Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/08 11:44 #28280

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Kwoty, procenty, promocja miasta, historyczne uzasadnienia inwestycji......... :lol:
Nie wiem po co się wysilacie? Kasę w 85 % daje UE i to jest najważniejsze! To są darmowe miliony, którymi można obdzielić królika i jego znajomych. Wiecie ile politycznie można wygrać (może i nie tylko) mając taką kasę w łapach?
Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać, kiedy burmistrz który zgodził się na wyburzenie historycznej kładki na SOSiR-e, historycznie uzasadnia budowę wieży :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/08 12:09 #28281

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Jkn-Jeszcze może w kwestii wyglądu tej wieży- oczywiście jej przyszły wygląd jest kwestią SUBIEKTYWNĄ, ale OBIEKTYWNIE trzeba przyznać, że nowa wieża ze starą nie będzie mieć NIC pod względem stylu architektonicznego wspólnego. Nie wiem oczywiście kto takie plotki rozpuszczał o tym, że nowa wieża ma być repliką starej, ale uwierz mi, że wiele osób w Słubicach (jeśli w ogóle miało jakieś pojęcia o planach tej „odbudowy”) było przekonanych, że nowa wieża będzie faktycznie repliką tej starej. BA!- już sama nazwa to sugerowała - a więc ODBUDOWA, bo takie określenie się najczęściej w tym kontekście pojawiało choćby w mediach.

Tymczasem nie jest to żadna odbudowa, lecz BUDOWA czegoś zupełnie nowego i czegoś zupełnie od nowa.

PS. Wpis Mustafy niewątpliwe skłoni mnie do głębszych rozważań w temacie budowy tej wieży…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/08 14:44 #28283

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Nie wierzysz , że odzyskamy 85% ? Nie wiem skąd ta wiara czy nie wiara. Ja wiem , że tak ma być.

No nie bardzo. Jeszcze kilka lat temu jak słyszałem o tej wieży, to gadka była taka, że na bank dostaniemy dofinansowanie, teraz już mówi się i pisze, że jest szansa na nawet 85% dofinansowania. Ostatecznie możemy dostać zwrot 10-20%, a to się jak najbardziej łapie na "nawet 85%".

I częsty argument z tymi ścieżkami.

Czyli tego ludziom brak, ale zamiast ścieżek można podstawić dowolny, "niezałatany", problem w naszej gminie. Niedługo skończą się dofinansowania z UE, może też paść sama unia, a ja nadal nie słyszałem, żeby w naszej gminie można było dostać dofinansowanie na alternatywne czy ekologiczne źródła energii. Czemu o to się Gmina nie stara?

A jeździsz tak w ogóle ? Bo ja tak. Nie wyczynowo bo wiek nie ten , ale pomiędzy 1-2 tys km w roku. Po ścieżkach też. Wierz mi / teraz Ty wierz / , że tłoku nie ma.

Jeżdżę, tylko problem jest taki, że poza ścieżką na KSSSE, te obecne donikąd nie prowadzą. Nie można zrobić w okolicy trasy 20-40 kilometrów żeby zaliczyć coś ciekawego i nie wpaść pod samochód.

Chyba biegających jest więcej. " Niech Niemcy sobie wybudują ". To jest historia tej ziemi , teraz mieszkamy tu my , przedtem Niemcy. Ale ziemia ta sama. Na tej ziemi działa się historia. Narodowość nie ma nic wspólnego z upamiętnianiem.

Ale jaka historia, jakie upamiętnienie? Zginęło kupę ludzi pod Kunowicami i wystarczył kamień pamiątkowy. Nie wiem, co ten Klajst robił w okolicy, że mu wieże postawili, ale może też wystarczyłby kamień pamiątkowy? Przecież, to nie nasz bohater i nie my mu tą wieżę zniszczyliśmy.

Czy pomnik Regana w Warszawie wybudowali Amerykanie ? A Kośćiuszki w Waszyngtonie Polacy ?Przecież to nie o to w tym wszystkim chodzi. Taki jest mój tok myślenie i tyle w tym temacie.

