Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: stomatolog 2012/09/05 10:22 #13865

  • ilona2486
  • ilona2486 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 5
Ja rowniez polecam Eurodent i dr.Domańskiego.Robi wszystko dokładnie i profesjonalnie,bardzo dobre podejście do pacjenta,jest rewelacyjny a ceny wcale nie sa wzgórowane a człowiek przynajmniej jest pewnz że lipy nie robi jak wiekszosc stomatologów w Słubicach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stomatolog 2012/09/25 14:44 #14140

  • olka_gd
  • olka_gd Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
A ja chciałabym się dowiedzieć jakie to są niewygórowane ceny ;) bo dla każdego na pewno co innego.
Ile np. za pląbowanie trzeba zapłacić w tym Eurodencie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stomatolog 2012/09/25 16:11 #14143

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ja osobiście nie polecam Eurodentu.Pójdziesz z dziurą w zębie a na stołku tak cie zakręcą,że będziesz miał całą półkę do wymiany.Polecam bardzo serdecznie Doktora Potorskiego ,który przyjmuje prywatnie w starej przychodni na trzecim piętrze.Dr.Potorski nie zdziera tak jak inni,ma świetne podejście do pacjenta ,wie co robi i jest delikatny. Numer telefonu 0957580316

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stomatolog 2012/09/27 12:11 #14169

  • ilona2486
  • ilona2486 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 5
Widocznie w Eurodencie jest lekarz który dostrzega to czego inni NIBY stomatolodzy nie widza.Ja jestem zadowolona z ich usług i polecam każdemu.A jak ktoś woli isc do stomatologa tylko dlatego że zrobi plombę o 20 zł tańszą to prosze bardzo a że plomba po miesiacu wypadnie i bedzie ponies podwójne koszty to nikt nie mysli.Ja mam pewnosc że jak mi w Eurodencie zrobia to bedzie na lata bo lecze tal zeby ja i cała moja rodzina i znajomi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:stomatolog 2012/09/27 15:37 #14170

