Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 18:03 #32838

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Masz jakieś konkrety na to , że dworzec kosztował 5 baniek. Z tego co pamiętam to w przetarłgu wygrała firma z cenę 1,5 Mln.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/14 20:41 #32840

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

lbaczynska napisał: Masz jakieś konkrety na to , że dworzec kosztował 5 baniek. Z tego co pamiętam to w przetarłgu wygrała firma z cenę 1,5 Mln.


Chyba trochę więcej. Do kosztów inwestycji dolicz szacunkową wartość gruntu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 05:59 #32843

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Czyli , że wykonawca kupił ten grunt od gminy / rozumiem , że taniej / a potem sprzedał budowę razem z wartością gruntu gminie ? czegoś nie rozumiem tutaj Mustafa . "Melbudów" nie znam to nie zapytam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 07:39 #32844

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie rozumiesz, że wartość inwestycji, to wartość gruntu plus koszty budowy?
To, że gmina była właścicielem gruntu nie oznacza, że nie ma on żadnej wartości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 08:33 #32845

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
No wyobraź sobie , że rozumiem. To nie jest jakaś odkrywcza myśl. Tyle , że reasumując to co piszesz to; inwestycja kosztowała wg. Ciebie 5 mln , z tym , że jak się okazuje budowa 1,5 mln. Grunt był gminy. Z tego wynika , że wykonawca dostalł1,5. Wg. Ciebie był tam w dodatku jakiś przekręt. I Pan Dubacki gdyby był burmistrzem , wybudował by ładniej i taniej i ten grunt gminny był by tańszy niż te 3,5 mln. Wiem , że to aberracja jakaś , ale piszę tak prowokacyjnie bo odpowiadam na Twoje rozumowanie nie mieszczące się w żadnej logice. Z całej tej pisaniny wynika tylko że; nie lubisz Pana Ciszewicza na stanowisku burmistrza , a lubił byś Pana Dubackiego na tym stanowisku. Wolno Ci jak każdemu innemu. Tyle , że używając takich argumentów jakich użyłeś jesteś przeciw skuteczny. Miłego dnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 10:20 #32848

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Zastrzegam, że to moja myśl, a nie Pana Dubackiego.
@jkn51. Powiedz ile autobusów odjeżdża z dworca Słubice? Nie chce mi się liczyć ale chyba nie więcej jak 25-30 na dobę. Kilka, kilkanaście przejazdem. Średnio ile to będzie na godzinę? 2-3 autobusy? Ruch jest bardzo mały. Moim zdanie przeznaczanie tak dużej, drogiej działki w atrakcyjnym punkcie miasta i wydatek 1.5 lub 1.8 mln (różne dane) na budowę dworca było olbrzymią przesadą.
Można było sprzedać tą działkę za grube miliony, a na szerokiej ulicy Chopina (lub w innym miejscu) wyznaczyć 2-3 miejsca na autobusy dla wsiadających i wysiadających i masz oszczędności ( wpływ gotówki do kasy miasta za sprzedaż działki) o których pisałem.
Ta działka gdzie stoi ten koszmarek byłaby też idealna na centrum rekreacyjno-sportowe z basenem.
p.s Nie sugeruję żadnych przekrętów. Warunki przetargu rozpisuje się tak, że mucha nie siada i wszystko jest legal ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 12:11 #32849

  • thores
  • thores Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
18.06.2015r. rzecznik urzędu Beata Bielecka dumnie poinformowała na łamach Gazety lubuskiej, ze gmina wydała kwotę 196 000 zł na zakup 16 solarów, zainstalowanych na dachu przedszkola samorządowego nr 4 "Krasnal Hałabała” przy Bohaterów Warszawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu rachunki za podgrzewanie wody mają spaść nawet o połowę.
Cały artykuł tutaj www.gazetalubuska.pl/strefa-biznesu/wiad...juz-solary,10167472/
Wystarczy spojrzeć na dach w/w przedszkola aby się przekonać jak wydawane są nasze gminne pieniądze. Wstyd dla dyrekcji przedszkola, ZAO i Burmistrza ża tak nadzorowane inwestycje.
Od ilu lat panele nie działają i są zakryte czarną folią? Czym jest spowodowane że woda w basenie nie jest grzana solariami za które wydaliśmy prawie 200 tysięcy złotych?
A może to bardziej skomplikowana sprawa?
Tak wygląda magia budowania basenów w Słubicach.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 13:04 #32850