Akurat Kościuszko to się Amerykanom przysłużył, Reagan może Polsce też. Ale czym się nam przysłużył jakiś tam Klajst?
A może inaczej, widzisz oczyma wyobraźni jak Ukraińcy za własne pieniądze stawiają w Tarnopolu pomnik Słowackiemu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/08 14:50 #28284

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Marx no widzisz, sami wrogowie dookoła . Jak nie Niemiec to Ukrainiec. I tak będziemy się licytować . Kto i ile wieków temu pierwszy komu krzywdę zrobił. Czy może jednak lepiej iść w tę stronę , żeby jednak kiedyś Ukraińcy postawili pomnik Słowackiemu. Co ? Ja temat wyczerpałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/08 19:15 #28288

  • HMR
  • HMR Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
Słynny @jkn51 chyba już dość dosadnie przekazał swoją najdłuższą wypowiedź. Czy to już wszystko w tym temacie?

Niedawno ktoś wspominał o "Wieży Bismarcka". W Ośnie Lubuskim jeszcze stoi górując nad jeziorem, zatem zagrzewam @jkn51 do parcia na odbudowanie tej właśnie konkretnej wieży zlokalizowanej niedaleko obrębu Świecko i widocznej na panoramie Słubic. :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/08 19:16 #28289

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Marx no widzisz, sami wrogowie dookoła. Jak nie Niemiec to Ukrainiec. I tak będziemy się licytować . Kto i ile wieków temu pierwszy komu krzywdę zrobił.

A to już Twoja nadinterpretacja.
Mnie interesują bardziej kwestie ekonomicznie i twierdzę, że nas na to nie stać. I nie ma to znaczenia, że kiedyś byliśmy wrogami a teraz powiedzmy, że jesteśmy przyjaciółmi.

Czy może jednak lepiej iść w tę stronę , żeby jednak kiedyś Ukraińcy postawili pomnik Słowackiemu. Co ?

Nooo, a my w rewanżu postawimy Banderze. Tylko czemu miałoby to służyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/09 08:13 #28296

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Marx, markeba,Victory79, Piwosz, HMR, dziunia31, Torpeda, Mustafa, marchewka . Nie wiem ile osób kryje się pod tymi profilami , ale jak by nie patrzeć stanowicie zgrabne kółeczko . To nie dotyczy tylko tego wątku. Czytając Wasze wpisy w innych tematach można sobie doskonale wyrobić poogląd co do Waszych zapatrywań na tematy lokalne, ogólnopolskie a także ogólnie światopogląd. Polemika z Wami nie ma większego sensu bo argumenty do Was nie trafiają , potraficie natomiast odnosić się do nich lekceważąco , pomijać albo jakieś kolejne / tutaj przepraszam z góry / durne wrzutki robić o Bismarcku lub Banderze. Szkoda czasu. Dyskutujcie między sobą. Będziecie sobie " pić z dzióbków " i żyć w przekonaniu o swojej wielkiej wiedzy i przenikliwości. Potem dorośniecie. Do tego czasu papapapapaap :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/09 10:00 #28298

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Marx, markeba,Victory79, Piwosz, HMR, dziunia31, Torpeda, Mustafa, marchewka . Nie wiem ile osób kryje się pod tymi profilami , ale jak by nie patrzeć stanowicie zgrabne kółeczko . To nie dotyczy tylko tego wątku. Czytając Wasze wpisy w innych tematach można sobie doskonale wyrobić poogląd co do Waszych zapatrywań na tematy lokalne, ogólnopolskie a także ogólnie światopogląd.

Nie znam osobiście żadnej z osób, które kryją się pod poszczególnymi nickami, w świecie wirtualnym też z nimi nie mam kontaktu, jedynie co nas łączy, to to że mamy zbieżne poglądy na niektóre sprawy. Choć nie na wszystkie jak dobrze pamiętam. Ale czy coś w tym złego?
Czy trzeba mieć poglądy takie jak: Tusk, Kaczyński, Jabłoński czy Ciszewicz, w zależności od tego, który jest obecnie na fali, żeby móc coś napisać na forum?

