Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/01 07:20 #26902

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:whistle: oho, chyba nadepnąłem komuś na odcisk :woohoo:

Takie samo prawo złożenia stosownego zawiadomienia np. o zniesławieniu, o którym pisze Szanowny Forumowicz victory79, mają osoby wymienione przeze mnie w tematycznym poście.
Proszę najpierw przeczytać posty i przede wszystkim ze zrozumieniem treść art. 212. kk, aby komentujący victory79 wiedział czym jest sławetne zniesławienie.
Proszę nie pisać o biciu piany, bo dowody są i organy ścigania mogą już nimi dysponować.

Obawiam się tylko, że nie bez kozery w radach miejskich spółek zasiadają osoby (niestety) w taki lub inny sposób związane z prokuraturą nazywane często tzw. "....chronami" :( . Reszta jest milczeniem. :whistle:

Dla przypomnienia Forumowiczowi victory79 osobami opisywanymi przeze mnie w postach są:
- burmistrz Gminy Słubice Tomasz Ciszewicz,
- prezes zarządu ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach Kazmierz Góra. :evil: :laugh:

Pozdrawiam :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/01 21:31 #26905

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3

HMR napisał: :laugh:
Dla zainteresowanych polecam aktualne ceny wody w Polsce. Interesującym jest fakt, że dla naszej gminy można prześledzić ostatnie zmiany cen od 2008 r.

cena-wody.pl/gospodarstwa_domowe

Reasumując chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że ceny wody wzrosły znacznie od ostatnich 6 lat - kto od 2010 r. zasiada przy ul. Akademickiej 1 - Urząd Miejski? Odpowiedź sama ciśnie mi się na usta :woohoo: :whistle:




Niemniej jednak uważam, że Szanowny Forumowicz "jkn51" może posiada stosowną wiedzę, że kradzieże paliwa w Zakładzie Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. w Słubicach przy ul. Krótkiej 9, miały miejsce w czasie pracy, a nie w nocy. Najwyższe kierownictwo miało wiedzę w tym zakresie ;D

Jeśli "jkn51" chciałby ze mną wejść w konstruktywną i merytoryczną dyskusję na założony przeze mnie wątek "NIK w ZUWŚ....." lub o "bitwie warszawskiej , żołnierzach wyklętych, occie na półkach w PRL no i że Balcerowicz musi odejść", to zapraszam do dyskusji wyłącznie na priv lub możemy się spotkać i okazać swoje argumenty. :woohoo:

ZUWŚ Sp. z o.o. w okresie udzielenia bezprawnego tankowania paliwa dla potrzeb pojazdów i sprzętu zrezygnował jednostronnie z usług jednej z firm z ul. Transportowej na rzecz, podkreślam bezprawnie i z pominięciem wszelkich i obowiązujących regulacji prawnych nałożonych m. in. przez Prawo zamówień publicznych. Z pewnością znajdą się zaraz chętni pragnący wspominać o "balonikach" - patrz "jkn51" - pozdrawiam B)

Jednak jak można logicznie i bezkrytycznie podejść do faktu udzielenia, a nie można tego rodzaju czynności nazwać nawet zamówieniem, kwestii t a n k o w a n i a na stacji Transhand Sp. z o.o. Wówczas przewodniczącym wodociągowej rady nadzorczej był Ś.P. Józef Lorkowski, a obecnie zasiada jego syn Piotr Lorkowski, który jest wg dokumentów KRS, właśnie w Transhandzie!!! Czy to nie jest czasami konflikt interesu? :woohoo:

Jak na złość w naszym mieście z pewnością brakuje stacji paliw, na których można byłoby tankować :laugh: :cheer: ;) Jak brakuje, to zapraszam za miedzę :evil:

Później burmistrz Ciszewicz będzie się po raz kolejny tłumaczył, że nic nie wie, nikt mu nie powiedział. Po prostu "przygarnij kropka" :) .

