Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wędrówki z wykrywaczem metalu. 2014/03/18 09:42 #18785

  • kuse10
  • kuse10 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Ostatnio znalazłem sobie nowe hobby i chodzę sobie za wał do pobliskiego lasku i pola z wykrywaczem metalu w poszukiwaniu monet i innych staroci.
Dlatego mam zapytanie czy w Słubicach też tak ktoś śmiga? Fajnie byłoby wspólnie wybrać się na takie "łowy" :)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wędrówki z wykrywaczem metalu. 2014/03/19 19:52 #18794

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie chwal sie tak glosno bo to takie troche na pol legalne. . .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wędrówki z wykrywaczem metalu. 2014/03/21 09:02 #18806

  • kuse10
  • kuse10 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Legalne, legalne :) wystarczy poczytać inne fora.
Owszem jak znajdziesz jakieś militaria to trzeba zgłosić odpowiednim służbom natomiast bardzo, bardzo stare zabytki do najbliższego muzeum. Ja akurat się nastawiłem na same monety więc w tym przypadku mogę spać spokojnie.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wędrówki z wykrywaczem metalu. 2014/06/02 17:43 #19250

  • krzysztofk
  • krzysztofk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wykrywacz metalu z legalnego punktu widzenia

Stosowanie wykrywaczów metali od dawna łączyło się z różnymi problemami. Wiąże się to z tym, że rzadko użytkownicy wykrywaczy metali są poinformowani jak oraz gdzie wolno im użytkować tego urządzenia. Zalecamy więc przed nabyciem wykrywacza zgłębić obowiązujące ustawy dotyczące zasad jego użytkowania.

Wbrew sporadycznym opiniom, używanie wykrywaczy metali w Polsce nie jest zakazane – a zatem jest to zabawa kompletnie dopuszczalna przez prawo. Sprawa zaczyna się komplikować, jeśli chodzi o zamysł danych eksploracji. Według ustawy z dnia 23 IV 2003 r. o ochronie miejsc zabytkowych i opiece miejsc zabytkowych, każde poszukiwanie porzuconych bądź też utajnionych miejsc zabytkowych przy pomocy urządzeń w tym celu przeznaczonych jest zabronione prawnie. Oznacza to tyle, iż z własnej inicjatywy organizowanie eksploracji z użyciem wykrywaczy metalu, bądź sprzętu podwodnego, jest w naszym kraju nielegalne. Przed rozpoczęciem poszukiwań na terenie wpisanym do krajowego katalogu miejsc zabytkowych, należy wpierw dostać pozwolenie prawidłowego dla danego województwa konserwatora terenów zabytkowych. Teoretycznie poszukiwanie skarbów, za pomocą wykrywaczy czy innego ekwipunku, poza tego typu terenami jest legalne (jeżeli jednak znajdziemy skarb o wartości historycznej bądź artystycznej, jesteśmy zmuszeni oddać to stosownemu organowi).
..............................pisz......................może się spotkamy...............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1