Polemika z Wami nie ma większego sensu bo argumenty do Was nie trafiają , potraficie natomiast odnosić się do nich lekceważąco ,

Tylko że jak na razie, to mało jest polemiki i argumentów strony przeciwnej. Ale czy to nasza wina?
Na przykład wątek o ZUWŚ. 'HMR' przedstawił jakieś fakty, często podparte dokumentami. Można twierdzić, że on i jego wpisy są niewiarygodne. Tylko ja proszę o kontrargumenty w postaci innych dokumentów, które zadadzą kłam temu co pisze 'HMR'.
No przecież opłacamy z własnych pieniędzy rzecznika prasowego i programy agitacyjne w prywatnej TV, niech ktoś przedstawi twarde dowody na to, że 'HMR' się myli, że SOSIR, to jednak prężnie działająca spółka, że sprzedaż ZECu i utworzenie SCWI przyniosło mieszkańcom miasta olbrzymie korzyści, itp., itd.
To kto tu kogo lekceważy?

[...]durne wrzutki robić o Bismarcku lub Banderze.

Durne wrzutki o Bismarcku? A wiesz w ogóle dlaczego Bismarck pojawił się w temacie wieży Klajsta?

Szkoda czasu. Dyskutujcie między sobą. Będziecie sobie " pić z dzióbków " i żyć w przekonaniu o swojej wielkiej wiedzy i przenikliwości. Potem dorośniecie. Do tego czasu papapapapaap :)

Zawsze możesz podyskutować w gronie 'lbaczynskiej', 'juranda' czy 'wiesława' oraz kilku innych osób i stworzyć swoje kółko wzajemnej adoracji.
Przedstawcie dowody i argumenty na to, że ja, 'HMR' czy 'pirlo' łżemy, oszukujemy i piszemy nieprawdę. Czy ktoś Wam broni?

P.S.
Wpadnij na fejsbuka, to dopiero zobaczysz ilu ludzi myśli jak Ty lub ja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/09 17:29 #28315

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

jkn51 napisał: Marx, markeba,Victory79, Piwosz, HMR, dziunia31, Torpeda, Mustafa, marchewka . Nie wiem ile osób kryje się pod tymi profilami , ale jak by nie patrzeć stanowicie zgrabne kółeczko . To nie dotyczy tylko tego wątku. Czytając Wasze wpisy w innych tematach można sobie doskonale wyrobić poogląd co do Waszych zapatrywań na tematy lokalne, ogólnopolskie a także ogólnie światopogląd. Polemika z Wami nie ma większego sensu bo argumenty do Was nie trafiają , potraficie natomiast odnosić się do nich lekceważąco , pomijać albo jakieś kolejne / tutaj przepraszam z góry / durne wrzutki robić o Bismarcku lub Banderze. Szkoda czasu. Dyskutujcie między sobą. Będziecie sobie " pić z dzióbków " i żyć w przekonaniu o swojej wielkiej wiedzy i przenikliwości. Potem dorośniecie. Do tego czasu papapapapaap :)


Zgadłeś! To pisze jedna osoba po wieloma nickami (z Rosji kasa leci też na konto), przecież takich poglądów nikt nie może być, bo w TVN tak mówili... Każdy ma swój pogląd, przeszkadza Ci to? Gdzie jest Twoja tolerancja? Jak większość ma przeciwne poglądy wtedy kończy się wasza tolerancja i demokracja? Co za hipokryzja, dorośnij człowieku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/09 21:48 #28320

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Marx, markeba,Victory79, Piwosz, HMR, dziunia31, Torpeda, Mustafa, marchewka


W fajnym towarzystwie mnie umieściłeś :P
Niech będzie. W sprawie wieży mam podobny pogląd jak Oni ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/14 12:08 #28367