  • Stomatologia-Słubice
  • Stomatologia-Słubice Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 3
Czy 450,00 złotych za leczenie kanałowe to dużo? Dla pacjenta na pewno. Ale spójrzmy na to z innej strony. Będę pisał tylko o naszej klinice - "Stomatologii-Słubice" z ul. Piskiej, nie odnosząc się do innych gabinetów. Do dobrego leczenia kanałowego potrzebny jest następujący sprzęt:
Unit 75000,00 zł podstawowe narzędzie pracy lekarza. Są oczywiście tańsze, ale ...
Morita Denta Port Tri Auto ZX 10000,00 zł- jest to silnik endodontyczny z endometrem - Morita ma patent na najlepszy sposób pomiaru odległości od wierzchołka, służy także do mechanicznego opracowywania kanałów
Bee Fill 2in1 - 7000,00 zł urządzenie do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką - najszczelniejszy i najlepszy sposób
Mikroskop - 20000,00 zł -nie do każdego potrzebny ale jednak często wykorzystywany.
RTG z Radiowizjografią Kodak 6000 - koszt 28000,00 zł
Sterylizator - 15000 zł
Drobny sprzęt i narzędzia: 1000,00 zł
Asystor + Meble - 6000,00 zł (na mały gabinet)
Przystosowanie pomieszczenia - 10000,00 zł (i tak mało)
The Wand - znieczulenie komputerowe - 6000,00
Razem inwestycje: 178 tys. zł. - tyle kosztuje jednostanowiskowy gabinet porządnie wyposażony i przygotowany do leczenia kanałowego na najwyższym poziomie.
Koszty przy jednej kanałówce w trzonowcu to 3 naboje do bee filla, każdy po 20 zł, końcówka do Wanda 15 zł, materiały i narzędzia drobne ok 25 zł, czyli razem 100,00 zł. Czyli po kosztach materiałowych zostaje 350,00 zł
Jedna kanałówka w trzonowcu łącznie zajmuje ok 3,5 h ( w trzech wizytach) więc lekarz może zrobić dwie dziennie (i tak wg. przepisów może pracować tylko 6h dziennie). czyli miesięcznie 2x350x22(dni pracujące)=15400,00. Koszty miesięczne to: asystentka (wraz zusami i urlopem) to 2800,00. Sprzątaczka na pół etatu to 1500,00. (Czyli na czysto dostaje 700,00), prąd 300 zł (Tak tyle maszyny ciągną - ja mam oszczędne i płacę 1,5-2 tys na 2 m-ce) przykładowy czynsz za wynajem to 2000,00 zł Koszty biurowe+księgowe+czyszczące+dezynfekcyjne to ok 400,00 zł za mały gabinet. Czyli razem koszty miesięczne: 7000,00 Czyli zysk miesięczny to 8400,00. Rocznie lekarz bierze urlop - za który mu nikt nie płaci (26 dni roboczych czyli 5 tygodni, 2 tygodnie choruje, robi 3 3 dniowe kursy, czyli nie ma go 9 tygodni czyli 2 miesiące, więc jego roczny zysk to 84000 złotych. Kursy kosztują minimalnie (słabe kursy) wraz z dojazdami i hotelem 3000,00 zł. Koszty sanepidowe tj badania wraz z bad. rtg to 2000,00. Czyli zarabia rocznie na czysto 79000,00 zł. Ponieważ sprzęt ma amortyzację 5 letnią to koszty roczne sprzętu wynoszą 35600,00 zł. Czyli Lekarz który leczy tylko kanałowo zarabia wg przepisów rocznie 43400,00 czyli zupełnie na czysto po tax ok 3 tys. na rękę miesięcznie. Taka jest opłacalność dobrego leczenia kanałowego. Czy duża? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Jeżeli cena jest niższa to coś za coś.
Z pozdrowieniami,
Bohdan Starzyński
Stomatologia-Slubice
ul. Piska 13
69-100 Słubice
tel. +48 95 718 3000
www.stomatologia-slubice.pl
Pozdrawiam,

Stomatologia-Słubice
Bohdan...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stomatolog 2012/09/28 09:19 #14184

  • eM
  • eM Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja polecam Stomadent, konkretnie p. Jabłońską. Jest solidna, rzetelna i jako jedyna potrafiła sobie z moimi zębami poradzić... Ja uważam że jeżeli nawet jest tam ciut drożej niż gdzie indziej (wiedzy takiej nie mam bo od wielu lat juz nie interesują mnie inni lekarze) to warto te pieniądze zainwestować we własne zdrowie... Dzieci też prowadzam do Stomadentu i dzieki podejsciu wszytskich tam pracujących ludzi żadne z moich pociech dentysty sie nie boi i wchodzą na fotel z usmiechem na ustach.

Co do wyliczeń STomatologii-Słubice. - Uważam że w wszystcy dentyści w Słubicach mają wygórowane ceny! Taka sama opieka medyczna w Kostrzynie nad Odra czy nawet w Szczecinie jest duuużo tańsza. Więc prosze nam tu oczu nie mydlić swoimi kosztami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: stomatolog 2012/09/28 14:36 #14185

  • Stomatologia-Słubice
  • Stomatologia-Słubice Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 3
NIKT W KOSTRZYNIE NIE DYSPONUJE BEE FILLEM MORITĄ MIKROSKOPEM I WANDEM, WIĘC NIE JEST TO TA SAMA USŁUGA. Z tego co wiem, jako jedyni m.in. wypełniamy kanały ciepłą gutaperką czy opracowujemy mechanicznie kanały. Mówię tylko, o tym co robi się u nas i nie chciałbym wchodzić gdzie kto i jak to robi. Napisałem wszystko o procedurze jak ona u nas wygląda, co robimy, za pomocą jakiego sprzętu. Wszystko jest do sprawdzenia. Zapraszam Panią serdecznie, pokażę urządzenia wyjaśnię do czego służą. Ceny Może Pani sama sprawdzić w internecie. (np. leczenie endo bez koferdamu w USA jest uznawane jako błąd w sztuce medycznej, w Polsce koferdam zakłada tylko 2% stomatologów, staramy się wszystko robić najlepiej jak umiemy, tak żeby pacjent miał zęba po leczeniu jak najdłużej i praktycznie nic w tej chwili nie da się zrobić bez drogiego sprzętu. Ścianę można pomalować wałkiem, pędzlem, natryskowo, proszkowo. Jedno jest tanie, a do drugiego trzeba mieć drogi sprzęt)

