Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Szpik i krew 2017/01/25 22:23 #27870

  • mkwitowski
  • mkwitowski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam szukam miejsca gdzie bym mógł zostać dawcą szpiku wiem ze co jakiś czas w słubickich szkołach jest zorganizowana zbiórka krwi ale o szpiku nic mi nie wiadomo a gorzów i zielona góra to dla mnie za daleko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szpik i krew 2017/01/26 08:57 #27872

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Szpiku nie oddaje się tak jak krwi. Aby zostać dawcą szpiku należy zarejestrować się na stronie DKMS i wyślą panu szpatułkę do rejestracji i po znalezieniu zgodnego biorcy odezwą się do pana.Proszę jednak poczytać jak odbywa się w razie czego pobieranie szpiku , niech to będzie na prawde przemyślana decyzja. żeby nie wycofać się wtedy gdy znajdzie się genetyczny i potrzebujący biżniak. Natomiast jeśli chodzi o zbiórke krwi to w słubicach nie ma punktu . Kolejna zbiórka o ile się orientuje ma być bodajże 2 lutego w szkole nr 2. Tyle moge pomóc. i polecam zostać dawcą. Nigdy nie wiadomo kiedy sami będziemy potrzebować. Oby nie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szpik i krew 2017/01/26 09:14 #27874

  • KrzemKa
  • KrzemKa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja się rejestrowałam przez DKMS. Na ich stronie wypełniłam wolę zostania dawcą. Po okolo 2 tyg otrzymałam pocztą przesyłkę, były w niej 2 szpatułki do pobrania wymazu z gardła oraz oświadczenie do wypełnienia. Odesłałam. teraz czekam na kartę dawcy (odsyłają po 3 tyg od rejestracji) no i na ewentualnego bliźniaka genetycznego, który, mam nadzieję, że mimo wszystko nigdy pomocy nie będzie potrzebował (bo będzie zdrów). Ale w razie czego, jestem gotowa do pomocy.
Pozdrawiam i zachęcam bo cel jest naprawdę najwyższy z możliwych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szpik i krew 2017/01/26 10:00 #27875

  • monka8324
  • monka8324 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szpik i krew 2017/01/26 14:09 #27877

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Dokładnie tak jak mówisz. Ja również jestem zarejestrowana w DKMS i od wielu lat jestem honorowym dawcą krwi. Warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1