Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Alergia kurz i roztocza 2015/02/03 07:46 #21591

  • SMJ
  • SMJ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

mój syn jest uczulony m.in. na kurz i roztocza. Właśnie zepsuł nam sie w domu odkurzacz i poszukuję czegoś nowego. Naczytałem sie w sieci o odkurzaczach marki Thomas oraz Rainbow. Czy ktoś posiada tego typu sprzęt lub używał go i może potwierdzic ich skutecznośc oraz napisac o ewentualnych zaletach lub wadach. Ewentualnie może jakiś innych sprzęt sprzyjający alergikom. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/03 08:19 #21593

  • Juleek
  • Juleek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Osobiście nie miałam docznienia z odkurzaczem dla alergików ale wydaje mi się, że odkurzacz wodny byłby dobrym rozwiązaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/03 12:22 #21599

  • Wiesław
  • Wiesław Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 7
Używałem Rainbowa wiele lat. Spory wydatek, ale polecam. Plusy: żaden kurz, pył do Ciebie nie wraca. Nic się nie psuło. Używałem też do odkurzania powietrza. Nastawiasz sam sprzęt bez rury i pochłania to co w lata, można dodać kropelek zapachowych albo Olbasa :) Minusy: ciężki i duży sprzet, może denerwować przy rozkładaniu, ale to kwestia wygody. Zdrowie ważniejsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/03 14:01 #21607

  • cwf5
  • cwf5 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 2
Odczulasz go?? Pozbyłeś/-aś się wszelkich mebli tapicerowanych, dywanów, zasłon, itp? Bo jeśli nie, to niestety jest to walka wiatrakami:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/03 16:48 #21608

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
olej z czarnuszki łagodzi alergie Czarnuszka to jeden z najbardziej uznanych sposobów na osłabienie reakcji alergicznej, zwłaszcza u dzieci (ponieważ badania wykazały, że dzieci szybciej na nią reagują). W szeregu badań podawano czarnuszkę zarówno dorosłym pacjentom jak i dzieciom (doustnie) i okazało się, że symptomy alergiczne u wielu z nich zostały złagodzone.Podczas jednych z takich badań przebadano grupę 29 pacjentów z astmą, którym przez 45 dni podawano czarnuszkę. Pod koniec tego okresu okazało się, że można było zmniejszyć dawkę środków tradycyjnych (inhalatorów, kortykosteroidów), ponieważ poprawiła się wydolność płuc oraz objawy astmy (np. świszczący oddech) zostały złagodzone. W innym podawano czarnuszkę z alergią na pyłki dzieciom i odnotowano, że po trzech tygodniach spożywania o 80% badanych złagodziły się objawy choroby
klaudynahebda.pl/czarnuszka-siewna/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/04 17:07 #21625

  • SMJ
  • SMJ Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0

cwf5 napisał: Odczulasz go?? Pozbyłeś/-aś się wszelkich mebli tapicerowanych, dywanów, zasłon, itp? Bo jeśli nie, to niestety jest to walka wiatrakami:(


Oczywiście, że odczulamy. Nie mamy dywanów, itp. Odkurzacz zakupiony, podobno z super filtrami.

Dzięki wszystkim za porady i cenne (mam nadzieję) uwagi. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/04 23:25 #21628

  • mm
  • mm Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
Merkaba, nie myslalam,ze ktos jeszcze moze czytac oprocz mnie takie rzeczy.. Moja wiedze "wymusila" choroba corki. Zazwyczaj musze sie duzo natlumaczyc komus,co Jej podawalam lub podaje. Olej z czarnuszki jest bezpieczny,nawet dla "mocnego" alergika,mam go w domu,ma specyficzny,mocny smak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2015/02/10 10:37 #21683

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
jjest coraz wiencej takich osób do lekaza cieszko sie dostac
a prywatnie to na dzien dobry sto zl a co ziołami sie zajmuja jest durzo w słubicach sa 2 sklepy z zdrowa zywnosci i ziołami

klaudynahebda.pl/
Stefania Korżawska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Alergia kurz i roztocza 2019/03/15 22:19 #34369

  • Liana
  • Liana Avatar
  • Gość
  • Gość
Nigdy nie miałam alergii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1