolę przy podjęciu takiej decyzji ma stanowisko i wola dziecka. Sąd w tym przypadku ma obowiązek sprawdzić, czy oświadczona wola dziecka jest zgodna z jego dobrem, czy dziecko jest świadome swojego wyboru, czy nie jest manipulowane i wystarczająco dojrzałe do zajęcia stanowiska w sprawie.
Nie jest więc tak, że Jugendamt ( urząd do spraw nieletnich ) na życzenie jednego z rodziców podejmie taką decyzje.
Dobro dziecka jest jednym z najbardziej cenionych dóbr w sądownictwie niemieckim i spełnione muszą byc rażące przesłanki, aby sąd podjął te ostateczną decyzje o odebraniu praw rodzicielskich matce lub ojcu. Tych kompetencji nie ma urząd Jugendamt. Ten urząd sprawia opieke nad sprawą, prowadzi dochodzenia, może przesłuchac strony i kierowac wnioski do sądu ze swoimi uwagami i stanowiskiem.
W tym kontekscie należy zauważyć komentarz córki na facebook z dzisiejszego dnia skierowany do matki: dziekuje, że mnie wykorzystujesz do swoich kłamstw....

Zanim więc rozpoczniemy nagonkę internetową na ojca bez szczegółowych informacji, może warto przyjąć do wiadomości, że oswiadczona wola 14 letniego dziecka ma decydujący wpływ na decyzję sądu i że może być to decyzja tymczasowa aż do pełnego rozpatrzenia sprawy.

Jeżeli 14 letnie dziecko nie chce być u jednego z rodziców po ich separacji, to nie możemy mówić o porwaniu. Jest to decyzja dziecka, które ma już swoje zdanie i osobowość wartą uwzględnienia.
Jeżeli 14 letnie dziecko oświadcza w sądzie, że nie chce przebywać u jednego z rodziców, to nie można też mówić o bezprawnej decyzji sądu zagranicznego a tym bardziej o bezprawnym zabieraniu Polakom dzieci przez służby zagraniczne. Nie żyjemy w trzecim świecie, lecz w EU, gdzie przy najmniej w europie zachodniej są najwyższe standarty sądownictwa na świecie.

Dziecko 14 letnie gdyby chciało, to na pewno znalazłoby drogę z Frankfurtu do Słubic, lub zadzwoniło do matki, zamiast zarzucać jej wykorzystywanie go do swoich kłamstw, czyż nie?

Patrząc na zdjęcia wstawione przez dziecko na facebook w ostatnich dniach i jego komentarz na stronie matki, nie odnoszę wrażenia, że jest to dziecko uprowadzone i więzione przeciwko swojej woli w Niemczech.

Post ten nie należy ocenić jako zajęcie stanowiska w tej przykrej dla stron sprawie, którą bedą musieli rozwiązać sami kierując się nie własnymi interesami a jedynie dobrem dziecka, lecz jako sugestię zaprzestania nagonki internetowej i wygłaszanie populistycznych haseł o porywających dzieci ojców i niemieckich sądach zabierających Polakom ich pociechy na życzenie jednych ze stron bez uwzględnienia woli dziecka.

Zawodowo w temacie. Pozdrawiam.

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 04/26/2017 12:09 #28628

• koniczek
  • Początkujący
Komentarz córki na profilu matki... I kto tu kłamie?

vercia.jpg

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 04/30/2017 00:58 #28656

• Matthias
  • Początkujący
Oświadczenie

W związku z publikacją gazety „FAKT” z dnia 25.04.2017 roku, na temat domniemanego porwania jednej z moich córek na teren miasta Frankfurtu nad Odra, pragnę poinformować opinię publiczna, że informacje podane w tym artykule są kłamliwe i szkalują moje dobre imię.

Powodem dlaczego opuściłem moją żonę były jej wielokrotne zdrady małżeńskie, które doprowadziły do całkowitego rozpadu naszego pożycia. Świadkiem tych wydarzeń były moje dzieci oraz sąsiedzi mieszkający we Frankfurcie. Zwłaszcza starsza córka nie umiała sobie poradzić z tym faktem, dlatego sama podjęła decyzje aby dalej mieszkać ze mną.

Nasza córka szukała pomocy w urzędzie do spraw nieletnich w Frankfurcie nad Odra. Urząd ten poprosił mnie i córkę na rozmowę. Aneta Czapp nie dopuściła do tej rozmowy, dlatego zabrała obie dziewczynki z niemieckich szkół na terenie miasta Frankfurtu nad Odrą, do których od lat chodzą i wywiozła je do Milicza (województwo dolnośląskie), gdzie obie córki w trakcie zwolnienia zdrowotnego, chodziły przez parę dni do szkoły.

Na moja interwencję (5.04.2017 r.) odbyło się spotkanie w sądzie rodzinnym we Frankfurcie nad Odrą, gdzie została wypracowana ugoda, zgodnie z którą starsza córka może ze mną zamieszkać do momentu rozstrzygnięcia sprawy rozwodowej w Polsce.
Aneta Czapp przywiozła z Milicza na ta rozprawę obie córki, które zostały wysłuchane w formie indywidualnej rozmowy z sędzią. Uznała jurysdykcje tego sądu.