W dokumentach spółki są jeszcze stosowne dokumenty, które w najbliższym czasie mogą rzucić nowe światło na "nieskazitelnej" spółce miejskiej - ZUWŚ Sp. z o.o. prowadzonej od połowy lat '90 tych przez Pana Kazimierza Górę - na to wszystko są dokumenty i są ludzie, którzy mogą to opublikować :laugh: ;)

Nie jestem gołosłowny jeżeli chodzi o celowe zakłamanie, ukrywanie i zatajanie faktów, a także brak lub wybiórcze przedstawianie przez Pana Kazimierza Górę stosownych informacji dla osób uprawnionych lub osób chętnych do ich pozyskania.

W dalszym ciągu oczekuję na merytoryczną dyskusję ze strony burmistrza Ciszewicza i Kazimierza Góry. Chyba nabrali wody w usta i nie są w stanie podjąć wyzwania.
Może dla Panów wygodna byłaby mała debata, na którą z chęcią Panów zapraszam.
Na niej chciałbym zadać Panom pytania i tematy wyłącznie związane z prawidłowym lub brakiem prawidłowego funkcjonowania ZUWŚ.

Burmistrzu, dlaczego nie zawiadamia Pan odpowiednich organów ścigania, że ja, HMR szerzę "prawdę"? Być może żyje Pan w nieświadomości lub nie posiada Pan tej wiedzy, dokumentów i informacji, którymi dysponuje Pański podwładny, (wrażliwy człowiek, który Pana nigdy nie zawiódł - to są Pańskie słowa :sick: ) - Kazimierz Góra.

Wszystkie kradzieże m. in. paliwa w znacznych ilościach po kilkanaście tysięcy litrów rocznie wrzucane były w bieżące koszty utrzymania działalności spółki, aby następnie ukryć ten fakt i przedstawić go radzie miejskiej w formie nowej taryfy za zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków. Kto za to poniósł konsekwencję za zamiecenie brudu pod dywan?

Jeśli się mylę, to proszę mnie oświecić, czy taka sytuacja może nie miała miejsca :P

... i dlatego Drogi Forumowiczu "jkn51" nie wiem, czy jest sens pisać o "occie na półkach", gdy winni zaistniałej sytuacji wciąż zasiadają w organach spółki, a Ty płać człowieku i płacz.

Słowacki napisał: Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy, więc zajmijmy się faktami istotnymi, kto i za co powinien beknąć.

Pozdrawiam :evil: :sick: :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lbaczynska.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/01 21:40 #26906

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Trafiłeś jak kulą w płot. Z zestawienia cen wynika że w latach 2008-2010 ceny wody wzrosły o 18 % a w latach 2010-2016 o 19%. Ceny kanalizacji w latach 2008-2010 wzrosły o 16% czyli 8 % rocznie, a w latach 2010-2016 o 40% czyli o 6,75 % rocznie.Ceny dostawy wody i kanalizy na tle kraju są u nas niskie a w lubuskim nie przekraczają średniej ceny w całym województwie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lbaczynska.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/07 10:41 #26963

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
B) Halo Panie burmistrzu Ciszewicz, prezesie Góra. Czy tak trudno jest odpowiedzieć forumowiczom na nurtujące mnie pytania??

Dlaczego nabraliście Panowie wody w usta??

Pozdrawiam :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/07 11:40 #26964

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

lbaczynska napisał: Trafiłeś jak kulą w płot. Z zestawienia cen wynika że w latach 2008-2010 ceny wody wzrosły o 18 % a w latach 2010-2016 o 19%. Ceny kanalizacji w latach 2008-2010 wzrosły o 16% czyli 8 % rocznie, a w latach 2010-2016 o 40% czyli o 6,75 % rocznie.Ceny dostawy wody i kanalizy na tle kraju są u nas niskie a w lubuskim nie przekraczają średniej ceny w całym województwie.


B) @lbaczynska. Zapoznaj się najpierw z uchwałami rad miejskich z w/w lat i wówczas porównaj swoje wyliczenia z danymi przedstawianymi przez ZUWS o ile to wg wnioskodawców wzrosną procentowo woda i ścieki w przyszłym roku.