Zapraszam serdecznie,
Bohdan Starzyński
Stomatologia-Slubice
ul. Piska 13
69-100 Słubice
tel. +48 95 718 3000
www.stomatologia-slubice.pl
Pozdrawiam,

Stomatologia-Słubice
Bohdan...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stomatologia-Słubice.

Odp: Stomatolog / dentysta w Słubicach 2013/01/25 14:34 #15381

  • ankaaaa
  • ankaaaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie polecam doktora Czesława Anusewicza- nie idzcie do niego pod zadnym pozorem...! Bylam u niego na leczeniu dwoch zebow. Na poczatku bylam zadowolona- nawet niewysokie ceny, do sprawy podchodzil NIBY fachowo. Niestety, w przypadkach obu zebow skonczylo sie leczeniem kanalowym u innych dentystow... Przy pierwszy zebie uznal, ze mozna go uratowac, powiedzial, ze wlozy mi w niego lekarstwo, poczekamy pare tygodni i jesli nie bedzie bolal to po prostu go zaplombuje. Nic mnie nie bolalo przez 6 tygodni(taki okres wyznaczyl pan Anusewicz) wiec w przeswiadczeniu, ze wszystko jestt ok i bede miala zakladana plombe, poszlam do swojej dentystyki w swoim rodzinnym miescie i okazalo sie, ze mam pusty kanal, zero miazgi i konieczne jest wypelnianie kanalu i odbudowa zeba. W przypadku drugiego zeba pan Czeslaw uznal, ze to malutki, bezproblemowy ubytek wiec skonczylo sie tylko plomba. Niestety, miesiac pozniej tego tez zeba z bolu nie moglam nawet dotknac i dostalam zapalenia wezlow chlonnych(na skutek zapalenia miazgi). Okazalo sie, ze tez nadaje sie juz tylko i wylacznie do leczenia kanalowego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Stomatolog / dentysta w Słubicach 2013/05/30 13:38 #16469

  • mle6669
  • mle6669 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
hej :) Ja moge polecic dobrego specjaliste. Nie z slyszenia ale z doswiadczenia wlasnie. Ja i moja mama z wnuczkiem jezdzimy do niego do Szczecina. Wielu dobrych fachowcow. Specjalizuja sie w stomatologii dzieciecej wiec zabieramy malego ze soba. Bardzo lubi tam jezdzic. Ja robilam implant, leczenie kanalowe no i kontrole stale co pol roku. Polecam goroca. Na stronce maja cennik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: dentysta 2013/06/27 20:50 #16764

  • misiek84
  • misiek84 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Polecam Pana doktora Bartka Jurenko z Impladent Clinic- nowy gabinet obok Rossmana. Facet przyjemny, wszystko mi wyjaśnił odnośnie moich zębów bardzo fachowo. Asystentki też bardzo miłe, częstują kawą i innymi napojami w poczekalni :) Zapłaciłem 50zł za profesjonalny przegląd moich zębów. Pan doktor poświęcił mi 30 min, podczas których obejrzał moje zęby i zaproponował plan leczenia, a także zrobił kosztorys. Był bardzo uprzejmy i widać było, że zna się na tym co robi, a nie tylko bierze za to kasę. Jestem zadowolony więc i innym polecam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.