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ibaczynska jaka Ty jesteś żenująca i to z pewnością baba. Nie kobieta (nie ta półka) tylko zwykła baba. Jak ta cała Jadzia jakaś tam na wysyłkach "jaśnie nam panującego". Teraz czas na rozegranie kart najwyżej siedzących i wkładających łapy do naszego kraju niemców (czyt.Unii Eurpejskiej IV Rzeszy). Mianowicie liczę na to,że Polska nie będzie dostawać żadnych geldów ,dotacji gdyż te małpy na wysyłkach Merkelowej uważają, że przy pomocy takich jak "jaśnie nam panujący" mogą kupić Polaków. Czas wyjść z tego euro kołchozu. Polska tak długo była rozkradana, że jesteśmy zahartowani. Teraz czas odejść bo potem będziemy skomleć jak psy , niczym Francja, Holandia i inne kraje które istnieja już tylko na mapie. Trzymam kciuki żeby NIE DOSZŁO DO PRZYZNANIA DOTACJI OD NIEMCA. NIEMIEC NIECH SAM SOBIE STAWIA WIEŻYCZKI ALE U SIEBIE. Bo potem to będzie symbol konia trojańskiego a sytuacja na arenie europejskiej cały czas przezywa progres.Poważny progres, który nic dobrego nie wróży.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/15 17:11 #28379

  • polladen
  • polladen Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jak sie dowie o takiej inwestycji ten maly z Warszawy co teraz rzadzi zaraz przyleci. Jak mozna cos takiego niemieckiego "Wieza Kleista" budowac na ziemiach odzyskanych.
Nie macie na co pieniadze wydawac? I jeszcze te paskudne Euro brac z Uni gdzie "Rudy" rzadzi.
Ten biedny z Torunia wiecej potrzebuje wiec jemu dac.

polladen
Za tę wiadomość podziękował(a): jkn51

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/19 17:49 #28410

  • HMR
  • HMR Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
Chciałbym zauważyć, że użytkownik @lbaczyńska (-ski) nie jest tą nauczycielką, którą wszyscy mylą.

Przeglądając sieć natknąłem się na piękną fotografię "Wieży Kleista" z jeszcze piękniejszą łopoczącą czerwoną flagą z czarnym symbolem, chyba tak dawno zapomnianym przez współczesnych.

Z chęcią zostałoby to foto przeze mnie umieszczone, ale zaraz będzie "hate", że szerzę nienawiść i zabronione symbole nazistowskie.
Osobiście do Niemców nic nie mam, ale chciałbym w formie rekompensaty zobaczyć gród nad Odrą poniżej Słubic lub obelisk upamiętniający posiadanie ziem polskich po Łabę. Berlin nie tylko w 1945 r. był nasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/20 19:11 #28416

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

HMR napisał: Chciałbym zauważyć, że użytkownik @lbaczyńska (-ski) nie jest tą nauczycielką, którą wszyscy mylą.

Przeglądając sieć natknąłem się na piękną fotografię "Wieży Kleista" z jeszcze piękniejszą łopoczącą czerwoną flagą z czarnym symbolem, chyba tak dawno zapomnianym przez współczesnych.

Z chęcią zostałoby to foto przeze mnie umieszczone, ale zaraz będzie "hate", że szerzę nienawiść i zabronione symbole nazistowskie.
Osobiście do Niemców nic nie mam, ale chciałbym w formie rekompensaty zobaczyć gród nad Odrą poniżej Słubic lub obelisk upamiętniający posiadanie ziem polskich po Łabę. Berlin nie tylko w 1945 r. był nasz.


Najtańszym dla Niemców pomysłem (nawet Polska by mogła "refundować") byłoby zmienienie neonów Oderturm na Wieża Chrobrego. Tylko czy wtedy mówimy jeszcze o dwumieście i bratniej współpracy czy mowie nienawiści? Swoją drogą Kościół we Frankfurcie (ten nad Odrą z 2 wieżami) został zbudowany w czasach polskich, może Niemcy coś na ten temat w rewanżu by zorganizowali?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lechita.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/11/03 16:13 #30859

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Niestety, ale jeśli chodzi o politykę historyczną to brak jest jakiejkolwiek symetrii w relacjach polsko-niemieckich. Od sąsiadów nic praktycznie nie usłyszymy, choćby o piastowskiej historii tych ziem...Ciekawostką niech będzie fakt, że nawet ekspozycja w muzeum w Lebus (w przeszłości potężny gród Lubusz) jest wyłącznie w języku niemieckim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.