Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/21 07:42 #28118

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Niemiecka wieża górująca nad Słubicami... Symbol uległości Pana Burmistrza......Idealnie pasuje do zeszłorocznej korespondencji Pana Tomasza do Słubiczan...Tylko dlaczego mamy za to płacić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/21 11:39 #28120

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Poszperałem troszkę w sieci i wygląda to mniej więcej tak:
Pod sam koniec lat 90 jakiś niemiecki maniak z Frankfurtu wymyślił sobie, że fajnie by było, gdyby tę wieżę odbudować.
Zanim jego marzenia zaczęły nabierać konkretnych kształtów minęło trochę czasu, ale 2008 roku nasza ówczesna rada miejska podjęła uchwałę o przystąpieniu do projektu odbudowy domu Bolfrasa i wieży Kleista.
W tym miejscu warto przytoczyć słowa radnego Potorskiego- "
Słubice miały być partnerem Frankfurtu z budżetem 100 tys. euro, bo mówiło się wtedy nie o budowie wieży, ale symbolicznym upamiętnieniu miejsca, gdzie ona kiedyś stała. Nikt wtedy nie wspominał o inwestycji za 8 mln zł (taką niebotyczną kwotę podawała "Lubuska" w 2014 roku.- mój dopisek) Niedawno o tym, że gmina chce wydać na ten cel tak dużą kwotę dowiedzieliśmy się z prasy" -I dalej- "Uważam, że skoro ta inwestycja nie jest jeszcze zapisana w budżecie, a rada oprócz uchwały z 2008 roku nie podejmowała żadnej innej dotyczącej finansowania tej budowy, to jest duża szansa na to, żeby zrezygnować z planów budowy wieży "- powiedział w wywiadzie dla "Lubuskiej" w 2014 roku Potorski.

Co wynika z tego wywodu ówczesnego radnego ? Ano moim zdaniem, to, że co prawda uchwałę podjęto za Bodziackiego,ale zdaje się, że to dopiero za Ciszwicza "Wieża Kleista" urosła do rozmiarów inwestycji za kilka milionów złotych.


.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/22 16:58 #28134

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: W Twoim i myślących jak Ty wyobrażeniu Oni tak myślą i mówią. Tacy jak Ty potrzebują wroga by z nim walczyć w jakieś imię. Tak jak kibol potrzebuje meczów po to żeby się tłuc po mordach i walić palami z kibolem przeciwnej drużyny. To są albo niskie instynkty albo zupełna niewiedza o świecie i idąca za tym fałszywa interpretacja faktów. Nie chce mi się już pisać o tym do Ciebie , bo Twoje poglądy na " obcych" już niejednokrotnie tutaj prezentowałeś. Więc wiedz , że za Ciebie też mi wstyd. Jak cholera !!!! Pewnie nic to nie da , albo nie zrozumiesz , ale wkleję tutaj tekst piosenki.
[...]
Są młodzi którzy myślą nie tak jak Ty . Nie tak jak Wy.

A młodzież z tego artykułu, to myśli jak Ty czy ja?
wpolityce.pl/swiat/328444-szwedzka-polic...orym-nie-ma-kontroli
Marzy Ci się taki burdel w Polsce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 11:28 #28137

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
I to ma być dowód na co???Daj spokój , takich sytuacji są setki w tygodniu na świecie . Ty kierujesz się swoją hierarchią wartości ja swoją.. Nie ma wspólnej płaszczyzny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 13:35 #28140

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: I to ma być dowód na co???Daj spokój , takich sytuacji są setki w tygodniu na świecie . Ty kierujesz się swoją hierarchią wartości ja swoją.. Nie ma wspólnej płaszczyzny.

Nie zrozumiałeś pytania, nie chcesz czy nie umiesz na nie odpowiedzieć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 16:20 #28141

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pirlo, cały czas ciągniesz jeden i ten sam temat tasując co chwilę tymi samymi argumentami. Od czasu do czasu wrzucisz coś na fejsie po czym znowu wracasz nowym postem do wieży i rzucasz te same hasła. Odgrzewasz non stop tego samego kotleta, co robi się już powoli denerwujące. Piętnujesz budowę, nakręcasz ludzi przeciwko budowie a tylko dlatego, że mieszkasz przy wieży i nie chcesz pielgrzymek zwiedzających, którzy jak pewnie domniemywasz będą mogli patrzeć na ciebie z góry (choć zapewniam cię, że będą z tej wieży mieli lepsze widoki niż dach domu twoich rodziców).

Piszesz na fejsie o kosztach inwestycji i podajesz w różnych postach różne koszty budowy..... najpierw sprawdź a potem pisz bo zmieniające się twoje miliony w kosztach sprawiają, że jesteś nie wiarygodny.

A co do wieży jako atrakcji turystycznej to wierz mi, że pielgrzymki niemców będa gnały na zabój by to oglądać i będą stołowac się na bazarze i jeść kiełbase i zostawiac euraki i będa też jeździły wycieczki rowerami bo tacy już są! Wpadnij kiedyś na bieźnie w sobotę na stadion i zobacz ile niemców przychodzi/przyjeżdża zobacz stadion (historycznie ich stadion). Tak jest i tego nie zmienisz i nie kłóć się bo i tak nie masz racji. Masz swoje zdanie- ok. ale racji nie masz:) Pozdro !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 16:51 #28142

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Tak mieszkam w pobliżu, nie zamierzam tego ukrywać i nie jest to żadna tajemnica, aczkolwiek nie jest to jedyny powód dla którego protestuję.

Co do Twoich zarzutów:

1) Koszty budowy ? Przecież już je znamy. W kosztorysie inwestorskim widnieje kwota 4,5 miliona złotych (mówił o tym ostatnio sam Ciszewicz). 3 miliony, które są zapisane w budżecie to jedynie kwota gwarancyjna/zabezpieczona.

2) Pytania o utrzymanie tego dziadostwa są chyba całkiem zasadne ? Nie uważasz ?

3) Niemcy wpadają na "kiełbachę" na bazar i zostawiają eurony i bez wieży. I raczej nie dla wieży będą tam dalej przychodzić.

4) Możesz sobie wierzyć, że te widoki (cmentarz, domy, bazar) przyciągną dzikie tłumy. Ja Tobie nie bronię. Osobiście uważam, że Niemiec, czy ktoś inny wejdzie tam z ciekawości raz, może dwa i już więcej tam nie przyjdzie, bo nie będzie miał po co (bo chyba wiesz, że obecny projekt nie zakłada tam nawet działalności). Wieża wzbudzi co najwyżej początkowe zainteresowanie, ale za kilka lat to, to będzie stało, niszczało i generowało koszty. Co najwyżej ktoś tam zrobi sobie melinę, albo będąc na rauszu/haju wyskoczy. Taka to właśnie będzie atrakcja.

Może ewentualnie przy samej wieży (bo nie w wieży, która będzie przypominać taką wielką klepsydrę), albo może w jakimś jej innym bliskim sąsiedztwie ktoś otworzy budę z fajami, albo bar, ale nie wiem czy wziąwszy pod uwagę znaczne oddalenie od bazaru, będzie mu się to "kręcić"

5) "Tłumów" się nie obawiam, ale tego, że w okolicy zostanie wszystko porozpieprzane już tak.

Pozostają też ciągle aktualne pytania o wpływ na najbliższe środowisko.

Bez dwóch zdań natomiast uprzykrzycie życie mieszającym tam ludziom (nie tylko oczywiście mi), zmarnotrawicie kupę publicznych pieniędzy i być może pośrednio przyczynicie się do tego, że ktoś tam sobie odbierze życie.


PS- jak Cię wkurza temat to nie czytaj, prosta sprawa. Pozdro kimkolwiek jesteś! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 17:19 #28143

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
"Bez dwóch zdań natomiast uprzykrzycie życie mieszającym tam ludziom (nie tylko oczywiście mi), zmarnotrawicie kupę publicznych pieniędzy i być może pośrednio przyczynicie się do tego, że ktoś tam sobie odbierze życie."

Ja nikomu nic nie uprzykrzam, nie marnotrawię publicznych pieniędzy i nie przyczyniam się do tego że ktoś tam odbierze sobie życie..... nie ja decuduje o wieży, nie ja to buduje i nie ja to sponosoruję ( nawet z podatków się nie dokładam bo odprowadzam je z żoną w de). A w tej budowli widzę same plusy. Wole taką wieże niż jak za PRL. koszty utrzymania? a co tam może sie psuć? pewnie raz na jakiś czas jakaś konserwacja, i tyle.

Pewnie będziesz tak jak mówisz niemiec przyjdzie i wejdzie raz..no może dwa..ale patrząc na to że za odrą tych niemców mamy w milionach to chyba warto by każdy z tych niemców choć raz przyjechał i zostawił te 10 euro po drodze do wieży.. czy na stacji czy w sklepie czy innym zakładzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 17:39 #28144

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Człowieku, on zostawi te euro i bez tej śmiesznej wieży- gwarantuje Tobie.

Konserwacja ? - no nie tylko, całość łącznie z dojściem ma też być oświetlona ( w naszych "zielono-niebieskich barwach"). Ma też być monitoring i zapewne ktoś będzie też przy tym zatrudniony. Ja bym tam chciał wiedzieć jakie to będą koszta i ile co miesiąc ta fanaberia będzie NAS kosztować. Szkoda, że Twój idol Ciszewicz nie podał nam w tym kontekście żadnych konkretnych kwot...

I jeszcze może jedno...ja nikogo przeciwko temu nie muszę nakręcać. Ludzie są inteligentni i sami widzą jakie absurdy i idiotyzmy za ich pieniądze szykuje im lokalna władza. Ja jedynie- będąc współadminem lokalnego forum dyskusyjnego na FB, ich o tym informuję (przedstawiając naturalnie swój punkt widzenia), bo nie wszyscy o tych planach wiedzą.

Natomiast, jak się już dowiedzą, to oczywiście wyrażają swój sprzeciw. BO to naturalne, że chcemy by nasze pieniądze były wydawane racjonalnie, a nie na czyjeś fanaberie i manie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Wieża Kleista- coraz bardziej bulwersująca sprawa 2017/02/23 17:47 #28145

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
to jako słubiczanie powinniście się cieszyć, bo nie tylko wieże wam budują ale i dojście do niej. chodniki beda i światło się bedzie palić na spacer jak znalazł. na stacji po hot dogu w reke i romantycznie na wieżę. nie widzisz tego uroku? bede od poniedziałku będę na dłużej w mieście i chyba dzieciaki wezme to i na spacer podejdziemy na osir

a propo ludzi ktorzy są przeciw budowie...z tego co ja widze to ciągle wałkujesz temat z dosłownie kilkoma osobami...wkółko sie nakręcacie...taki troche dzień świstaka macie na fejsie.... co tydzień narzekanko na wieże :) hehe, no nie jest tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.