Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/02/26 00:13 #28181

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Yon- za wieżę (przypominającą klepsydrę, bo z oryginałem nie będzie to mieć de facto NIC wspólnego)zapłacisz Ty, podobnie, jak i wszyscy inni mieszkańcy gminy. Tak więc będziesz partycypować czy to się Tobie podoba czy nie.
Z tego co się dowiedziałem od Pani rzecznik (bo specjalnie o to nawet pytałem), to w wieży nie będzie miejsca na działalność gospodarczą ( mimo wcześniejszych takich sygnałów, ale pamiętajmy, że zmienił się projekt) , a to oznacza zapewne tyle, że za utrzymanie ( konserwacja, monitoring, oświetlenie i zatrudnienie przy tym wszystkim) zapłaci gmina- czyli my...

Meczet ? „Klepsydra” może na meczet się nie będzie kwalifikować, ale na minaret byłaby już, jak znalazł - pl.wikipedia.org/wiki/Minaret ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): dziunia31

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/02/26 00:37 #28182

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Oczywiście zawsze też w gminie mogą zmienić zdanie i jakiś „biznesmen” się tam nagle pojawi i choćby wydzierżawi to, ale patrząc na sam projekt (ten nowy oczywiście, a nie ten stary Pana Mizerskiego) to nie da się tam wewnątrz nic poważnego zrobić, bo to typowa wieża widokowa. Bardziej bym się spodziewał, że jeśli „coś” (np. buda z fajami, albo jakiś bar) powstanie, to najpewniej w jakiejś bliskiej okolicy wieży.

PS- w kwestii budowy, to nie wiadomo dziś kto ma budować, bo przetarg przewidziany jest na czerwiec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/02/26 15:22 #28183

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Z terenu strzelnicy po schodkach na górkę gdzie stoi wieża jak daleko ? Parking pod wieżą, jakiś mały cpn, faje, gofry. Ty myślisz, że ta wieża, tak dla samej wieży ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/02/26 15:56 #28184

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Ze strzelnicy do wieży to jest dosłownie rzut kamieniem. Więc w sumie, to by się nawet wszystko zgadzało."Klepsydra" będzie jedynie punktem widokowym, ale w pobliżu pewnie ktoś się będzie mógł "zainstalować".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/02/26 20:58 #28188

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

Pirlo napisał: , ale w pobliżu pewnie ktoś się będzie mógł "zainstalować".


Zgadnij kto? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/06/02 12:00 #28808

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Wiem, ze wszyscy zaplacimy z wlasnej kieszeni za durne pomysly jakiegos nawiedzonego zwolennika wlasnych mysli , ale nie mam na to zadnego wplywu. Jesli ktos bedzie zbieral glosy sprzeciwu tego dziwolaga, to chetnie oddam swoj , aby uchronic nas od tego typu dzialan, bo wiem, czym one sie w przyszlosci skoncza. Moje zdanie jest takie - nam to jest niepotrzebne, ten obiekt nie jest nasza historia, a jak ktos z drugiej strony chce sobie to odbudowywac, to moze to zrobic po swojej stronie - milego budowania...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2017/06/02 17:59 #28811

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Zabytkową kładkę na stadionie miejskim zburzyli i wmurowali tablicę. Tablicę przy wyburzonej ponad 60 lat temu Wieży Klaesta zlikwidują i wybudują nową wieżę i zupełnie niepodobną do oryginału :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2018/06/10 11:13 #33074

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3

Pirlo napisał: Ibaczyńska- spoko! Dajcie mi czas do końca marca, a zdobędę tysiąc podpisów mieszkańców gminy przeciw tej inwestycji ! Czy Państwo z magistratu przyjmą wyzwanie ? B)

Gdzie te 1000 podpisów. Rok po terminie a tu ani jednego podpisu. Pirlo tyś jest jak ta krowa co dużo ryczy a mało mleka daje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- ciąg dalszy. Historia absurdalnego pomysłu 2018/06/10 11:40 #33075

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
@Ibaczyńska. A przyjęliście Państwo "wyzwanie", czy nie ? Zresztą pod tą sprawą i tak podpisało się kilkuset mieszkańców, o czym zresztą Ty i burmistrz doskonale wiecie. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2