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
@jkn51
Masz następne 2 stówki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 15:01 #32851

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3

Mustafa napisał: Zastrzegam, że to moja myśl, a nie Pana Dubackiego.
@jkn51. Powiedz ile autobusów odjeżdża z dworca Słubice? Nie chce mi się liczyć ale chyba nie więcej jak 25-30 na dobę. Kilka, kilkanaście przejazdem. Średnio ile to będzie na godzinę? 2-3 autobusy? Ruch jest bardzo mały. Moim zdanie przeznaczanie tak dużej, drogiej działki w atrakcyjnym punkcie miasta i wydatek 1.5 lub 1.8 mln (różne dane) na budowę dworca było olbrzymią przesadą.
Można było sprzedać tą działkę za grube miliony, a na szerokiej ulicy Chopina (lub w innym miejscu) wyznaczyć 2-3 miejsca na autobusy dla wsiadających i wysiadających i masz oszczędności ( wpływ gotówki do kasy miasta za sprzedaż działki) o których pisałem.
Ta działka gdzie stoi ten koszmarek byłaby też idealna na centrum rekreacyjno-sportowe z basenem.
p.s Nie sugeruję żadnych przekrętów. Warunki przetargu rozpisuje się tak, że mucha nie siada i wszystko jest legal ;)

Starostwo już sprzedaje wielce atrakcyjną działkę od trzech lat. Miasto zrobiłoby taki dworzec na Chopina ,to by dopiero było narzekanie, a że pada,a że zimno, a że wieje, A że nie ma gdzie usiąść, a że nie ma gdzie biletów kupić, a że nie ma parkingu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 15:22 #32852

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Mustafa , przekierowaleś dyskusję na inny temat , kolejny internauta o przedszkolu . Ja o krupie Ty o biskupie . Tak się nie da. Ja wiem. Twoja prawda jest bardziej Twojsza. Jak będę chciał dyskutować na temat dokonań obecnego burmistrza , to zapodam ten temat. Teraz chcialem tylko poinformować , że tej lipy Pana Dubackiego NIE KUPUJĘ. Kropka. temat skończyłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/15 15:37 #32853

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Mustafa , przekierowaleś dyskusję na inny temat , kolejny internauta o przedszkolu . Ja o krupie Ty o biskupie . Tak się nie da. Ja wiem. Twoja prawda jest bardziej Twojsza. Jak będę chciał dyskutować na temat dokonań obecnego burmistrza , to zapodam ten temat. Teraz chcialem tylko poinformować , że tej lipy Pana Dubackiego NIE KUPUJĘ. Kropka. temat skończyłem.


@jkn51
Rozmawiamy o tym samym. Ty się pytasz skąd na to wszystko kasa, a ja wskazuję skąd.
@Ibaczyńska
Jeszcze nie tak dawno burmistrz się chwalił, że SCWI sprzedało działkę po WOP, w gorszym miejscu i chyba niewiele większą jak ta pod dworzec, jak dobrze pamiętam 5 mln złotych?
No właśnie @jkn51, czytasz? 5 mln złotych i gdzie jest ta kasa, na co poszła?
@jkn51, to ile już mamy milionów? Może dołożymy jeszcze do tego wieżę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/18 12:27 #32877

  • piotrek16
  • piotrek16 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pan Dubacki wciska kit, który wcześniej wciskał razem z Ciszeiwczem. Nowy burmistrz nie może być z ekipy Ciszewicza, bo to nic nie zmieni tylko obroni stołki swoich, np. prezes PUK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Program wyborczy Pana Dubackiego z FB 2018/05/21 13:41 #32900

  • jkn51
  • jkn51 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Masz na myśli "bylego" pana W. Najtragiczniejsza decyzja kadrowa w gminie jaką znam to jego powołanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2