Starsza córka 09.04.2017 została przeze mnie odebrana, zgodnie z sądownie zawartym porozumieniu stron, z miejsca zamieszkania żony również na terenie miasta Frankfurtu nad Odra i mieszka od tego momentu u mnie. Żona po tym fakcie wyjechała ze swoim nowym przyjacielem na Wyspy Kanaryjskie. Po powrocie z urlopu zażądała aby starsza córka ponownie pojechała do Milicza. Nie zgodziłem się z tym i wskazałem na zawartą ugodę w sadzie. Bałem się, że córki będą tam znów chodzić do szkoły i przerwą swoją wieloletnią edukację, którą zaczęły w Niemczech.

Poprzez to, że Aneta Czapp utrudniała realizacje sądownie zawartego kompromisu, urząd do spraw nieletnich we Frankfurcie nad Odra podjął decyzję ze względu na wolę i dobro dziecka o skierowanie sprawy do sadu rodzinnego w Frankfurcie nad Odra, gdzie po analizie wszystkich faktów zostały żonie odebrane prawa rodzicielskie do starszej córki.

25.04.2017 roku dowiedziałem się od kuzyna z Gdyni ze jestem oskarżany publicznie na łamach gazety FAKT o porwanie dziecka do Frankfurtu nad Odrą. Lawina hejtu i pomówień przemieniła się bardzo szybko w mało rzeczowa dyskusję na temat polsko niemieckich animozji, które coraz mniej miały do czynienia z rzeczywistością sytuacji mojej rodziny.

Moja starsza córka, która nadal uczęszcza do swojej starej szkoły w Frankfurcie nad Odrą, miała do czynienia z wieloma pytaniami na temat sytuacji rodzinnej. Powoli jednak, mimo dalszych publikacji prasowych, również w Märkische Oder Zeitung, dziecko wraca do normalności. Starsza córka jest zameldowana na terenie miasta Frankfurtu nad Odrą i mieszka ze mną.

Niestety, od powrotu mojej żony z Wysp Kanaryjskich nie mam kontaktu z młodsza córką. Z dość pewnych informacji dowiedziałem się, że dziecko znajduje się na terenie miasta Milicz okolo 300 km od Słubic, u Jozefa Buczkowskiego (dziadka) i uczęszcza tam do szkoły podstawowej numer 2. Młodsza córka również już od trzech lat uczęszczała do szkoły we Frankfurcie nad Odrą.

Po publikacji kłamliwych artykułów złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w formie publicznego pomówienia mnie przez Panią Aneta Czapp na komisariacie policji w Frankfurcie na Odrą. Będę również dążyć do sprostowania przez „FAKT” podanych oszczerstw. Nie mogę porwać dziecka, jeśli matce zostały odebrane prawa rodzicielskie!

Bardzo ubolewam nad faktem, że Pani Aneta Czapp w swojej niemocy argumentów, pomawiając mnie, chce prowadzić publicznie naszą sprawę rozwodową jak i w gruncie rzeczy okłamuje Polaków nie trzymając się faktów oraz prawdy. Zawsze chciałem chronić swoje córki i nie dopuścić, aby były konfrontowane z problemami rodziców, tym bardziej nie w świetle hejtu opinii publicznej.

Tym bardziej nie mogę zrozumieć faktu, iż Aneta Czapp nie zawachała się przed pomówieniem mojego ukochanego ojca o molestowanie seksualne mojej starszej córki.
Wypowiedz Pana Siegfrieda Czapp

Zaświadczam, pod groźbą karalności za składanie fałszywych zeznań, że wszystkie informacje w tym oświadczeniu są prawdziwe.

Matthias Czapp
Ostatnio zmieniany: 04/30/2017 01:51 przez Matthias.

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 05/14/2017 18:19 #28725

• Daro33
  • Początkujący
A już chciałem prowadzić córeczke do przedszkola pani anety. Trzymam kciuki Panie Macieju za Pana sprawę. pani aneta rychło zbankrutuje to pewne, a ten chłystek łasy na forsę też się ulotni.

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 05/14/2017 18:43 #28726

Daro33 widze ze jestes tu nowy. kultura wymaga co by Pani Aneto pisac z duzych liter. nie uczyli was pisac w polskiej szkole? Ten wpis dowodzi gdfzie jest prawda. Kochajacy inaczej tata i dziadek.

Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! 05/14/2017 19:13 #28727

• Daro33
  • Początkujący
Jakoś nie czuje się zobowiązany, zrobiłem to specjalnie. W ogóle nie mogę Pana zrozumieć, proponuje korepetycje. Jestt Pan Polakiem? To proszę pisać po polsku używając polskich liter. Miał Pan przyjemność poznać panią anetę? FAKT nadaje się jedynie do porannej toalety po dobrej kawie i papierosie
Ostatnio zmieniany: 05/14/2017 19:20 przez Daro33.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama