Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bieg bez granic 2018/05/25 08:46 #32929

  • Lenart
  • Lenart Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chciałem się zapisać na "Bieg bez granic" ale strona zapisów jest po niemiecku! www.davengo.com/event/overview/5a688a289932803d9fe7220a Czy polscy współorganizatorzy nie mogą interweniować w tej sprawie! To nie chodzi o wypełnienie formularza. Chodzi o fakt! O poszanowanie praw! W zeszłym roku gdy Polacy organizowali bieg. Strona była też w języku niemieckim! Ze strony organizatora dostałem informację, że mogą mi pomóc w rejestracji, i dostałem informację, że w Niemczech są przestrzegane przepisy o danych osobowych, co oznacza, że u nas są nie przestrzegane. W Polsce dane osobowe są też przestrzegane. Podpisując się, że zapoznałem się z regulaminem powinienem go przeczytać i zrozumieć. Polska i Niemcy należą do UE i mamy te same prawa. Jest język niemiecki i angielski to i język Polski jest równoprawny. Ja znam język niemiecki na tyle żeby się zarejestrować ale chodzi o zasady. Dlaczego w zeszłym roku gdy organizatorem biegu była strona polska i można było te wszystkie dane podawać. Druga sprawa wpisowe było podane w EURO i złotówkach. Konta bankowe były dwa. Polacy w obecnej sytuacji ponoszą dodatkowe koszty przesyłania pieniędzy na konta zagraniczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lenart. Powód: dodałem adres strony po zalogowaniu się na moje konto

Odp: Bieg bez granic 2018/05/25 11:41 #32936

  • janek20
  • janek20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Należy dodać, że opcje płatności za uczestnictwo w biegu są bardzo ograniczone dla osób niemieszkających w Niemczech.
- płatności SEPA kartą debetową nie działają z polskich banków
- nie można przelać pieniędzy bezpośrednio na konto
Jedyna opcja to płatność kartą kredytową przez podanie jej danych. Nie każdy kartę kredytową posiada.

Dodatkowe koszta za przewalutowanie/transakcję są oczywiste, nie rozumiem tylko po co kwoty są w regulaminie podane w euro i w złotówkach, skoro można tylko zapłacić w euro? Moim zdaniem jeżeli to jest bieg, który organizują obie strony to powinna być opcja płatności w PLN do strony polskiej tj. SOSIRu.

Jestem ciekawy co myślicie o samym 'wpisowym', czy dofinansowanie z góry takiego wydarzenia społecznego nie byłoby dobrym rozwiązaniem, tak żeby ludzie nie musieli płacić po 65-100 zł za uczestnictwo w biegu? Czy nie można by opłacić tego z puli, którą oba kraje organizatorzy przeznaczają na sport i rekreację w regionie? A może nie warto przeznaczać na to pieniędzy, bo nie jest to sport wyczynowy i pewnie wielu mieszkańcom jest to zupełnie obojętne bądź wręcz przeszkadza im to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Bieg bez granic 2018/06/08 16:29 #33053

  • janek20
  • janek20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0

sergiusz32 napisał: Z tego co wiem to zapisanie się na taki bieg bez granic jest bardzo fajną opcją.

Nikt nie ma nic przeciwko samemu biegowi, który jest świetnym wydarzeniem, a raczej chodzi o sprawy organizacyjne wokół niego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Bieg bez granic 2018/06/16 12:30 #33098

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
O problemie daliśmy znać organizatorom biegu. Mamy już od nich odpowiedź. Poniżej treść.

---

KOMUNIKAT DLA POLSKICH UCZESTNIKÓW BIEGU!!

W przypadku napotkanych trudności związanych z rejestracją do biegu (brak obsługi systemu SEPA) bardzo prosimy o dokonywanie wpłat w wysokości 18 € (możliwość wpłaty do 12.07.2018 włącznie do godz. 13.00) na następujący numer konta bankowego:

IBAN: DE47 1705 5050 3100 8811 91
BIC (SWIFT): WELADED1LOS

Podczas tej rejestracji prosimy o wpisanie w tytule przelewu następujących danych: 3. Bieg bez Granic-Rejestracja, imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania - ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość, ewentualnie klub sportowy). Wymagane dane osobowe są niezbędne i będą służyły tylko w celu rejestracji do biegu.

W razie problemów przy rejestracji jesteśmy dostępni pod numerem telefonu: +49 335 606 88 889 (rozmawiamy po polsku).

Za utrudnienia bardzo przepraszamy i zachęcamy do udziału w naszym biegu .
Za tę wiadomość podziękował(a): Lenart

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Bieg bez granic 2018/06/26 12:21 #33156

  • janek20
  • janek20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zródło: www.slubice24.pl/wiadomosci/sport/10691-bieg-bez-granic-2017

Niestety, podobnie jak w latach poprzednich, pojawiły się pewne wątpliwości związane z rzeczywistym dystansem oraz mało prezycyjnym określeniem kilometrów.


Czy podejrzewa się że rzeczywisty dystans trasy jest mniejszy czy większy niż ten zakładany?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Bieg bez granic 2018/06/26 16:34 #33157

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Rozmawialiśmy z osobą odpowiedzialną za wyznaczenie trasy. Mierzenie odbyło się nie za pomocą sygnału GPS czy map internetowych, lecz specjalnego sprzętu do mierzenia drogowych odległości (obrotowe koło z automatyczną miarą), takiego samego typu jak używa się przy atestowaniu tras.

Należy tez pamiętać, że zegarek z GPS bardzo rzadko pokazuje prawdziwą odległość, zawsze będą choćby delikatne przekłamania. Producenci z reguły dopuszczają tolerancję około +/-10 metrów na 1 km, co np. na dystansie 10 km może dać już sporą różnicę.

Czy podejrzewa się że rzeczywisty dystans trasy jest mniejszy czy większy niż ten zakładany?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: Bieg bez granic 2018/06/30 10:50 #33188

  • Patriota
  • Patriota Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku gdzie mam wpisać :
IBAN: DE47 1705 5050 3100 8811 91 a gdzie BIC (SWIFT): WELADED1LOS ???
próbuje zrobić przelew internetowy, i rozumiem że iban mam wpisać tam gdzie numer rachunku ?? to w takim razie gdzie mam wpisać ten SWIFT ??
i jeszcze jedno pytanie dodatkowe, zapisałem się na bieg ale nie ma mnie na liście ? pojawię się tam dopiero po opłaceniu ? :angry: :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Bieg bez granic 2018/07/02 12:07 #33199

  • janek20
  • janek20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kontaktowałem się z bankiem BZWBK i w przypadku posiadania tam konta najkorzystniejszą płatnością w EUR jest SEPA - 8 zł. Niestety tak jak wspominałem organizator nie akceptuje płatności SEPA z polskich banków
W przypadku przelewu w EUR do Niemiec (lub podania danych karty kredytowej) trzeba zapłacić minimum 20 zł (przewalutowanie i prowizje). Razem wychodzi około 100 zł za uczestnictwo w biegu (nie wliczając okolicznościowej koszulki w kwocie 20 EUR, z którą wychodzi nam ~190 zł).

Patriota napisał: Witam
czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku gdzie mam wpisać :
IBAN: DE47 1705 5050 3100 8811 91 a gdzie BIC (SWIFT): WELADED1LOS ???
próbuje zrobić przelew internetowy, i rozumiem że iban mam wpisać tam gdzie numer rachunku ?? to w takim razie gdzie mam wpisać ten SWIFT ??
i jeszcze jedno pytanie dodatkowe, zapisałem się na bieg ale nie ma mnie na liście ? pojawię się tam dopiero po opłaceniu ? :angry: :angry:

Tutaj kontakt:

Redakcja Słubice24.pl napisał: W razie problemów przy rejestracji jesteśmy dostępni pod numerem telefonu: +49 335 606 88 889 (rozmawiamy po polsku).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janek20.

Odp: Bieg bez granic 2018/07/05 15:51 #33212

  • janek20
  • janek20 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0

Patriota napisał: Witam
czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku gdzie mam wpisać :
IBAN: DE47 1705 5050 3100 8811 91 a gdzie BIC (SWIFT): WELADED1LOS ???
próbuje zrobić przelew internetowy, i rozumiem że iban mam wpisać tam gdzie numer rachunku ?? to w takim razie gdzie mam wpisać ten SWIFT ??
i jeszcze jedno pytanie dodatkowe, zapisałem się na bieg ale nie ma mnie na liście ? pojawię się tam dopiero po opłaceniu ? :angry: :angry:

Tak, IBAN to nr rachunku poprzedzony kodem kraju (tutaj DE). W BZWBK ustawiasz kraj rachunku na Niemcy i wklejasz nr, nie trzeba dopisywać żadnych kodów. Jeśli u Ciebie w banku nie ma wyboru kraju to po prostu dopisz DE na początku.
Kodu SWIFT się nie wpisuje tylko pojawi się po tym jak już wypełnisz dane do przelania - wtedy wyświetla Ci się kod SWIFT banku do którego robisz przelew, powinien się on zgadzać z tym podanym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1