Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/08/22 12:07 #33621

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
10. Jak pod Pana rządami funkcjonowałby urząd? Co w nim trzeba zmienić? Kto byłby pana zastępcą?


TOMAS PISAREK

Urząd to przede wszystkim pracujące w nim osoby. To ludzie doświadczeni i merytorycznie przygotowani do realizacji zadań. Nie mam wątpliwości, że przy dobrej kadrze i odpowiedniej organizacji pracy czas oczekiwania na załatwienie spraw pozostających w kompetencji urzędu można skrócić. A zbyt długi czas oczekiwania na decyzje to jeden z największych problemów jaki na dzisiaj zauważam. A kto mógłby być moim zastępcą – to nie czas żeby się nad tym zastanawiać, jeszcze o tym nie myślę.


MARIUSZ DUBACKI

Znam ten urząd od środka, przepracowałem tam trzy lata jako urzędnik. Niewiele tam trzeba zmieniać. Należy zarazić urzędników pasją do pracy na rzecz mieszkańców. Urzędnik za każdym razem powinien zastanawiać się jak pomóc petentowi, a nie jak znaleźć przepis, aby wydać decyzję odmowną. Niby to niewiele, ale zmieni się oblicze urzędu i całego miasta. Co do funkcji wiceburmistrza, to przed wyborami nie zapadnie żadna decyzja personalna. Uczestniczę w tych wyborach również dzięki poparciu SLD i zgodnie z umową wyborczą o tym stanowisku decydować będzie słubicka lewica.


MARIUSZ OLEJNICZAK

Jestem przekonany, że urząd będzie funkcjonował prawidłowo, współpracuję z pracownikami urzędu od dawna jako radny i wiem, że to ludzie z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Są oddani swojej pracy, choć często za nią krytykowani. Jeżeli coś szwankuje to trzeba wprowadzić działania korygujące. Jak to będzie faktycznie wyglądało to się okaże, jeżeli mieszkańcy oddadzą na mnie swój głos. Co do zastępcy to nie jest temat na dzisiaj. Nawet się nad tym nie zastanawiałem. To sprawa drugorzędna. Z całą pewnością musi być to osoba pracowita i dobrze przygotowana merytorycznie.


MAJA PSZCZOŁOWSKA-MIZERSKA

Urząd musi być przyjazny mieszkańcom, po wejściu do budynku nie mogą czuć się zagubieni, godziny urzędowania też należałoby zmienić. Jeśli chodzi o stanowisko zastępcy, to nie chcę zdradzać szczegółów, ale zapewniam, że będzie to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/08/22 12:08 #33622

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
11. Na zakończenie coś o Panu - jakim byłby Pan burmistrzem?

---

TOMASZ PISAREK

Otwartym na lokalne społeczeństwo. Takim, z którym można się umówić na spotkanie i opowiedzieć o swoich problemach. Będę otwarty na różne pomysły i rozwiązania, ale także dużo starań dołożę, aby wzmocnić współpracę z innymi organami administracyjnymi. Bez tego wielu spraw się po prostu nie da załatwić.


MARIUSZ DUBACKI

Mam doświadczenie samorządowe, byłem urzędnikiem Urzędu Miejskiego w Słubicach, przez kilkanaście lat byłem dyrektorem Związku Międzygminnego Odra-Warta, który doprowadził do powstania spółki i gazyfikacji znacznej części naszego województwa. Byłem również autorem programu, wykładowcą i kierownikiem studiów podyplomowych „Zarządzanie w Administracji Publicznej” w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp. Od lat prowadzę firmę na rynku nieruchomości i finansów.

Jakim będę burmistrzem? Z pewnością będę bardzo zaangażowany w pracę na rzecz mieszkańców, będę słuchał Państwa postulatów i będę rozwiązywał Państwa problemy. Będę skuteczny w walce o obwodnicę Słubic!


MARIUSZ OLEJNICZAK

Będę burmistrzem zaangażowanym w rozwiązywanie problemów gminy, będę blisko ludzi tak jak do tej pory jako radny. Zrobię wszystko, żeby efektywnie współpracować z innymi jednostkami administracyjnymi, w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć. Postaram się być dobrym gospodarzem dla gminy. „Dobro wraca” to moja dewiza życiowa i będą przekładał ją na pracę. Wierzę, że wszystko co zrobię będzie wartością dodaną dla naszej gminy. Na pewno oddam tej pracy całą swoją energię.


MAJA PSZCZOŁOWSKA-MIZERSKA

W spódnicy! A tak poważnie, to otwartym i chętnym do nawiązania dialogu i całkiem przystępnym dla każdego mieszkańca, a przy tym słownym i niezawodnym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/08/22 13:40 #33623

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość
Znajomość języków obcych jest akurat najmniej potrzebna, jakiemukolwiek, burmistrzowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/08/22 17:05 #33624

  • NowyN
  • NowyN Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
1. Co ze szkołami w Golicach 60 uczniów oraz Kunowicach 114 (Rok 2017), czy długo jeszcze będziemy utrzymywać szkoły które jak tak dalej pójdzie będą miały więcej pracowników niż uczniów ?
2. Jaki plan ma przyszły burmistrz na obniżenie podatków w Słubicach (póki co są w górnej granicy widełek) ?
3. Czy któryś z kandydatów ma zamiar kontynuować projekt pt. Wieża Kleista, jeżeli tak to czemu na niemiecki projekt, pieniądze choćby niewielkie mają iść z kieszeni obywateli, tak zwana unia wykłada część ? - dobra na to poszła wymijająca odpowiedź, ale jakaś była, ja bym wolał taką: Zrobię wszystko żeby to nie powstało.
4. Czy mają Państwo jakiś plan na zmniejszanie wydatków, bo rozumiem że na obietnice i kolejne bezsensowne wydatki są gotowi wszyscy ?