Ciekawi mnie tego roczna taryfa cen wody i ścieków, z którą niedługo radni zmuszeniu będą się zapoznać. Radni mogliby w końcu zadawać konkretne pytania do burmistrza Ciszewicza, jego zastępcy Siemińskiego z Cybinki i prezesa Góry, a także spadochroniarzowi byłem sekretarzowi Cybinki. Drążcie każdą odpowiedź, nie dajcie się wyprowadzić na manowce, bo społeczeństwo czeka na Wasze decyzje.

Tylko czy radni nie są zmanipulowani przez burmistrza? :unsure:

Właśnie burmistrzu Ciszewicz, cieszę się, że rozpoczął Pan szeroko zakrojoną akcję nagrywania posiedzeń z rady miejskiej. :laugh:

Dlaczego nie wprowadzić takiego pomysłu na posiedzeniach wszystkich miejskich spółek?

Burmistrzu Ciszewicz i prezesie Góra - do roboty!!! :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: lol

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/07 12:25 #26965

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

HMR napisał: Właśnie burmistrzu Ciszewicz, cieszę się, że rozpoczął Pan szeroko zakrojoną akcję nagrywania posiedzeń z rady miejskiej. :laugh:

Tu akurat nie ma się z czego cieszyć, kasę na tym trzepie prywatna firma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/07 16:26 #26970

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Mnie jak i mieszkańców powinna interesować cena i jeśli nie odbiega ona od cen średnich to nie jest źle.po co mam analizować uchwały jeśli ceny są ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/08 05:35 #26971

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

lbaczynska napisał: Mnie jak i mieszkańców powinna interesować cena i jeśli nie odbiega ona od cen średnich to nie jest źle.po co mam analizować uchwały jeśli ceny są ok.


B) :laugh: Dokładnie tak. Jeśli przeanalizujemy m. in.:
- kradzieże paliwa do pojazdów (brak zawiadomienia organów ścigania przez osoby do tego zobligowane - patrz zarząd Góra, który sobie z tym nie poradził i rozpoczęto tankowanie w Transhandzie, w którego składzie zasiadał ówczesny przewodniczący rady nadzorczej ZUWŚ); zaoszczędzono by na każdym metrze sześciennym conajmniej 1 zł;

- straty na niesprzedanej wodzie (jeszcze nie finansowe), o których pisze w raporcie NIK, biednie 1-1,5 zł metrze sześciennym (ukrywanie faktu w dokumentacjach przez zarząd i brak jakiejkolwiek kontroli przez burmistrza); skoro produkujemy 1.600 tyś. metrów sześciennych, a sprzedajemy ok. 960 tyś. metrów; to moje pytanie jest - gdzie jest reszta ;D

Skoro cena wody wynosi 4,06 zł za 1 metr, to łatwo przekalkulować, że zbliżylibyśmy się do niższych stanów cenowych w województwie. Trzeba zmian. ;)

Reszta jest milczeniem, :S

Tak na szybkiego i miłego dnia życzę :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/08 05:40 #26972

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
... i oczywiście wisząca kara ponad 280.000,00 zł za zaniedbania Góry. :evil: B) Fakty są niebagatelne.

Czy przeciętny mieszkaniec o takich informacjach ma wiadomość? Burmistrz o tym nic nie wie, a przyklepuje nagrody przyznawane nieprawnie. Za co?

Stąd cena wody jest taka, a nie inna. :sick:

Pozdrawiam B) :laugh: :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: lol

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/08 07:40 #26973

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Tak na szybkiego to problem strat wody dotyczy całego kraju a nie tylko Slubic. Tak przynajmniej mówi w wywiadzie prezes NIK. Poza tym podajesz niepełne informacje próbując wzbudzić zainteresowanie wielkością strat wody. Nie podałeś np informacji że połowa strat wody to straty technologiczne funkcjonowania sieci wodne. Część tych strat to pewnie też kradzieże. Nie wiem na prawdę o co Tobie chodzi HMR. Raport NIK nie jest przecież negatywny , wskazuje na pewne nieprawidłowości które nie odbiegają od problemów w tej kwestii w skali kraju a wynikająca po prostu z braku pieniędzy na inwestycje.Raport w większości kwestii mówi pozytywnie o ZUŚW .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.