Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:03 #28147

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Nie pomyślałeś o tym, że to oświetlenie, o którym mówisz można założyć bez konieczności budowania wieży za prawie 5 baniek ? :)

W kwestii FB- „czy z kilkoma osobami wałkuję” ?- szczerze mówiąc nie liczyłem ile osób się wypowiada w tym temacie, ale ludzie komentują i temat ich interesuje. Przykładowo, to co się dzieje np. w starostwie już Ich interesuje wyraźnie mniej. Przypałętał się też ostatnio jakieś troll, który, jak lew broni tej inwestycji, ale oczywiście (podobnie, jak Ty) jest anonimowy.

PS- są osoby, które do mnie w tej sprawie piszą priv, a się nie wypowiadają. A za "romantyzm z hot dogiem ze stacji", to jednak podziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:07 #28148

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pirlo....Pirlo, pojedź czasem do domu nie Rzepińską a wzdłuż wału.....odbij w lewo na Lukoila i kup hot doga....stacja już jest :)

i znowu zmieniasz cyferki nie dawno pisałeś o około 3 mln a teraz robisz już prawie "5 baniek"

P.S. nie wyzywaj ludzi od trolli- to nie ładnie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:08 #28149

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

jurand napisał: Wpadnij kiedyś na bieźnie w sobotę na stadion i zobacz ile niemców przychodzi/przyjeżdża zobacz stadion (historycznie ich stadion).


Uśmiałem się nieźle. Stadion zazwyczaj świeci pustkami, a jedyni Niemcy zazwyczaj na stadionie Polonii to albo groundhopperzy (tzw. kibice zwiedzający mecze piłkarskie w różnych krajach) z terenów byłej NRD lub zaprzyjaźnieni z kibicami Polonii - kibice frankfurckiego Vorwartsu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pirlo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:10 #28150

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Mistrzu 3 miliony, to kwota zabezpieczona w budżecie. 4,5 to kwota w kosztorysie inwestorskim. Znając życie, to wyjdzie w praktyce pod 5 ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): jurand

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:20 #28152

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Jurand- to teraz głównym argumentem za budową jest "romantyczna przechadzka z hot-dogiem z lukoila" ? :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:21 #28153

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
no w kocu piszesz knkretnie:) i trzymaj się konkretów bo czasem ciężko cie zrozumiec. To co zmykamy wątek i robimy jutro nowy na temat wieży ? czy bedziemy dalej w tym dyskutowac?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 18:30 #28154

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Może zostańmy w tym wątku :) Ale już wiemy kto naprawdę zyska na tej wieży - Lukoil oczywiście :woohoo: Tylko nie wiem, czy obsługa wyrobi z robieniem tych hot-dogów :D Dzięki, że nam rozjaśniłeś to wszystko :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 19:57 #28159

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jurand napisał: Piętnujesz budowę, nakręcasz ludzi przeciwko budowie a tylko dlatego, że mieszkasz przy wieży i nie chcesz pielgrzymek zwiedzających, którzy jak pewnie domniemywasz będą mogli patrzeć na ciebie z góry

Ja mieszkam daleko od planowanej wieży, ale nie podoba mi się, że to mieszkańcy Słubic mają na nią płacić. Mamy wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia.

A co do wieży jako atrakcji turystycznej to wierz mi, że pielgrzymki niemców będa gnały na zabój by to oglądać i będą stołowac się na bazarze i jeść kiełbase i zostawiac euraki i będa też jeździły wycieczki rowerami bo tacy już są! Wpadnij kiedyś na bieźnie w sobotę na stadion i zobacz ile niemców przychodzi/przyjeżdża zobacz stadion (historycznie ich stadion).

No więc to już nie będzie historycznie ich wieża, bo swoją dawno temu zburzyli.
Po drugie jak im się marzy coś takiego, to nie widzę problemu, kupują grunt i stawiają wieżę za swoje eurasy i gitara. Z tym, że niekoniecznie w planowanym obecnie miejscu, bo nie ma ciula i przy budowie wieży park ucierpi na tym najbardziej.

Tak jest i tego nie zmienisz i nie kłóć się bo i tak nie masz racji. Masz swoje zdanie- ok. ale racji nie masz:)

Nie ma racji w czym? Że są ważniejsze wydatki w tym mieście, że budowa wieży będzie później tylko obciążeniem finansowym dla Gminy?

nawet z podatków się nie dokładam bo odprowadzam je z żoną w de

To w zasadzie nie mamy o czym gadać. No chyba, że jesteś już tak związany z de, że czujesz się też emocjonalnie związany z historyczną wieżą?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 22:10 #28161

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Jurand. Co do tego fejsa, to może rzeczywiście temat wieży na „Nowych Słubicach” się przewija ostatnio dosyć często, ale nie bez powodu. "Kotlet " nie jest odgrzewany, ponieważ w tym roku Twój idol Ciszewicz i spółka ostro postanowili się wziąć za temat- do tego stopnia, że burmistrz już dziś zapowiada tam huczne otwarcie i zaprasza na „ciastko”. Nie dziwi mnie to jakoś szczególnie, bo czas przecież mu ucieka i trzeciej kadencji może nie być. Domyślam się też, że całej tej inwestycji będzie mogło towarzyszyć najpewniej coś w rodzaju propagandy, która będzie przedstawiać pomysł w samych superlatywach. Po prostu trzeba dać temu odpór i rzetelnie przedstawić temat lokalnej społeczności i dlatego temat się pojawia i będzie pewnie dalej nam towarzyszyć.

PS- „Nowe Słubice” to nie jest mój blog o wieży Kleista. Pojawiają się tam też inne tematy i nie tylko mojego autorstwa. Jakby ktoś chciał rzucić okiem, bądź się wypowiedzieć, to zapraszam - www.facebook.com/groups/553978098073580/
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 22:34 #28162

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Zresztą ta propaganda w mediach już jest chyba uprawiana. Wystarczy rzucić okiem na ten artykuł z "wybiórczej"- gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,211279...o-wiezy-kleista.html

Albo na to ( to jest dopiero HIT)- www.instytut.net/wp-content/uploads/2016...derlandPLslubice.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.