Na te pytania niech odpowiedzą.

A i jeszcze nie moje pytanie, ale co ze cmentarzem

#3 grudzień W którym miejscu, na jakiej działce powstanie nowy cmentarz?

Jak będziecie zadawać wygodne pytania, to nie będę wiedział nic o żadnym z kandydatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NowyN.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/08/23 07:51 #33626

  • tomilee
  • tomilee Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
Skoro obaj Panowie Kandydaci jako punkt honoru mają obwodnicę Słubic i będą o jej powstanie walczyć do ostatniego tchu to może tak dla zaspokojenia mojej, a może nie tylko, ciekawości powiedzą jakim szlakiem widzą jej przebieg. Skoro tereny planowane pod jej budowę obecnie są już zagospodarowanie przez pobudowane tam domki jednorodzinne. Został tam jeszcze bardzo wąski pasek pola, bodajże RSP ale nie wyobrażam sobie by mieszkający tam wyborcy wyrazili zgodę by odciążenie komunikacyjne Słubic odbyło się ich kosztem.

PS. Jak najbardziej jestem za uwolnieniem Słubic od TIR-ów ale podchodzę też realnie do sprawy. Skoro tereny przeznaczone na obwodnicę zostały zagospodarowane to UM będzie teraz wywłaszczał mieszkańców tam zamieszkujących czy obwodnice Słubic poprowadzimy np. koło Rzepina....
Za tę wiadomość podziękował(a): NowyN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/09/17 15:59 #33741

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
W dalszym ciągu trwa nasza akcja przedwyborcza związana z prezentacją sylwetek kandydatów na najważniejsze stanowiska w samorządzie, w tym na burmistrza Słubic. Pytania, które zadaliśmy wcześniej Mariuszowi Dubackiego i Tomaszowi Pisarkowi, trafiły także do Mariusza Olejniczaka. Odpowiedzi znajdziecie uzupełnione powyżej.

A już wkrótce kolejny zestaw pytań i odpowiedzi. Czekamy wciąż na Wasze propozycje!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/09/18 16:43 #33742

  • NowyN
  • NowyN Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
A co macie wyżej ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/09/19 09:56 #33748

  • ciekawski
  • ciekawski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kandydaci jak narazie opowiadają same dyrdymały. Żadnych konkretów. Wszyscy się chwalą , że mają doswiadczenie, znają specyfikę pracy itp.
Proste pytanie:
1. Czy Panowie kandydaci wiedzą ile w Słubicach czeka się na wydanie warunków zabudowy- i nie mówimy tu o wielkich inwestycjach, tylko o prostej rzeczy jak np. chęć wybudowania domu, ewentualnie delikatna korekta już wydanych warunków? Podpowiedż : kilka miesięcy, średno 5-6.
Według przepisów winno byc 60 dni. Dlaczego tak jest? Ano dlatego , żę gmina nie ma na etacie architekta , czy urbanisty , tylko korzysta z usług zewnętrznego podmiotu. Jak mamy sie rozwijać skoro proste decyzje tyle trwają. Wynika to oczywiście z oszczędności włodarzy miasta i braku funduszy na stworzenie etatu.
2. Jak Panowie kandydaci zamierzają rozwiązać ten problem?

Tylko proszę nie opowiadać oklepanych tekstów o konieczności stworzenia planów zagospodarowania, to jest melodia przyszłości. Jak ten problem rozwiązać tu i teraz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/09/20 11:02 #33764

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Wczoraj na gorąco informowaliśmy o nowej kandydatce na burmistrza Słubic. A dziś Maja Pszczołowska-Mizerka odpowiedziała już na nasze pytania. Jej odpowiedzi dodaliśmy w poszczególnych postach powyżej.

PS. Dziękujemy wszystkim czytelnikom za pytania. Kończymy kompletować kolejną pulę i za niedługo trafią one do kandydatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kandydaci na burmistrza Słubic - pytania i odpowiedzi 2018/09/21 19:43 #33782

  • NowyN
  • NowyN Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
Kolejne pytanie czy jesteś za zrównoważonym budżetem (wiem że dla kandydatów jest to obce pojęcie dlatego już wyjaśniam) czy jesteś za tym żeby wydawać tylko do kwoty jaką uda się zebrać w podatkach lub mniej, żadnego zadłużania gminy i obywateli ?

I jeszcze pytanie do redakcji czemu na pytania zadane na forum jeszcze nie ma odpowiedzi/ i czy w ogóle te trochę mniej wygodne pytania zadacie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NowyN.