Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo…
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo…

Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 12/21/2018 18:02 #34154

• Pirlo
  • Wszystko wiedzący
Chyba tylko takim określeniem można opisać inwestycje, którą przez lata próbował forsować burmistrz Ciszewicz. Teraz okazuje się, że ten maniakalny pomysł sprawia nie lada problem nowym władzom, które przecież też są przynajmniej częściowo współodpowiedzialne za obecny stan rzeczy (przypomnijmy, że w obecnej Radzie zasiada aż 11-stu radnych, którzy pełnili tę funkcję w poprzedniej kadencji).

Sprawa zatem wygląda następująco- gmina ogłasza przetarg za przetargiem, ale za KAŻDYM razem zgłaszający się do niego wykonawca żąda przynajmniej 10 MILIONÓW złotych za zrealizowanie inwestycji. Miasto natomiast zabezpieczyło na ten cel około pięciu „baniek” i mówiąc wprost nie ma już po prostu pieniędzy, bo więcej „kasy” na tę fanaberię nikt już chyba nie odważy się też wyłożyć.

Tymczasem na całą tę „imprezę” z coraz większym niepokojem patrzą Niemcy. Dlaczego ? Nawet nie dlatego, że kochają jakiegoś tam dupnego Kleista tylko dlatego, że czekają na pieniądze. Tak jest- chodzi o „kesz”, bo nasi sąsiedzi oczekują, że UE zwróci im za budowę domu Bolfrasa. A nie zwróci jeśli słubiczanie (często gęsto wbrew swojej woli) nie wybudują Kleistowi wieżyczki. Taką właśnie „super” umowę podpisały obydwa miasta, którą w dodatku prawie wszyscy dookoła swego czasu zachwalali.

Za całą tę sytuację odpowiedzialne są byłe/obecne władze, które nie słuchały mieszkańców i wbrew ich woli, a także zdrowemu rozsądkowi brnęły w tę głupią i niepotrzebną inwestycję. Bredni o rzekomym rozwoju lokalnej „turystyki” też nie będę tym razem nawet szerzej komentować.

Istotne jest to co jest teraz, a teraz burmistrz Olejniczak ma nie lada zgryz i to do tego stopnia, że coraz częściej mówi się o kolejnej już zmianie projektu. Tyle tylko, że zmiana tego projektu pociągnie za sobą dodatkowe koszty i oczywiście zapoczątkuje kolejną już procedurę administracyjną. A przypomnijmy, że wieża miała już poprzednio dwa projekty (za drugi zapłaciliśmy przeszło 120 TYSIĘCY ZŁOTYCH), a i tego trzeciego raczej nikt nikomu za „friko” nie wykona.

Sytuacja zatem patowa, a przecież można było tego wszystkiego uniknąć gdyby tylko Państwo z Akademickiej słuchali nieco bardziej swoich mieszkańców i wyborców…

Odp: Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 12/22/2018 06:26 #34156

• ja28rek
  • Jest tu od zawsze
Czepiłeś się tej wieży jak typowy rasista. Chcą to niech sobie budują. W mieście mamy większe problemy których trzeba by było się czepić. Jest to np. brak działań na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza w Słubicach bo czasem w niektórych częściach miasta nie da się okna otworzyć. Brak dopłat do wymiany pieców na gazowe. Brak inwestycji w czystą energię elektryczną, która się jak by nie patrzyć zwraca średnio w przeciągu 10 lat dla zwykłego Kowalskiego. Nasza rzeka która z roku na rok jest coraz bardziej zamulona, bo jak Niemcy uregulowali ją kilkadziesiąt lat temu to do tej pory tylko się mówi że trzeba coś zrobić. Główki się rozsypują a o braku ryb w rzece to nie wspomnę.
Ostatnio zmieniany: 12/22/2018 06:27 przez ja28rek.

Odp: Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 12/23/2018 02:04 #34159

• Piwosz
  • Stały użytkownik
ja28rek napisał:
Czepiłeś się tej wieży jak typowy rasista. Chcą to niech sobie budują. W mieście mamy większe problemy których trzeba by było się czepić. Jest to np. brak działań na rzecz ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza w Słubicach bo czasem w niektórych częściach miasta nie da się okna otworzyć. Brak dopłat do wymiany pieców na gazowe. Brak inwestycji w czystą energię elektryczną, która się jak by nie patrzyć zwraca średnio w przeciągu 10 lat dla zwykłego Kowalskiego. Nasza rzeka która z roku na rok jest coraz bardziej zamulona, bo jak Niemcy uregulowali ją kilkadziesiąt lat temu to do tej pory tylko się mówi że trzeba coś zrobić. Główki się rozsypują a o braku ryb w rzece to nie wspomnę.

No właśnie jak chcą to niech sobie budują, ale za swoje. Pieniądze zamiast na tą bezsensowną inwestycję powinny iść na dopłaty do pieców gazowych (chociaż przy podwyżkach cen gazu niezbyt to dla ludzi opłacalne) oraz właśnie na ochronę środowiska, a przecież wieża ma stanąć Parku SOSiR, a trzeba tam zrobić miejsca na dojazd, parking itd., więc kolejny teren zielony będzie zmniejszony. Główki się rozsypują, ale to nie problem miasta Słubice akurat, a Państwowego Gospodarstwa Wodnego (dawny Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej) w którego skład wchodzi m.in. nasz nadzór wodny.

Odp: Wieża Kleista, czyli kukułcze jajo… 01/12/2019 12:58 #34219

• yon
  • Jest tu od zawsze
Najwyzszy czas na to, zeby zaczac dzialac w swoim wlasnym interesie a nie dziwnych skokach na unijne dotacje. Mam nadzieje, ze pan Olejniczak okaze sie burmistrzem wszystkich Slubiczan i podejmie takie decyzje , ktore sa zgodne ze zdaniem wiekszosci nas . Ja na temat tej niedorzecznej wiezy mam zdecydowanie negatywne zdanie , ale czekam na decyzje naszych decydentow i traktuje to jako test na wlasciwosc mojej wyborczej decyzji.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama